Життя ОТГ не стоїть на місці. Частина 2

Питання подальшого функціонування Пекарівської школи вперше піднімалось на сході, куди запрошувалася громадкість з сіл, вдруге я безпосередньо спілкувався з педагогічним колективом і втрете, коли відбулося останнє засідання суду (25 травня), на якому чітко і зрозуміло прописано — заборонити експлуатацію приміщення шляхом від’єднання від електромережі та опечатати. Тож ставлю вас до відома, як бути? Є ще один важливий чинник — нині діє Постанова Кабінету міністрів № 15. в якій прописана гранична кількість учнів, на котру виділяється освітня субвенція. Це 25 учнів. На сьогодняшній день у Пекарівській ЗОШ є дві заяви у перший клас і кількість учнів складає 25, але на наступні роки демографічне становище погіршуватиметься. У цьому році випустилося п’ять дев’ятикласників, на наступний рік – чотири, ще через рік 6 і далі все. Шостого, п’ятого, третього класів не має. На утримання одного учня школи щорічно витрачається 16 тис. 997 грн. Для порівняня – у гімназії 6 тис. 572 грн.

Ми проговорювали всі можливі варіанти виходу із обставин, що склалися. Наразі є попередня домовленість про співробітництво між Корейською та Сосницького об’єднаними територіальними громадами щодо надання освітніх послуг. За дев’ять кілометрів від Пекарева у селі Шабалинів знаходиться типова, добротна школа. Ми її відвідали і залишилися задоволені умовами навчання дітей та матеріальним і кадровим забезпеченням закладу.

Нині підвіз учнів до Пекарівської школи здійснюється автобусом «Еталон»* з трьох сіл: Костирева, Кнутів, Синютина. Довжина маршруту 28 км, якщо вкладемо угоду з Шабалин івською ЗОШ 1-І 11 ст., то він складатиме 34 км. До цього у Коропській ОТГ прийнята програма безкоштовного харчування учнів перших-четвертих класів. За навчання наших учнів у рік ОТГ платитиме 320 тисяч гривень. Окрім того нам надають 2 робочі місця у групі продовженого дня і місце супроводжуючого вихователя. Звісно, цього недостатньо. Коли еменесники виконають свій припис – не відомо. Якщо це станеться в кінці серпня і ми не підпишемо договір із Шабалинівською школою, ситуація буде ще гірша, дітей навчати ніде, вчителі залишаться не попереджені і т.д.

Микола Швед — керівник фермерського господарства «М.Д. Швед», який постійно турбується і дбає про стан доріг у Пекарівській сільській раді та є основним спонсором місцевої школи:

– Закривати школу – діло негарне. Для дітей у Шабалинові буде краще і дорога – не проблема, є проблема в тому, що ми отримаємо взамін навчального закладу. Над цим чомусь ніхто не подумав. З іншої сторони, коли ви зупиняєте свій вибір на Пекарівській, то щоб всі були у рівних умовах, закривайте разом і Киріївську школу, де така ж кількість учнів. А то виходить, що кошти на школі економите, а для громади нічого не даєте. Тут на місці ще робите, але в цілому того, що відбувається в районі, не бачите. Служб в ОТГ багато, тільки толку від них мало. Людям хочеться бачити результати роботи в плані благоустрою по селах, а не тільки в Сосниці і виборчі обіцянки, щоб вам вірили, потрібно виконувати.

Микола Кудренко – депутат селищної ради с. Кнути.

– Коли я свого часу очолював тодішнє місцеве господарство, збудував у Кнутах школу, але пройшли роки і через недостатню кількість учнів її закрили. Мені від того було дуже боляче, та думаю, що у сусідній, найближчій до нас сучасній, новій Шабалинівській школі, куди відвезуть автобусом і заберуть назад, нашим діткам буде краще. Ну, а для вчителів, звісно стане гірше… За 65 років у нас жодна влада, колишня й нинішня, навіть палець об палець не вдарила, щоб для людей зробити щось добре. Тож хай дітки не мучаться і навчаються у кращій школі.

Віталій Труба – виконуючий обов’язки пекарівського старости:

– Питання про закриття нашої школи піднімалося на сході громадян. Щодо припису суду скажу наступне – це адміністративне приміщення сільської ради, а не школи. Окрім того, у ньому розміщено й АТС і я не дозволю його нікому закривати. У Шабалинові типова школа, у нас же діти навчалися у пристосованому приміщенні, тому там їм буде краще, але батьки дітей хочуть залишити нашу школу. Дехто з них вже навіть почав шукати інше місце навчання для своїх дітей і я, як представник громади, не можу йти в розріз із думкою батьків і доношу її до депутатів селищної ради.

Андрій Портний — селищний голова:

– Я хотів би повірити в те, що завтра у Пекареві станеться бебі-бум. Шкода, динаміка така, – за три роки народжується 15, а йде з життя 46. І це при тому, що на сьогоднішній день наповнюваність школи складає 25 учнів. Тут потрібно тільки одне -розуміння. Коли ми спілкувалися з батьками, у них був острах за дорогу.

Ми проїхали до Шабалинова, дорога гарна, висипана щебінкою. На жаль, мусимо приймати важкі кроки, ми не в змозі створити нормальні умови у Пекарівській ЗОШ і тут ми перш за все маємо враховувати інтереси дітей, їхню соціалізацію, а не дорогу.

Коли питання поставилось на голосування, троє голосів було проти. стільки ж утрималося, решта 17 депутатів проголосували за рішення про припинення діяльності Пекарівської школи.

Поки не з’ясували всіх нюансів і не дійшли згоди, депутати двічі повертали на розгляд окремі пункти питання «Про внесення змін до умов праці Сосницького селищного голови, секретаря ради та виконавчого апарату Сосницької селищної ради та її виконкому» і зрештою їх прийняли.

Станом на 1.06.2018 року ОТГ заборгувала райбюджету 1 млн. 841 тис. гри., що привело до заборгованості заробітної плати працівникам бюджетних установ, плати за енергоносії та нарахування штрафних санкцій. Як пояснив селищний голова, гака заборгованість виникла не з вини ОТГ, яка витратила на утримання загальноосвітніх шкіл більше 2 млн. власних коштів і які їй вже ніхто не поверне, а як наслідок, не виконання обласною державною адміністрацією та обласною радою перед громадою дотаційних зобов’язань на фінансування закладів освіти. Щоб досягти компромісу, домовлено створити робочу комісію з вивчення стану співфінансування установ, які спільно фінансуються з місцевих бюджетів.

Також на сесії було надано слово представникам компанії «Капелоу», які ознайомили загал зі своєю діяльністю. Вона пов’язана із новітніми системами обробки товарів на складах і такі системи планують збирати у нашому містечку, забезпечуючи певного кількістю робочих місць технічного спрямування місцеве населення. Але для того, щоб почуватися стабільно, компанії потрібна територія, на якій знаходяться виробничі потужності, громаді ж,.за словами їїочільника. потрібні стабільні надходження до бюджету. В ході перемовин розглянуто ряд пропозицій. Одна з них — якщо компанія зареєструє себе у Сосниці як юридична особа, то депутати зможуть розглянути питання щодо передачі їй земельних ділянок у приватну власність.

Зараз читають

Ігор Холмецькии – майстер на всі руки та понад усе цінує свою сім’ю

Наступного року збирав урожай яблук правильно, обережно зрізавши яблука...

Оберігати найцінніше – життя людини

День медичного працівника в Україні згідно Указу Президента Леоніда...

Живе у Бога під крилом

Є люди, зустріч з якими в нашій душі залишить...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано