Запитай у мера. Випуск 4

1. Ксенія Мостіпан: Андрій Дмитрович, нещодавно прогулювалися по занедбаному «будинку відпочинку». Все що можна, звісно вже розтянули і здали на метал, але там залишилися деякі дитячі качелі та гірки. Чи можна їх трішки реставрувати і перенести в парк, для діток, щоб алкаші і того не покрали?

Ми надіслали листа від Сосницької селищної ради до Кабінету Міністрів України з рішенням про надання згоди на прийняття майна санаторію в комунальну власність громади. Зараз чекаємо розпорядження КМУ про передачу комплексу будівель дитячого санаторію з державної власності в комунальну. Коли це відбудеться? Нам би дуже хотілося, щоб це відбулося найближчим часом, на протязі місяців, але ця процедура дуже забюрократизована і досить тривала в часі. Тому доки ми не отримаємо цього рішення, то все майно, яке знаходиться в санаторії, воно перебуває у власності держави і Укрпрофоздоровниці. Тому зараз ніякого впливу на майно ми не маємо.

Нами було погоджено з керівництвом санаторію, щоб те майно, яке в подальшому буде потрібне для продовження оздоровчої діяльність, перебувало на зберіганні. Ми дали собі зобов’язання, що це майно ми у Укрпрофоздоровниці викупимо, як тільки ми отримаємо рішення про передачу санаторія в комунальну власність громади.

Відразу всіх інформую, що ніхто не має бажання змінювати профіль цього закладу. Він і надалі залишиться дитячим оздоровчим закладом, ймовірно з можливістю приймати дорослих відпочиваючих.

Звичайно, санаторій потребує реконструкції, реставрації деяких об’єктів та покращення матеріальної бази. Все це ми плануємо роботи уже після того, як отримаємо це майно у власність громади. Бо сьогодні ми не маємо права витрачати бюджетні кошти на цей об’єкт, оскільки він не перебуває у нашій власності. Також ми не можемо розпрядиться цим майном.

Повертаючись до запитання, повідомляю, що майно, про яке ви говорите, воно морально і фізично застаріле, і я не бачу можливості його десь використовувати в публічних просторах Сосниці.

2. Тетяна Яковцева: Чи можна зробити в центральному парку туалет для дітей і стоянку для велосипедів. Майже всі привозять дітлахів на велосипедах.

Гарне запитання, досить часто мені його задають. Я цілком його підтримую, що дійсно в центральному парку нам потрібен і туалет і стоянка для велосипедів.

Досить тривалий час у нас відбуваються процедура повернення центрального ринку у власність громади. Зараз ми подаємо справу в господарський суд про розірвання договору оренди майна з тією юридичною особою, яка орендує ринок. Всі ми бачимо в якому стані він знаходиться, як він псує зовнішній вигляд нашої центральної частини містечка.

Нажаль впливу на орендарів ми ніякого не маємо, а договір був заключений аж на 49 років. Однак існують підстави для його розірвання, так як він був зареєстрований з помилками.

Після розгляду цієї справи територія ринку повернеться в комунальну власність громади. У нас є бажання створити комунальний ринок, який буде належати громаді, привести його до ладу, облаштувати територію торгівлі і, звичайно, облаштувати той громадський туалет, який там знаходиться. Тому я не бачу необхідності паралельно будувати ще один туалет в центральному парку. Нам потрібно набратися терпіння, завершити процедуру розірвання договору, після якої ми матимемо і гарний ринок, і громадський туалет в центральній частині нашого міста.

Зараз же у нас є ще декілька туалетів поблизу, наприклад, в дворі райспоживспілки, Сосницької РДА, якими кожен громадянин може скористатися.

Що стосовно велосипедної зупинки, то дійсно, це гарна, слушна ідея і я думаю, що ми ще в цьому році постараємось вирішити дане питання і облаштувати місце для парковки 10-12 велосипедів. Я поспілкуюся з людьми, які виготовляють такі речі, щоб парковка мала гарний зовнішній вигляд.

3. Руслан Власенко: Як ви плануєте боротися з господарями, які відпускають своїх собак без намордника, порушуючи цим благоустрій, а також наражають дітей на вулиці на небезпеку? На зауваження реагують неадекватно.

Відповідна робота проводиться вже давно. В селищній раді працює інспектор з благоустрою, також є співробітники поліції, які допоможуть вам в цій ситуації.  Якщо є такі випадки, коли господар випускає свою собаку гуляти на вулицю без повідка, то, будь ласка, інформуйте вищезгадані служби.

Буквально на минулому тижні в с. Загребеллі відбувся такий випадок. Людина звернулась до селищної ради і інспектор з благоустрою склав протоколи про адміністративне правопорушення на власників собак. Всі протоколи будуть розглянуті на адміністративній комісії селищної ради і людей буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Якщо буде активна позиція з вашої сторони чи будь якої людини, яка бачить, що відбуваються такі факти, і буде звернення до правоохоронних органів чи до селищної ради – будемо реагувати. Тільки спільно можна вирішити це питання. Якщо це буде не усне звернення, чи пост у Фейсбуці, а активна позиція, коли ви повідомите чия це собака, то звично людина буде притягнута до адміністративної відповідальності.

4. Сергій Жук: У триповерхівці натиск холодної води дуже поганий. Особисто я там не живу, останній раз бував в минулому році, але про проблему знаю. У будинку переважно живуть пенсіонери, які переконані в особистій безправності. Вирішіть цю проблему, тим більше, що рішення, швидше за все, не складне.

Чесно кажучи я сам особисто проживаю в цьому дворі, щодня зустрічаю і спілкуюся з мешканцями цього будинку, і жодних звернень з цього приводу до мене особисто, чи до селищної ради, від людей не надходило. Але я поцікавлюся, чи дійсно це так. Можливо така ситуація виникла через значне збільшення використання води, коли в жарку пору люди поливають городину. Тоді дійсно можливі перепади тиску. Також схожа ситуація виникає при відсутності електропостачання, коли  вода не піднімається в башти, щоб створювати тиск.

Взагалі, якщо ця проблема буде дійсно актуальна, то наше комунальне підприємство розбереться в даній ситуації.

5. Оксана Терехова: Хто повинен робити чистку дерев та кущів у с. Волинка на кладовищі?

В селі Волинка є три співробітники КП «Благоустрій – Сосниця», в селі працює староста, проживають жителі цього села. Тому чистку кладовища мають здійснювати саме ті співробітники комунального підприємства, які знаходяться на місці, це ті три людини, які проживають в селі, офіційно працюють і отримують заробітну плату.

Зверніться, будь ласка, до старости з цього питання і він досить швидко його вирішить. Я буду особисто в Волинці найближчим часом, і спеціально заїду на кладовище і подивлюся як там справи. Але чесно кажучи, начебто там все було відносно в доброму стані.

6. Софія Жижиленко: Андрій Дмитрович, коли будуть попиляні сухі гілки над новою асфальтною доріжкою в парку слави? Бо там проходить велика кількість людей, і не дай Боже одна з гілок впаде на когось.

Найближчим часом, на протязі цього чи наступного тижня ми проведемо ці роботи. Я буваю в парку досить часто і якихось великих сухих гілок, саме над цією доріжкою, я не помічав. Однак в парку вони звичайно є, тому я подивлюся де саме і дам доручення співробітникам КП «Благоустрій – Сосниця» провести відповідні роботи з розчистки аварійних сухостійних гілок, які там є. Дякую, що звернули увагу на це питання.

7. Тамара Степаненко: Як ви бачите життя і дозвілля молоді, і не дуже молоді, на території Пекарівського старостівського округу?

Фактично на території Пекарівського старостату діє два клубних заклади, по одному в Пекареві та Кнутах. Там працюють співробітники цих закладів.

Думаю, що найближчим часом ми зробимо так званий лист KPI, де будуть визначені критерії оцінки роботи цих клубних закладів по всій громаді, щоб ми мали можливість порівнювати на скільки активно працюють клуби та на скільки активно проводять роботу співробітники цих установ. Бо дійсно, є такі клубні заклади, де активно відбувається робота, проводиться багато заходів А є такі, де люди фактично працюють, як сторожі і ніяких заходів не проводять, люди звичайно не зовсім задоволені такою роботою. Я теж не задоволений, я вважаю що ця робота клубних закладів потребує реформування, визначення конкретних коефіцієнтів корисної дії: скільки заходів проведено, скільки людей їх відвідало, як часто відбуваються заходи. Потім ми будемо давати оцінку цій роботі і визначати, чи відповідає людина цій посаді, чи можливо потрібна інша людина, яка буде більш активно цим займатися.

Також варто розуміти, що у зв’язку з карантинними обмеженнями, які ввели в державі, всі масові заходи були призупинені. Це відбувається не тільки в Пекарівському старостаті, а у всій державні. Тому, можливо, в зв’язку з цим ви і не відчуваєте, що проходять якісь заходи. т

Зараз читають

Сосницька селищна рада повернула громаді місцевий ринок

Сосницька селищна рада домоглася розірвання договору з орендарем місцевого...

Нове обладнання для дітей з особливими можливостями

Нещодавно мені довелося побувати у комунальному закладі «Сосницький навчально-реабілітаційний...

Оксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення якості питної води

Оксана Рудя працює викладачем іноземних мов у Сосницькому сільськогосподарському...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано