Запитай у мера. Випуск 10

Маємо низку нових запитань, що надійшли до рубрики «Запитай у мера», на які селищний голова Андрій Портний надає відповіді.

1. Bалерій Васильчук: Що громада збирається робити з отриманим санаторієм ім. Щорса?

Нам дуже приємно, що нарешті відбулося те, до чого ми так довго прагнули, над чим працювали більше 4 років. 12 травня Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження про передачу комплексу будівель Дитячого санаторію у комунальну власність Сосницької селищної ради.

Зараз триває процедура, яка пов’язана з оформленням цього майна – готуються акти прийому-передачі майна, реєстрація права власності за селищною радою у нотаріуса та інше.

Після оформлення всіх документів, що засвідчать перехід права власності, ми зможемо розпочати спрямовувати фірновий ресурс на розвиток санаторію.

Планується, що вже наступного року робота закладу повинна більш-менш відновитись. Спочатку це буде оздоровлення дітей нашої громади, а згодом послуги по оздоровленню надаватимуться дітям з інших регіонів. Можливо, буде передбачено оздоровлення і дорослого населення, але для цього потрібен час.

У цьому році, як і у попередні, буде працювати табір «Сіверська Січ», теж на базі нашого санаторію. Тож хто бажає, будь ласка, звертайтеся до організаторів таборування та замовляйте місця для свої дітей.

Також, можливо вже наступного тижня, ми проведемо генеральне прибирання території санаторію, на яке запросимо всіх небайдужих людей, тож чекайте анонсу.

Ми маємо розуміти – санаторій наше спільне майно, і якщо ми зможемо якісно налагодити його роботу, то це буде гарна можливість для оздоровлення дітей нашої громади. Впевнений, що спільними засиланнями ми зможемо відновити цей об’єкт і нам не буде соромно за його стан, в якому він зараз.

Отже, ми тільки вступаємо у правління цим майном і далі санаторій буде тільки розвиватися.

2. Ірина Добридень: Як у Сосниці можна зробити будівельний паспорт?

На сьогодні, нажаль, ця послуга не є доступною саме у Сосниці. Але з 1 червня виготовити будівельний паспорт можна буде через наш ЦНАП (вул. Грушевського, 32В, тел.: 2-30-20).

Тому прошу, можете звертатися до центру надання адміністративних послуг уже з червня.

3. Петро Макаренко: Коли замінять паркани біля кінотеатру, бо вони струхли, падають на городи сусідів?

Мені здається, що питання не зовсім за адресою. Як мені відомо, то цей паркан колись будувала адміністрація самого кінотеатру. Зараз я не бачу необхідності в цих огорожах, та і вони не повинні бути власністю громади.

Але, якщо серед сусідніх приватних господарств є бажаючі заміти огорожу, яка падає на їх город, то будь ласка, це ваша приватна земельна ділянка і ви можете зайнятись цим питанням.

4. Петро Макаренко: Коли стане безпечно їхати велосипедами по дорозі на Філонівку? Зграя собак біля кузні Онищенка (він їх господар) гоняться за людьми сотні метрів. Недалеко до біди, бо по дорозі їдуть і жінки й діти. Чекаю не тільки відповіді, а й реальних дій.

Зараз ми направили інспектора з благоустрою, щоб він поспілкувався з власником цих собак. Я впевнений, що разом з Віталієм Онищенком ми знайдемо таке рішення, яке б не створювало дискомфорту для людей. Можливо ці собаки повинні бути прив’язні, а можливо застосуємо інший варіант, наприклад, стерилізацію, щоб вони не розмножувалися.

Схожих проблем дуже багато і по Сосниці, і в інших населених пунктах. Якщо люди, власники собак, бездоглядно їх відпускають, то це є адміністративним правопорушенням, так само і в цьому випадку. Тому ми поспілкуємося з власником собак, і якщо буде добра воля, то питання вирішимо за спільною згодою, а якщо ні – будемо застосовувати заходи адміністративного впливу.

5. Тамара Процел: На якій стадії питання про підвезення газу до с. Козляничі?

В минулому номері нашої рубрики люди вже задавали схоже питання. Ситуація з того часу змінилась, тому хочу проінформувати всіх, що тендерна процедура закупівель з постачання скрапленого балонного газу вже відбулась і ми маємо визначеного постачальника.

Ось його контакти:

  • Гаряча лінія постачальника: 050 496 36 81
  • Регіональний менеджер, який працює саме в Корюківському районі: 066 510 11 32, Теліжник Євгеній Олексійович.

Будь ласка, звертайтесь по цим телефонам, вам нададуть роз’яснення і проінформують коли будуть відбуватись поставки в ті, чи інші населені пункти. Також ці контакти є у старост, тому також можете звертатись до них.

6. Людмила Павлюк: Меморіал на В’юнищі в жахливому стані. Чи планується його реставрація?

Дійсно, цілком погоджуюсь з вами, що меморіал знаходиться в жахливому стані. Ми плануємо провести його реконструкцію, тому що реставраційні роботи не підійдуть, адже відбулися досить великі руйнування.

Ми неодноразово зверталися до Міністерства культури України щодо погодження реконструкції цього пам’ятного комплексу, але безрезультатно.

Як би там не було, цей меморіал не може існувати в тому вигляді, в якому він знаходиться зараз. Сподіваюсь, що до травня 2022 року ми проведемо всі необхідні роботи по відновленню пам’ятки.

Ми вже маємо певний концепт, як це буде виглядати. Зараз працюють історики, яких ми попросили долучитися до цього процесу, щоб все таки установити імена всіх, чи більшості тих, хто був розстріляний на цьому місці. Серед них є жителі сусідніх сіл та громад, наприклад, Менської та Височанської. Ми хочемо, щоб імена всіх цих людей були викарбувані на плитах, які будуть встановлені на цьому комплексі.

7. Ринат Магомедов: Які плани на розвиток сіл Полісся та Матвіївки до кінця вашої каденції?

На сьогодні основне завдання, яке стоїть перед нами, це відновлення транспортного сполучення до цих сіл. Державні дороги, останнім часом, утримуються і ремонтуються відносно непогано. Але автомобільна дорога «Сосниця-Корюківка» має статус територіальної, і, нажаль, саме більшість територіальних доріг перебувають у поганому стані.

Тому основним завданням, для цих сіл, є налагодження гарного якісного транспортного сполучення. Сподіваюсь, що через рік вдасться повністю відновити це дорожнє покриття.

Також хочу зауважити, що розвиток територій тісно пов’язаний з активністю самих жителів цих населених пунктів. Якщо люди будуть виготовляти та продавати власну продукцію, займатися молочарськими справами, розвивати кооперативний рух, то тільки тоді можна говорити про плани на розвиток.

8. Алина Шитикова: Які плани на нашу красуню Убідь? Шкода що вона занепадає. Скоро зовсім від неї залишиться саме болото.

Це питання хвилює і мене також. Все таки більшість мешканців громади виросли біля цієї річки, адже вона протікає майже через все селище. Люди тут купаються, відпочивають… і дійсно, останні роки ми спостерігаємо її оміління і заростання берегів.

Це дуже комплексна проблема, яка має багато чинників, що впливають на неї. Це і глобальне потепління, і питання пов’язані з осушенням боліт, які живили наші річки. Тому, насправді, єдиного простого рішення для усунення цієї проблеми не існує.

Тому, щиро кажу, що я не маю відповіді на це питання. У нас є певне бачення провести днопоглиблювальні роботи в межах населеного пункту. Але потрібно розуміти, що фінансова складова тут досить велика. Можливо з’явиться якась державна програма по порятунку малих річок, яка допоможе нам профінансувати відповідні заходи.

Зараз читають

Світ не без добрих людей

Хочу поділитися історією про життя-буття сосницьких ветеранів праці на...

Темношкірий волонтер поїхав із Сосниці

У селищній раді не назвали причину, але чекають на...

Ігор Холмецькии – майстер на всі руки та понад усе цінує свою сім’ю

Наступного року збирав урожай яблук правильно, обережно зрізавши яблука...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано