Запитай у мера. Випуск 12

Маємо низку нових запитань, що надійшли до рубрики «Запитай у мера», на які селищний голова Андрій Портний надає відповіді.

Ольга Дубовик: На якому етапі відкриття АТБ в Сосниці? Скажіть людям чесно, чи буде воно відкрито взагалі?

АТБ – це комерційна структура, яка самостійно вирішує в якому місці і в якому місті відкривати свій супермаркет.

Ми працюємо над цим питанням, але остаточної відповіді немає. Поки що йдуть дискусії, і не зовсім зрозуміли чи хочуть вони зайти в Сосницю, чи можливо вони поставили це питання на паузу.

Але мені здається, що питання супермаркету в нашому містечку не залежить віт АТБ. Якщо не вони, то зайде інша компанія. В будь якому разі в найближчі пару років це питання вирішиться.

Ірина Чернуха: Як співпрацюєте з областю? Цікавить, фінансування зарплат бюджетникам. Бо коли 85% бюджету на зарплати, громаді складно розвиватися, й робити різні проекти.

Я погоджуюся, що бюджет розвитку нашої громади досить низький. Дійсно 85% загального бюджету спрямовується саме на захищені статті видатків, це заробітна плата та енергоносії.

Щодо співпраці з області, то тут, насправді, не так багато інструментів, якими б вона могла підтримати нас. У минулому році був такий інструмент, як додаткова дотація на оплату праці обслуговуючого персоналу і енергоносіїв. Якщо у минулому році цей ресурс був в районі 10 млн грн, то у цьому році для області його зменшили у двічі. А для нашої громади з 10 млн залишився тільки 1 млн грн.

Отже, розраховувати потрібно на свої сили та ресурси, і більше працювати над наповненням бюджету, ніж над співпрацею. Співпраця полягає більш в якихось масштабних інфраструктурних проектах, наприклад, будівництво доріг, конкурс ДФРР, різні цільові програми, які пов’язані зі швидкісним інтернетом, матеріальною базою шкіл, питною водою та інші.

Оце та співпраця, яка полягає з областю. В цьому напрямку ми гарно працюємо і успішно реалізовуємо проекти. Сподіваюсь і на подальшу співпрацю.

Валя Сизоненко: Велике прохання до мера, щодо транспортного сполучення між Сосницею і Корюківкою, адже потрібно якось добиратися до лікарні.

Знаємо про це питання і почали над ним працювати ще до об’єднання району.

Ми маємо гарний проект співробітництва з сусідніми громадами, який передбачає придбання автобусів. Проект поданий до ДФРР на 2022 рік, і я дуже сподіваюсь, що міністерство регіонального розвитку відбере нас і ми зможемо його реалізувати вже у наступному році.

Якщо це вдасться, то питання транспортного сполучення, в якійсь мірі, будуть зняті, і ця проблема для мешканців нашої громади відпаде.

Тетяна Дударенко: Коли планується покласти асфальт на Новоселівській?

Вулиця Новоселівська подана на асфальтування до державного фонду будівництва доріг. Я сподіваюся, що заявка буде підтримана і це завдання нам вдасться вирішити.

Дійсно, це одна з найдовших вулиць селища, на якій проживає велика кількість людей, і яка не має твердого покриття. Для нас це серйозна проблема і ми працюємо над її вирішенням. Сподіваюсь, що у 2021 році ми все зробимо.

Марина Ковалова: Чи можна поставити знак пішохідний перехід біля центрального стадіону?

Думаю що можна. Ми звернемось до Департаменту превентивної діяльності Національної поліції, оскільки всі знаки, які встановлюються на дорогах, це є їх прерогатива. Якщо наше прохання підтримають, то будемо писати листа до служби автомобільних доріг, на чиєму балансі перебуває ця дорога, щоб встановили відповідний дорожній знак.

Це реально доцільно, тому вже найближчим часом я повідомлю про результати мого звернення.

Віра Буслевська: Чи коли небудь буде якісна вода в Сосниці?

Сподіваюся, що буде. У цьому році до державного бюджету, начебто, вперше за останні 5 років закладається дуже серйозна сума, близько 2 млрд грн на програму «Питна вода України».

Сподіваюсь наш проект, стосовно будівництва свердловини у Сосниці, також буде відібраний і профінансований. Якщо це відбудеться, то вода значно покращиться в своїй якості.

Руслан Власенко: Чи звітує керівник поліції за пророблену роботу? І якщо так, то нехай зробить це публічно.

Насправді, керівника поліції, як такого, у Сосниці немає. Є керівник підрозділу поліції. Він звітує публічно, наприклад, на сесії селищної ради.

Тому, Руслане, будьте більш уважними, щоб мати змогу побачити звіт керівника поліції.

Валентина Зайченко: Коли відремонтують міст в Масалаївці?

Працюємо над цим питанням. Зараз триває заготівля матеріалів для ремонту цього мосту. Як тільки буде готовий матеріал, то в найкоротший термін ремонтні роботи будуть виконані.

Микола Стаценко: На городах спалюють бур’яни. Чому немає ніякого контролю?

Контроль є. Коли ця проблема стає актуальною, і спалювати бур’ян дозволяють сприятливі погодні умови, то ми працюємо спільно з поліцією.

Крім того, якщо ви маєте конкретну інформацію про осіб, які «травлять» нас усіх з вами, то звертайтесь до поліції. Вони завжди реагують. Відбувається виїзд оперативної групи, фіксується факт спалювання і складається протокол на ту людину, яка це здійснює. Далі адміністративна комісія розглядає протокол та призначає покарання у вигляді штрафу.

Стас Заяць: Андрій Дмитрович, коли організуємо громадську варту?

А чому б нам і не утворити такий підрозділ? Тому, пане Стасе, коли ви повернетесь до Сосниці, то очолите його.

Будемо дивитись… і чекаємо вас на постійне місце проживання у Сосниці.

Наташа Зуєнко: Коли в центрі Спаського з’явиться нормальна дорога?

Не знаю, що пані Наталія має на увазі під «нормальною дорогою». У центрі Спаського – прекрасна асфальтована дорога. В цьому році там проводився ямковий ремонт, можливо десь якесь місце пропустили. Тому прошу уточнити своє запитання.

Тамара Процел: Чи продовжать чистку і реконструкцію колодязів в селах?

Так, продовжать. Кількість колодязів значно зросла за останній рік, оскільки об’єдналася значна частина громади. У цьому році особливу увагу приділяли саме тим населеним пунктам, які тільки доєдналися до громади.

Ця робота, звичайно, буде продовжуватись і у наступному році.

Деркач Олександр: Коли будемо боротися з амброзією?

Будемо боротися! І в цьому році боролися. Але треба ж розуміти, що проблема дуже серйозна. І ця проблема не тільки громади, а й всіх її мешканців. Тому давайте спільно її вирішувати, а не чекати, що громада за всіх все зробить.

Алла Скалюн: Коли приберуть сміття з дитячої площадки в селі Загребелля?

Знаю про цю проблему. Вирішили її глобально. Ми визначили людину, яка проходитиме по території села Загребелля і прибиратиме сміття, в тому числі і на дитячому майданчику.

Думаю цієї проблеми більше не буде, а якщо такий випадок повториться, то, будь ласка, інформуйте мене додатково.

Таня Федосенко: Яка реальна причина закриття єдиної колонки по вул. Лісова (Загребелля) біля кладовища? Де людям і церкві брати воду?

Дав доручення перевірити цей факт – він не підтвердився. Колонка працює, вона не припиняла свою роботу, тому не бачу що ще тут коментувати.

Наталія Бахир: Чому вакциновані батьки не можуть заходити в приміщення школи і садочку за своїми дітьми?

Справа в тому, що якщо людина вакцинована, то це не значить, що така людина не може бути носієм вірусу. І взагалі, вакцинація не є панацеєю – це лише дає можливість вакцинованій людині перехворіти в більш легкій формі, ніж це може бути в разі, якщо людина не вакцинована.

До того часу, поки громада, область та вся Україна не набуде колективного імунітету, я думаю, що всі ці обмежувальні заходи будуть впроваджуватися й надалі.

Тому я звертаюся до всіх людей: будь ласка, вакцинуйтеся! Вакцинація врятує ваше життя.

Зараз читають

Чисельність працівників районних держадміністрацій буде скорочено

У Сосницькій РДА працює 61 штатний працівник. Внаслідок реформи...

Світлана Серавіна. Така вона – справжня жінка!

Як багато змісту вкладено в слово жінка. Це дійсно...

Побиття в березні, лідерство «Динамо», перша поразка «Волинки»

ФК «Кудрівка» завдала березенському «Поліссю» найболючішої поразки у цьому...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано