Запитай у мера. Випуск 7

Ми продовжуємо нашу традиційну рубрику «Запитай у мера», в якій селищний голова Андрій Портний відповідає на популярні запитання з соціальних мереж.

1. Тетяна Тищенко: Що буде в подальшому з нашою лікарнею? Пандемія короновірусу дала знати про те, що потрібно мати гарно оснащені лікарні з потрібними фахівцями. На даний час нашим лікарям низький уклін, що лікують хворих в таких умовах.

Зараз у багатьох  виникає дуже багато питають: що буде з лікарнею та що буде з лікарями? Даю відповідь. Безпосередньо спілкуючись з депутатським корпусом, робимо висновки, що лікарня стає пріоритетом нашої роботи №1.

Найближчим часом прийдеться рішення про передачу юридичної особи Центральної районної лікарні у власність Сосницької громади. Звичайно, що за довгий період, коли місцева влада не займалася цим питанням, не надавала належної уваги медичній галузі, наша лікарня перебуває не в найкращому стані. Дуже серйозні проблеми з кадровим та матеріальним забезпеченням, старим обладнанням. Все це – виклик для нас.

Тож повторююсь, що лікарня одна із найважливіших пріоритетів громади на найближчі 2-3 роки. Впевнений, що з цим завданням ми всі разом, спільно працюючи, впораємося.

2. Галина Гордієнко: Хотілося спитати. Якось проїздом були у Волинці. Там по всьому селу є освітлення, а в Чорнотичах тільки у центрі? У нас в селі діти ходять на гурток у вечірній час, а так темно, що жах. Зробіть будь ласка нам у селі освітлення хоч через 2 стовпи?

Дійсно, у Волинці ми майже завершили вуличне освітлення по всьому населеному пункту. А ось у Чорнотичах роботи по вуличному освітленню ми тільки розпочинаємо.

У Волинці роботи здійснювали за рахунок субвенції на формування інфраструктури. Нажаль у цьому бюджеті, який запланований на 2021 рік, цієї субвенції немає. Але ми обов’язково будемо шукати можливості, щоб все таки ці роботи профінансувати.

Чорнотичі – досить велике село. Ми маємо готову кошторисну документацію на освітлення всього села. Це 5 черг будівництва, 1 з яких ми вже завершили у минулому році.

Коли ці роботи продовжаться, щиро кажучи не хочу брати на себе відповідальність за строки, то Чорнотичі, так само як і Волинка, матимуть гарне вуличне освітлення. Ми беремо на себе це зобов’язання, тим більше, що це частина нашої передвиборчої компанії – всі населені пункти громади будуть мати гарне, якісне вуличне освітлення.

3. Тамара Степаненко: Не дає спокою Батуринський підвісний міст. Невже наша громада не може осилити подібного?

Думаю що може. Щиро кажучи, я не був у Батурині і не бачив цього підвісного мосту. Але обов’язково подивлюсь та поспілкуюся з керівництвом громади Батурина. Можливо це інфраструктурний об’єкт, який зроблений за рахунок місцевого бюджету, а можливо, що це державна інвестиція.

Я вивчу це питання і надам більш конкретну відповідь, можливо, у наступному випуску нашої інтерактивної розмови.

4. Наталія Ховдій: На фоні глобальних питань маю просте прохання. Будь ласка, зробіть світло по 2 провулку Довженка. Лампочка біля колодязя давно перегоріла, на вулиці темінь, а діти ще ходять у вечірній час на гуртки.

Дамо доручення комунальному підприємству, і, думаю, що на протязі місця чи двох ми вирішимо це питання. Дякую що звернули увагу на проблему.

5. Людмила Федосенко: Чи буде громада фінансувати фельдшерські пункти що у селах? Сосницькому центру ПМСД вони не потрібні, а громаді?

Насправді фельдшерські пункти непотрібні, мабуть, державі. Тому що коли відбувалося реформування системи охорони здоров’я, коли визначали капітаційні ставки (скільки держава буде платити за одного пацієнта), так сталося, що з цієї реформи взагалі випали села і фельдшерські пункти.

Мене тривожить це питання, я часто його задаю, коли приймаю участь у нарадах стосовно медичної галузі. Але хочу вас заспокоїти, що громаді вони потрібні і нам потрібні медичні працівники, які там працюють. Тому берем на себе зобов’язання, що людей, які працюють у ФАПах, ми будемо утримувати, як би це не було складно для селищного бюджету. Ми хочемо зберегти цю мережу, її покращити, зробити так, щоб людям було зручніше.

До цього фельдшерським пунктам, які були в Сосницькій громаді, ми теж допомагали. Зараз ми також не збираємося полишати ФАПи на самоплив. Вони нам важливі, вони важливі нашим людям, тому вони будуть працювати ы далі, а ми будемо покращувати їх стан.

6. Олена Лисанська: Як вирішується питання транспортного сполучення із селами задесення?

Це досить складне питання. Офіційні перевізники уже дуже давно не їздять на задесення. Тому нами підготовлений і поданий на конкурс до ДФРР дуже масштабний проект стосовно організації пасажирських перевезень.

Проект співробітництва включає 10 громад півночі Чернігівщини: Сосницька, Корюківська, Менська, Коропська, Новгород-Сіверська, Городнянська, Семенівська, Сновська, Тупичівська та Холминська.

Це найбільший проект співробітництва в Україні, і я сподіваюсь, що він буде підпитаний конкурсною комісією по відбору проектів. Він передбачає придбання 18 автобусів, які забезпечать усі населені пукти, не тільки нашої громади, а й сусідських, транспортним сполученням.

7. Руслан Власенко: Які строки асфальтування вул. Незалежності? Чи взагалі не чекати?

Чекати! Обласне управління капітального будівництва оголосило торги на будівництво другої частини дороги по вуличці Незалежності. Торги вже відбудилися, але один із учасників подав оскарження до Антимонопольного комітету, і у зв’язку з цим строки виконання робіт затягнулося більше ніж на 3 тижні.

Однак я сподіваюся, що найближчим часом Управління капітального будівництва підпише договір з підрядником, і роботи будуть завершені ще у цьому році.

Уточнення: роботи по будівництву дороги вже розпочалися, тому асфальтування цієї вулиці буде завершено до кінця цього року. 

Зараз читають

Народний депутат України Максим Зуєв з робочим візитом у Сосниці

Сьогодні до нас завітав народний депутат Максим Зуєв. Метою...

Самоізоляцію не порушують

19 травня о 12:40 надійшло повідомлення щодо порушення умов...

Спогади про батька

75 років минуло відтоді, як Україну було визволено від...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано