Запитай у мера. Випуск 5

Продовжуємо відповідати на запитання, які надходять нам на сторінки селищної ради від мешканців громади. Приємно, що ця рубрика продовжує користуватися підгримую, тому дякуємо всім за запитання.

1. Миколай Смаглюк: Чому не горить вулечне освітленя в с. Чорнотичі?

2. Людмила Зайченко: Чому не горить вулечне освітленя в с. Загребелля?

Повідомляю, що стосовно цих населених пунктів вже були дані доручення. Всі проблеми, які були з вуличним освітленням в цих селах, на сьогодні вже вирішені.  Єдине прохання до вас – ми не можемо відслідковувати всі лампочки по всій громаді, адже ми маємо досить велику вуличну мережу освітлення, тому просимо вас інформувати нас, де саме виникають проблеми. Так ми зможемо оперативно реагували і вирішувати ці проблеми.

3. Віра Холодна: Коли можна проходити безкоштовно медогляд працівникам освіти?

Нещодавно ми отримали звернення від працівників професійно-технічної освіти, а також від співробітників навчально-реабілітаційний центру стосовно проходження медичного огляду. Даю відповідь, що всі вищезгадані працівники освіти, а це аграрний ліцей, обліково-економічний фаховий  коледж і навчальний реабілітаційний центр, можуть звертатися до центральної районної лікарні і проходити медичний огляд безкоштовно. Потім лікарня буде виставляти акти виконаних робіт до селищної ради, щоб ми мали змогу їх оплатити.

Стосовно тих педагогів, роботодавцем яких є селищна рада (садочки, школи, центр дитячої юнацької творчості, музична школа) всі вони також проходять огляд безкоштовно, за рахунок коштів селищної ради.

4. Наталія Омельяненко: Я не запитую, а повідомляю. Біля садочка «Сонечко» у саду все квітує Амброзією, по провулку трішки порвали, покосили, але весь сад заріс цією рослиною.

Відповідаючи на це слушне питання даю відповідь, що відповідні доручення уже дані. З понеділка буде відбуватися косіння трави в цьому саду і ми вирішимо цю проблему з амброзією.

5. Ольга Ступаченко: Шановний наш мер, коли буде виплачена заробітна плата тех.персоналу сосницької гімназії? І чому нам не виплатити оздоровчі?

Ми маємо проблему з надходженнями коштів з обласного бюджету, так званої додаткової дотації, саме на виплату заробітної плати технічному персоналу. Зараз є попередня інформація, що найближчим часом ми отримаємо цю дотацію і виплатимо заборгованість.

Що стосовно оздоровчих? Я дійсно вважаю, що обслуговуючий персонал повинен мати право отримувати оздоровчі, як й інші співробітники садочків та інших навчальних закладів. Тому, так само, найближчим часом ми плануємо виплатити оздоровчі всьому технічному персоналу наших навчальних закладів.

Перепрошую у всіх, що виникла така затримка.

6. Діна Карета: Шановний Андрій Дмитрович! У нас питання одне – наш 2-й пров. Михайлівський. Коли там буде тверде покриття?

7. Алла Ступаченко: А коли буде тверде покриття в кінці вулиці Довженко?

Це надзвичайно складні питання! Щиро кажучи, йшовши працювати селищним головою, я інформував всіх, що дійсно на той момент жоден ремонт доріг на виконувався за рахунок коштів місцевого бюджету. Це все були цільові кошти держави на виконання тих чи інших робіт по будівництву або реконструкції доріг.

Зараз нам вдалося таким чином спланувати бюджет, що ми у цьому році почали виконувати капітальний ремонт вулиць за рахунок місцевого бюджету. Цього року нам вдалося відремонтувати три вулиці: 8 Березня, Б. Хмельницького та Шевченка. За кошти державного бюджету також ремонт було проведено на вул. Незалежності.

Що стосовно подальших робіт з асфальтування вулиць? Ми бачимо ініційовану президентом України програму «Велике будівництво», в результаті якої значно збільшився обсяг виконання будівельних робіт пов’язаних з будівництвом та реконструкцією доріг. Ми зверталися з листами до нашого народного депутата та до Кабміну стосовно питання збільшення частки фінансування саме місцевих доріг в населених пунктах. Я дуже сподіваюся, що нашу пропозицію підтримають, і на наступні роки ми матимемо більше ресурсів для асфальтування доріг в населених пунктах.

Також ми постараємося зберегти цю динаміку, яка у нас вже є, і за рахунок місцевого бюджету будемо будувати 2-3 вулиці там, де зараз нема твердого покриття. Але прошу всіх набратися терпіння, цього швидко не буде, адже ми маємо дуже багато вулиць без твердого покриття не тільки в Сосниці, а і по селах, де люди також хочуть тверде покриття. Нажаль всім одразу ми не зможемо це зробити.

8. Валентина Біжовець: Скажіть будь ласка, скільки років ще треба нам чекати, щоб у нас на базарі був нормальний людський туалет? Бо те, що на базарі і біля будинку культури годиться тільки для того, щоб проїхатися по ньому бульдозером!

Бачу в якому стані перебувають ці два туалети. Скажу щиро, за три роки, поки я працюю селищним головою, ми збудували і вирішили проблему з туалетами по всім навчальним дитячим закладам. Були збудуванні туалети в дитячій музичній школі, в центрі юнацької творчості, був збудований внутрішній туалет у В’юниській, Чорнотицькій, Волинківській школах. Зараз завершуємо будівництво туалету у Волинківському садочку. По іншим селам також планується виконання таких робіт. Ще один громадський туалет був збудований в районі кругу.

Стосовно тих туалетів, які ви згадаєте, центральний ринок і біля будинку культури, то це ті два туалети, які обслуговують центральну частину селища. Я попередньо планую, що після повернення ринку в комунальну власність нам потрібно будувати новий туалет, але поки що територія ринку не належить громаді, а перебуває в оренді на 49 років. Як тільки ми через суд розірвемо договір з орендарем, ви почате глобальній і кардинальні зміни на ринку і в його інфраструктурі.

Що стосовно туалету біля будинку культури? Там так само потрібні капітальні видатки. Я розумію, що люди не хочуть чекати і хочуть все й відразу. Але маю вас розчарувати – неможна так зробити, нема у нас такої фінансової можливості.

Завдання це необхідне і потрібне і ми будемо над ним працювати, але точних строків я не можу вам назвати.

9. Богдан Тарасенко: Цікаво скільки уже вкрали з будівництва по стадіону і Сонечку?? І де поділися старі пластикові вікна з цього садочку, невже їх також розікрали? І навіщо їх взагалі демонтували?

Вже дуже багато я чув подібних запитань. Щиро кажучи, якщо ви бачите факти розкрадання, нецільового витрачання коштів – будь ласка, звертайтесь в правоохоронні органи, вони дадуть правову оцінку нашим діям.

Що до пластикових вікон, то хочу зазначити, що всі демонтовані вікна знаходяться в справному гарному стані і перебувають на зберіганні в другому корпусі нашої гімназії. Всі вони комплектні. Чому їх демонтували? Таке рішення було прийнято. тому що перед тим, як проводили повну теплореновацію «Сонечка», було проведено тепловізійне обстеження. Воно показало, що вікна, які стояли в садочку, а вони були однокамерні і профіль не відповідав жодним стандартам з енергозбереження, то вони випускали тепло і не виконували свою основну функцію. Тому прийняли рішення їх замінити та поставити на зберігання. У разі проведення ремонтних робіт на інших об’єктах ці вікна можна буде застосовувати там, де це буде доречно.

Щодо «скільки грошей вкрали», я вам скажу, що дві масштабні закупівлі, які проходили по двом об’єктам «Великого будівництва», відбулися надзвичайно успішно. За рахунок тендерних закупівельна по садочку «Сонечко» нам вдалося зекономити 1,8 млн грн, а по стадіону, завдяки тому, що було багато учасників в торгах, нам вдалося заощадити 1,7 млн грн.

10. Елена Николаевна: Доброго дня! У Мені відбулося свято до Дня Міста, а чи буде День Сосниці? Бо Івана Купала, святкували і в Чернігові і в Новгороді-Сіверському, а у Сосниці був карантин.

Це дуже складне питання, на яке я сьогодні не маю чіткої відповіді. До цього часу, слава Богу він нас милує, в нашій громаді поки що підтверджених випадків захворювань коронавірусною хворобою не зафіксовано. Але так як в Україні ситуація стрімко змінюється, захворювань з кожним днем все більше, то про святкування і масові заходи на День Сосниці говорити складно. Якщо у нас не зміняться умови карантину, і ми будемо рухатися до другої хвилі, то все таки від масштабних святкувань, концертів, якихось масових багатолюдних зібрань доведеться відмовитись. Адже головне для нас, щоб люди залишилися здоровими і не наражати їх на небезпеку.

Але, зрозуміло, що святкування повністю ніхто не скасовує! Звичайно ми обов’язково будемо святкувати День Сосниці, але це відбудеться в інших форматах. Як саме – найближчим часом ми вас проінформуємо. Тому чекайте оголошень і більш детальної інформації на наступному тижні.

Зараз читають

Знайомство зі старостами: Східний старостинський округ

10 березня селищний голова Андрій Портний представив новопризначену старосту...

У Сосниці підтверджено перший випадок Covid-19

У Сосниці офіційно зафіксовано перший випадок захворювання нашого земляка...

Дослідження: Носіння масок знижує захворюваність коронавірусом

Кілька днів тому в науковому журналі PNAS вийшло дослідження...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано