Задля покращення комунікації, розвитку живого діалогу та забезпечення відкритості діяльності Сосницька селищна рада започаткувала новий проект «Запитай у мера».
Кожен мешканець Сосниччини, на офіційних сторінках селищної ради в соціальних мережах, може задати питання щодо розвитку громади, проведення благоустрою, тощо, безпосередньо селищному голові Андрію Портному.
Обравши запитання, котрі хвилюють людей найбільше – селищний голова буде надавати чіткі та обгрунтовані відповіді у відео-форматі, а також публікувати їх в газеті.
Наразі маємо наступні запитання
Коли будуть встановлені контейнери для роздільного сортування відходів на Замості і Новоселлі?
Відповідь: Встановити контейнерні майданчики для роздільного збору сміття планувалося уже в цьому 2020 році по всіх населених пунктах громади. Також мали намір встановити додаткові майданчики і контейнери по Сосниці. Але в зв’язку з COVID-19 та значним недоотриманням коштів до місцевого бюджету виконання цих робіт перенесли на 2021 рік.
У разі покращення ситуації, можливо з додаткових джерел надходження, ці роботи будуть виконані раніше. Зараз ведемо перемовини з приватними підприємцями, які зацікавлені у встановлені таких контейнерних майданчиків для роздільного збору вторинної сировини. Але в цьому році у них так само змінила плани ситуація з коронавірусом.
Ми сподіваємось, що буде така можливість, і ці контейнерні парки ми встановимо в цьому році. Якщо ні, то заплановані роботи будуть виконані в 2021 році.
Хочу спитати про забезпечення водою мікрорайонів Замостя та Новоселля. Якість води жахлива, нітрати перевищують норми в десятки разів, поклади крейди також не поліпшують стан води. Чи можливо поліпшити постачання води?
Відповідь: Дійсно, проблема водопостачання в Новоселлі та Загребеллі є актуальною. Ми фактично останні роки працюємо над її вирішенням, але, нажаль, складність вирішення цієї проблеми лежить в фінансовій площині.
Селищна рада розробила проектно-кошторисну документацію на будівництво свердловини та водогону в Новоселлі та Загребеллі – вартість робіт складає близько 9,5 млн. грн.
Нажаль, поки що з місцевого бюджету цей капітальний проект неможливо профінансувати, але ситуація постійно перебуває на нашому контролі.
Останні 3 роки в Державі не фінансується цільова програма «Питна вода України», ми б дуже хотіли, щоб відновилося фінансування програми з державного бюджету, адже вона актуальна не тільки для нашого регіону, а і для інших.
Проектно-кошторисна документація та оцінка впливу на довкілля – все це з нашого боку зроблено, ми чекаємо, сподіваємося, що програма фінансування запрацює, і ми отримаємо можливість залучити державні кошти на будівництво і вирішення цієї вкрай важливої проблеми.
Дійсно, погоджуюсь, ті свердловини, які люди самі попробивали – якість води не є такою, яка б вважалась питною. Це дійсно технічна вода.
Тому ми працюємо над тим, щоб вирішити цю проблему. Але, нажаль, як уже сказали вище, зараз немає цієї цільової державної програми по водопостачанню. Ми постійно шукаємо недержавне (грантове) фінансування такого роду проектів, та поки безуспішно. Профінансувати настільки масштабний проект з місцевого бюджету неможливо. Тому як тільки матимем змогу отримати з якось джерела кошти на буріння свердловини, то відразу цю проблему буде вирішено.
Коли в садочку «Калинка» встановлять бойлери?
Відповідь: Місяць тому ми звернулися до Обленерго для збільшення електропотужності (тієї кількості електроенергії, яку може використати цей заклад). В заявці ми просимо збільшити потужність від 17 до 54 кВт/год. Це дасть можливість під’єднати до системи нових споживачів електроенергії, в тому числі встановили бойлери. Також зараз розроблюється проекте рішення по монтажу нових ліній живлення, які забезпечать додлаткове навантаження на електромережу.
Додатково до бойлерів будуть встановлені обігрівальні прилади. Зараз ми вирішуємо чи нам краще встановити просто додаткові обігрівачі чи краще встановити кондиціювання. За рахунок встановлення кондиціонерів фактично вирішуємо дві проблеми: з теплом та зі створенням комфортних умов в літній період.
Сьогодні ми визначаємо фінансову сторону обох варіантів – який з них буде найкращий і підійде для нашого бюджету.
Роботи плануємо завершити до нового опалювального сезону, а саме до настання більш холодного періоду. Сподіваюсь, що до кінця літа ми це питання вирішим і матимем комфортніші умови, щоб наші діти мали можливість комфортно перебувати в садочку.
Є болюче питання про опалення в садочку та школі!
Відповідь: Так, це болюче питання яке постійно перебуває на нашому контролі. Якщо глобально говорити про цю проблему, то є декілька шляхів вирішення цієї проблеми:
- Повернення котельні, яка зараз перебуває в Облтеплокомуненерго, в комунальну власність. Для цього потрібно створити своє комунальне підприємство, наприклад КП «СосницяТепло». Але потрібно розуміти, що реконструкцію котеальні потрібно вспіти провести в міжопалювальний період. Якщо ми сьогодні розриваємо договір з Облтеплокомуненерго, то частину обладнання вони демонтують і ми не зможемо взагалі опалювати наші навчальні заклади, де навчається в гімназії майже 500 дітей, а в садочку виховується 180 діток. Для реконструкції нам потрібно близько 2,5-3 млн грн: заміна теплотрас, встановлення котельного обладнання. Це доссить фінансово затратно, і якщо виконувати роботи за рахунок місцевого бюджету, то потрібно спланувати його таким чином, щоб в наступному році передбачити ці кошти.
- Реконструкція з переведенням на тверде паливо. Для цього також потрібно близько 2,5-3 млн грн. Також потрібно зробити всі роботи в короткий період, щоб не залишитись без опалення.
- Утеплення гімназії і «Калинки», повна тепломодернізація навчальних закладів. Це така сама робота, яка зараз триває в садочку «Сонечко». Ця робота надзвичайно коштовна, потрібно десь в районі 90-100 млн грн, щоб ці два навчальні заклади мали відповідний тепловий режим.
Знову ж таки, якщо в перших двох варіантах можна якось реалізувати за кошти місцевого бюджету, то для третього – потрібне державне фінансування, або ж кредитні кошти.
Ми постійно працюємо над цим. Розробляється проектно-кошторисна документація на теплореновацію ДНЗ «Калинка», з нею будемо подаватись на ДФРР та інші проекти. Ми є підписантами «Угоди мерів», тому є бачення, що можливо вдасться реалізувати проект за Європейскі кошти.
Знову ж таки, на все це потрібен час і швидко цього не буде, такі інвестиції потребують серйозної підготовки і капіталовкладень.
Чому було закрито колгоспний базар?
Відповідь: Відповідь досить проста – цей ринок, який працює на горі в районі вул. Чернігівської, не відповідає державним санітарним нормам для роботи під час карантину. Тому на період карантинних заходів Держспоживслужба тимчасово припинала його роботу. Як тільки пандемія закінчиться, то в принципі, базар відновить свою роботу і отримає дозвіл на його експлуатацію.