Запитай у мера. Випуск 3

1. Богдан Тарасенко: Чому вдень горить світло по Чернігівській, а на Покрові вуличне не горить?

Так, дійсно. Мабуть останнім часом мешканці громади помітили, що кожного дня ввімкнуто вуличне освітлення по вул. Чернігівській та прилеглих до неї вулиць.

Чому саме це відбувається, чому горить світло в день?

Зараз у нас відбуваються будівельні роботи на об’єкті, а саме реконструкція центрального стадіону, і там виникла така ситуація, що наявної потужності електромережі стадіону не достатньо. Кожного дня там працює бригада будівельників, які для своєї роботи використовують різну електротехніку  по типу «болгарки», сварки, бетономішалки та інше.

Так як існуюча мережа стадіону не в змозі витримати такі навантаження, на час, поки відбуваються ці процедури з реконструкції, ми прийняли рішення використовувати мережу вуличного освітлення.

Так, у зв’язку з цим ми матимемо певні витрати, але ще раз нагадую, що у нас вуличне освітлення використовує світлодіодні лампи, споживання електроенергії яких є не дуже велике. Таке рішення дає можливість подовжувати роботи по реконструкції стадіону і завершити її вчасно.

Паралельно з цим триває процес зі збільшення потужності на стадіоні, щоб все існуюче обладнання і те, яке буде додатково встановлено, мало можливість нормально працювати.

Стосовно Покрови – під час грози і в трансформатор влучила блискавка, і те обладнання, яке обслуговувало вуличне освітлення, вигоріло. Зараз нами було замовлено новий трансформатор, щоб замінити втрачене старе обладнання. Як тільки відповідна апаратура буде замінена ми знову отримаємо вуличне освітлення в нічну пору доби по мікрорайону Покрови.

Я вибачаюся за незручності і прошу трошки потерпіти, адже зовсім скоро процедура закупівлі завершиться і все знову запрацює.

2. Чому така погана кість води? Зовсім несподівано з крану може потекти брудна вода різних відтінків, від жовтого до коричневого.

Підняте питання досить комплексе, воно потребує досить серйозного роз’яснення і я зараз поясню чому саме виникає така ситуація.

В Сосниці вода постачається в систему водопостачання з трьох свердловин:

  1. Артезіанська, глибина 480 метрів.
  2. Бучацький водний горизонт, глибина 120 метрів.
  3. Свердловина, яка майже ніколи нами не використовується, глибина 60 метрів.

В свердловинах глибиною 120 і 60 метрів якість води, згідно аналізів та хімічного складу не є якісною, вона є технічною водою. Артезіанська свердловина дає гарну якість води з хорошими властивості.

Влітку споживання води значно збільшується. В нашому водогоні споживання цієї води складає близько 6-10 метрів кубічних на годину. Пов’язано це з тим, що в літній період люди починають поливають грядки та виконувати якісь інші роботи.

Яким чином можна змінити ситуацію? І чому, все таки, вода при піковому навантаженні має непрозорий колір?

Такий відтінок води ми маємо через бучацький водний горизонт. Справа в тому, що при збільшенні навантаження на систему водопостачанням, ми змушені артезіанську воду змішуємо з бучацьким водним горизонтом. В результаті цього отримуємо досить тьмяну воду, але вона все ще придатна для споживання, і не має ніяких протипоказань, або відхилень від норми норм.

Відбувається таке змішування води для того, щоб  забезпечити всіх мешканців громади питною водою.

Є ще один шлях: ми можемо подавати в водогін тільки артезіанську воду, яка буде чиста, матиме  гарну якість, але не кількість. Обсягу, який забезпечується потужністю цієї свердловини, недостатньо щоб забезпечити цілодобове постачання води. Тобто, якщо подавати тільки цю воду, то при  навантаженні ми не матимемо достатньо води в водогоні. В такому випадку  прийдеться перейти на почасове постачання води. Думаю це не найкращий шлях, тому ми продовжуємо подавати воду цілодобово, але трішки гіршої якості.

Як тільки закінчується літній період, коли господарі поливають свою городину, великого споживання води не буде, і вона прийде до норми. Але тут є окреме питання по заміні деяких труб, по яким постачається вода до вас у оселю.

Для вирішення проблеми якості води нами було розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво ще однієї артезіанської свердловини глибиною більше 500 метрів. Кошторис робіт складає 9,5 млн грн. Протягом  останніх 2-3 років ми займаємося пошуком джерел фінансування. Як тільки нам це вдасться – виконаємо ці роботи, щоб все таки навіть в пікові години, при великому споживанні, ми мали змогу забезпечити всіх якісною водою.

3. Игорь Васюк: Чому ви, як голова громади, не підтримуєте утворення Менського району?

Особисто я був би дуже радий, аби згідно методик формування районного рівня, які затвердили Кабінет Міністрів та інші центральні органами виконавчої влади, аби Сосниця могла претендувати на центр району. В принципі ми географічно розташовані таким чином, що відносно Коропа, Мени, Корюківки маємо вигідне становлення.

Однак ця методика передбачає, що районним центром може бути місто, де проживає більше 50 000 чоловік. В окремих випадках, коли на території утворюючого району нема такого міста, то в крайньому разі допускається не менше 10 000 населення.

Що стосовно конкретно Мени? Дійсно, для мене особисто і для жителів району, коли розглядається критерій доступності, то звичайно Мена для нас буде зручніше, адже ми маємо з нею краще сполучення. Але справа в іншому! На сьогодні люди, з здебільшого, не розуміють функцій об’єднаного району, які повноваження він має, які послуги буде надавати…  Чесно скажу, я теж не розумію. Як на мене, то ця реформа відбувається не в правильному руслі. Спочатку потрібно затвердити статус, повноваження та ті функції, які буде виконувати район, а вже потім моделювати де він буде створений.

На сьогодні рішення на державному рівні не прийнято. Тому ми і не розуміємо які саме функції будуть в цьому районі. Люди хвилюються за те, що в район доведеться їздити за довідками чи до центральних органів виконавчої влади, наприклад, пенсійний фон, суд чи прокуратура, які перенесуть в центр району. Це не є правдою! Всі послуги, з якими стикається пересічний громадянин, будуть надаватися в ОТГ, в ЦНАПах та інших установах громади. У людей відпаде така необхідність їхати в район, як це відбувається зараз, коли жителі з сіл їдуть в район за отриманням адміністративної послуги. Фактично всі ці повноваження перейду в ОТГ, де буде надаватися 99% послуг, які пов’язані з контактом люди та чиновника.

Функція об’єднаного району, яка нам на сьогодні відома, це контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування. Це не людям потрібно буде їхати в об’єднаний район, а чиновникам, щоб взаємодіяти між собою.

Особисто я не вважаю, що буде правильно з боку нашої громади підтримувати той чи інший район. Я вважаю, що тут має працювати все таки державницький підхід, на державному рівні. Як би попередньо на державному рівні був прийнятий закон, який визначав повноваження об’єднаного району, то більшість запитань по утворенню району просто відпали. Я бачив, коли відбувались ці демонстрації в Мені, то жодна людина не могла надати відповідь, а які ж функції об’єднаного району. А люди просто не знають просто цього. Вони просто стоять, бо звикли жити в районному центрі і хочуть так жити далі. А який функціонал нового району – ніхто не знає.

Тому мною була вибрана така позиція. Питання підтримки того чи іншого району ми не виносили на сесію, ніяких звернень від депутатів чи громадян Сосниці не надходило, тому в нас така нейтральна позиція.

4. Роман Драгун: огорожа на стадіоні теж буде до кінця року? Людям було обіцяно, що на протязі двох днів все буде готово, але нажаль вже більше пари тижнів огорожі як і не було. Хотілось би почути реальну відповідь на дане питання.

Дійсно, при спілкуванні з жителями прилеглих дворів до стадіону я, мабуть наївно, за що перепрошую, казав що змонтувати огорожу ми зможемо досить швидко. Виявилось, що монтаж паркану має досить великий обсяг робіт, адже потрібно змонтувати майже 500 метрів огорожі.

Я сьогодні зустрівався з підрядником, то він обіцяє, що  протягом 1-2 днів все буде змонтовано, метал вже приїхав на об’єкт. Думаю що все таки ця проблема, ця частина межі між людськими будинками, дворами і територією центрального стадіону буде загороджена вже на днях і проблема відпаде.

Дякую за розуміння і перепрошую за те, що ввів вас в оману, адже я вважав що це відбудеться швидше.

5. Андрій смик: Реконструкція стадіону відбувається за рахунок місцевого бюджету чи є частина програми?

Не зрозумів до кінця що програма, але мабуть тут малось на увазі програма Президента України «Велике будівництво». Дійсно, реконструкція відбувається за рахунок державного фонду регіонально розвитку в рамках програми «Велике будівництво». Кошти виділяються в пропорції 90% з державного бюджету і частини 10% з місцевого бюджету.

Договірна ціна на сьогоднішній момент в процесі торгів зменшилися. Початкова ціна стартувала з 6,5 млн грн, але підрядник, в процесі досить успішних торгів, знизив ціну будівництва до 4,7 млн грн.

Фактично, за рахунок державного бюджету і співфінансування місцевого бюджету, на протязі весни ми отримаємо граний, потрібний інфраструктурний об’єкт на території нашої громади. Це буде початком будівництва спортивної споруди, адже не всі роботи передбачені цим проектом. Думаю, додатково ми будемо виконувати роботи, але це будуть наступні кроки по реконструкції центрального стадіону.

Зараз читають

Олександр Демідкін – заступник головного лікаря

13 березня із ним укладено контракт. У минулому номері повідомлялось,...

«Динамо» й «Волинка» ділять очки

«Динамо» 2-2 «Волинка» (1-0).Забиті голи: Батуренко Ігор (з пен.),...

Уклін працівникам землі

Хлібороб з діда-прадіда Петро Артемович Єфименко разом з дружиною...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано