Запитай у мера. Випуск 11

Маємо низку нових запитань, що надійшли до рубрики «Запитай у мера», на які селищний голова Андрій Портний надає відповіді.

Наталія Школа: Чи ведуться переговори з приводу відкриття у Сосниці супермаркету АТБ? Чи вирішено в якому місці буде будівництво?

Перемовини ведуться. Поки що з місцем не визначились, але представники АТБ зацікавлені працювати на території Сосницької громади.

Микола Осадчий: Коли буде проводитись вакцинація від COVID-19 пенсіонерів? До кого можна звертатись за отриманням інформації?

Вакцинація пенсіонерів вже проводиться, тому звертайтеся, будь ласка, в центр первинної медико-санітарної допомоги (колишня поліклініка).

Олександр Лисич: Щось багато і часто стали згадувати про дорогу Чорнотичі – Кудрівка – Киріївка – Лозова. Цікаво знати чи збудують 4 км дороги від Чорнотич до Кудрівки, чи вже виділені кошти і коли почнуться роботи?

Дійсно, ця дорога досить актуальна і дуже часто згадується. Зараз на цій дорозі ведуться роботи по реконструкції (фактично будівництву) мосту. В подальшому планується будівництво дороги протяжністю 4 км від Кудрівки до Чорнотич.

Строків назвати не можу, адже в дорожньому будівництві бюджетне планування складається на рік. Будемо сподіватись, що цю дорогу ми зможемо збудувати в найближчі два роки.

Людмила Прокопенко: Коли відремонтуєте дорогу до Матвіївки?

Надскладне питання, адже згадана дорога має територіальний статус і перебуває на обслуговуванні Служби автомобільних доріг Чернігівської області. Нажаль зараз саме на дороги територіального значення держава виділяє найменше фінансування.

Коли ж буде ремонт? Сподіваюсь, що у цьому році буде проведено ямковий ремонт цієї ділянки. Також ми постійно звертаємося до Служби автомобільних доріг, щоб здійснити суцільне вирівнювання тих складних ділянок, які перебувають у найгіршому стані.

Деркач Олександр: Дорога від «заправки» в сторону звалища побутових відходів з глибокими ямами. Чи зверталася селищна рада до Облавтодору?

На сьогодні ця дорога має досить непоганий стан. Відбувся досить якісний ямковий ремонт, тому ця проблема знята.

Зараз, наскільки мені відомо, активно проводять тендерні процедури по визначенню підрядників на капітальний ремонт цієї траси. Ремонт проводитимуть великими ділянками, і вже у цьому році 20 км суцільної дороги буде покладено від Новгород-Сіверського в сторону Сосниці. Я впевнений, що такими темпами цю трасу державного значення капітально відремонтують за 2-3 роки.

Деркач Олександр: Друге питання стосовно звалища побутових відходів, адже воно в жахливому стані.

Дійсно, на дату звернення з цим питанням звалище мало незадовільний стан. Але там вже проведено роботи по підгрібанню, тому зараз полігон знаходиться у відносно нормально стані.

Тамара Процел: Чи є в планах питання чистки і реконструкції колодязів по селах, в тому числі у Козляничах? Якщо є, то коли?

В цьому році декілька колодязів ми обов’язково відремонтуємо, у тому числі і у Козляничах.

Алла Петришина: Як плануєте вирішувати питання з водопостачанням жителів Сосниці? КЖУ самотужки не можуть це вирішити.

Цю проблему варто розглядати в двох площинах.

1) Свердловина, яка піднімає воду. Ми вже виготовили проектно-кошторисну документація і чекаємо фінансування. Я бачу, що на наступний рік у державному бюджеті планується суттєво збільшити фінансування. Якщо в цьому році з державного бюджету не було виділено навіть 100 млн грн, то на 2022 рік передбачено 24 млрд грн. Це досить великі гроші, які дадуть Соснциькій громаді можливість вирішити питання з питним водопостачанням.

2) Мережі водопостачання. Вони теж потребують заміни. У частини з них уже скінчився період експлуатації, і тут також потрібні капітальні інвестиції. У цьому напрямку ми також працюватимемо, і, можливо, в наступному році якусь частину водогонів почнемо замінювати. Але, швидше за все, цей процес буде довготривалий, тому наберіться терпіння.

Юлія Юліана: Чи можемо ми, жителі Киріївки, побачити автобус, який підготовлений до перевезення дітей до сусідньої школи?

Звичайно можете. Я дав доручення начальнику відділу освіти підвезти вас, батьків, до тієї школи, яку будуть відвідувати, у наступному навчальному році, ваші діти. Як тільки проведемо у школі ремонт, то обов’язково проведемо для вас екскурсію.

Сам автобус буде сучасний, досить новий, зручний і теплий. Тому я впевнений, що ваші діти з комфортом будуть добиратись до навчального закладу.

Іра Скриль: Чи передбачена АТОвцям Сосниччини щорічна соціальна допомога?

Учасникам АТО передбачена щорічна соціальна допомога з боку держави. Також існують різні пільги, субсидії, пільгові путівки для реабілітації і т.д.. Що стосовно Сосницької громади, то, звичайно, ми також надаємо матеріально допомогу, але вона разова. Коштів для щорічної виплати допомоги у бюджеті не перебачено.

Наталія Ховдій: Хочу подякувати: лампочка біля колодязя по 2-му провулку Довженка вже нарешті світить. Хотілося б ще звернути увагу на сам колодязь. Вже про це писала, до нього ходять гості музею О.Довженка, бачу це часто. Колодязь діючий, але воду беруть два двори. Раніше ми вулицею його чистили і приводили до ладу. Зараз такої можливості нема тому й прошу посприяти окультуренню цього місця. Дякую!

Так, це дуже автентичний і цікавий колодязь. Думаю, що якщо не в цьому, то в наступному ми зробимо заміну верхньої частини колодязя, щоб він мав привабливий вигляд.

Оксана: Чи є у ваших планах прокладання каналізації по центральних вулицях селища?

Тут запитання уточнююче, які саме вулиці вас цікавлять? Бо по частині центральних вулиць централізована каналізація є. Тому, будь ласка, уточніть які саме вулиці вас цікавлять.

З приватного сектору, з приводу прокладення централізованої каналізації, до нас звернень не надходило. Чи це актуально – не знаю, аде звернень таких ще не було.

Петро Кнуренко: Хто в Сосницькій громаді повинен здійснювати контроль за використанням на полях засобів захисту рослин? І чому аграрії, які орендують землі, не повідомляють населення про використання пестицидів, як того вимагає закон?

Насправді, питання контролю за використанням пестицидів, агрохімікатів та хімічних добрів на полях не є компетенцію селищної ради. Контроль здійснюють відповідні державні органи.

Я погоджуюсь, що і норми внесення, і кількість добрив, і його якість потребують перевірки, адже все це забруднюю грунтові води і річки.

Щодо повідомлень, то тут маємо різну ситуацію, адже деякі аграрії добросовісно відносяться до цієї необхідності і попереджують про використання пестицидів через соціальні мережі. Але якщо десь відбуваються порушення, то звертайтеся до нас, або до правоохоронних органів, щоб ми мали можливість реагувати на порушення.

Зараз читають

Уродженець Шаболтасівки випустив книгу про Авдіївку

Днями у кінозалі Сосницького музею О.П. Довженка відбулася презентація...

В Кудрівці односелець погрожує втопити

18 серпня в с. Конятин вночі із двору викрали...

«Кудрівка» перемагає й обходить СК «Мену», «Волинка» сильніша за «Полісся»

Екватор серпня став переломним моментом у чемпіонській гонці. ФК...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано