Життя ОТГ не стоїть на місці. Частина 1

З 10 і майже до 15 години тривало засідання VIII сесії Сосницької селищної ради VII скликання. За цей час депутати розглянули цілу низку питань, пов’язаних з діяльністю об’єднаної територіальної громади, обговорення деяких було дискусійним та досить гострим.

У Чорнотичах планують збудувати амбулаторію

Чернігівській області реалізовуватимуться 23 проекти. Один з них – в Чорнотичах. Слівфінансування селищною радою становитиме 20 відсотків. Якщо все йтиме за планом, то до кінця року в Чорнотичах з’явиться нова амбулаторія. Найперше, що зробили представники інтересів виборців, – прийняли зміни до селищного бюджету, збільшивши за рахунок перевиконання доходної частини. видатки на 1млн. 190 тис. 481 грн. З поміж іншого було передбачено й субвенцію обласному бюджету на слівфінансування будівництва Чорнотицької амбулаторії на суму 802тис. 900 грн. Як пояснив голова селищної ради Андрій Портний, для покращення надання медичних послуг сільському населенню держава виділяє близько 6 млд. грн. на будівництво нових типових амбулаторій моно — або групової практики сімейної медицини, куди входить житло і все не-охідне для роботи медиків. У

Звернуто увагу на криниці, але…

Відрадно, що у блоці питань, що стосувався діяльності відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури, звернуто увагу на стан криниць. Адже тут є окремі «екземпляри», до яких навіть підходити страшнувато, а не те,-що брати і використовувати воду. Отож одобрено програму «Чисті криниці» на 2018 рік. Щоправда, щоб починати діяти – необхідно провести інвентаризацію шахтних колодязів і безгоспних артезіанських свердловин та взяти їх на баланс. На очищення колодязів під програму передбачено 50 тис. грн і ще 50 – на проведення їх дезинфекції, але видатків у бюджеті на це поки що нуль.

48 видів послуг надаватиме

Центр надання адміністративних послуг Сосницької селищної ради. За утворення такої структури проголосували всі депутати. Вони ж затвердили її регламент, перелік послуг та зобов’язали селищного голову порушити клопотання перед Сосницькою районною радою щодо передачі в оренду нежитлового приміщення за адресою: вул. Якова Скидана 5/3 з метою розміщення центру. Центр надання адміністративних послуг Сосницької селищної ради буде суміщати свою роботу з відповідним районним центром, таким чином населення Сосниччини матиме можливість якісно, в одному місці, не витрачаючи час на походи у різні держслужби та органи влади, оформляти необхідні документи та отримувати відповіді на запитання, що хвилюють.

Президентові, генеральному прокурору, міністру внутрішніх справ:

– Ми – депутати Сосницької селищної ради – обурені ситуацією, що відбувається як в нашому селищі, так і всій Україні, пов’язаній з реалізацією та розповсюдженням сильних наркотичних та психотропних засобів через мережу інтернет, шляхом розміщення на будинках написів з посиланням на сайти та номери телефонів в месенджах, де можна здійснити купівлю.

Ці рядочки взяті із звернення, яке депутати селищної ради, з метою зайняти рішучу позицію та вжити термінових заходів з припинення торгівлі наркотиками, направили Президентові, Генеральному прокурору, Міністру Внутрішніх справ України.

Пекарівську школу закриють

Після розгляду ще ряду питань, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності об’єднаної територіальної громади, депутати приступили до найбільш болючого – вирішення подальшої долі Пекарівської школи. Для об’єктивності кілька фрагментів із виступів під час обговорення:

Ігор Кустенко – начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Сосницької селищної ради:

– 17 листопада 2017 року, ще до створення ОТГ, відбулася перевірка стану пожежної безпеки Пекарівської школи, за результата» якої подано позов до Обласного окружного адміністративного суду на юридичну особу і фактично на приміщення. На двох останніх засіданнях суду я разом з директором школи був присутнім, а на першому, яке відбулося у лютому, — ні. так як не був відповідачем. Основні вимоги припису (облаштування автоматичної сигналізації, протипожежного люку, блискавко-захисту, обробка дерев’яної’ покрівлі протипожежною речовиною) боляче вдаряють по бюджету. Приблизні витрати складають 300 – 350 тис. грн. Вимоги, які дозволили закінчити навчальний рік усунені. Ми зробили обмін ізоляції, заземлення, закупити вогнегасники та ліквідували ще ряд дрібних недоліків, але решта —вимагають значних капіталовкладень.

Зараз читають

Сільські проблеми

Кожному свідомому українцю, а тим паче тим, хто виріс...

Сосничанка без дозволу забрала три копиці сіна

1 липня о 10:40 звернулася гр. К. про вчинення...

ДП «Райагролісгосп» не займається переробкою деревини

На засідання сесії було винесено питання «Про звіт керівництва...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано