Запитай у мера: в Сосниці встановлять ще одну скульптуру?

Продовжуємо відповідати на актуальні питання жителів громади! Кожен може залишити своє запитання на наших сторінках в соціальних мережах.

1. Микола Довгаль: Чи можна привести до ладу автобусну зупинку в напрямку М.Устя?

Пояснюю щодо ситуації з зупинками взагалі. Автобусні зупинки, які знаходяться за межами населеного пункту, або біля доріг державного чи місцевого значення перебувають на балансі служби автомобільних доріг Чернігівської області або ж Управлінні капітального будівництва Чернігівської ОДА. Ми маємо фактично на балансі декілька автобусних зупинок, які ми за останні роки встановили в Сосниці. Це зупинки які стоять в районі кругу, а також на виїзді у бік Чернігова. Також планується ще встановлення двох автобусних зупинок в районі Новоселля та Дачному і в селі Полісся. Це фактично ті зупинки, які уже в цьому році будуть додатково встановлені в громаді.

Щодо цих зупинок, які перебувають в незадовільному стані, то дійсно, вони потребують поліпшення, покращення. Згідно бюджетного законодавства ми не можемо витрачати кошти місцевого бюджету на ті об’єкти, які не є в комунальній власності нашої громади. Але я знаю, що є ініціатива небайдужих жителів Сосниці по облаштуванню саме цих зупинок, оскільки вони знаходяться на в’їзді в наше селище, велика кількість людей проїжджає там. Ми зі свого боку готові надати всіляку допомогу матеріалами, роботами, щоб все таки дійсно ця зупинка була в граному стані.

Ініціативу небайдужих людей я підтримую, мені дуже приємно що люди бачать такі моменти, хочуть допомогти і хочуть вкласти частинку своєї праці, знань, умінь в те, щоб наше місто було гарніше, більш привабливіше для всіх.

Думаю в цьому році ця зупинка буде матиме зовсім інший, більш привабливіший вид.

2. Микола Довгаль: Чи можна обновити стенд «Довженко О.П.» біля цієї зупинки?

В цьому році запланували кошти в місцевому бюджеті для фактично не оновлення, а повної заміни стели. Не хочу розкривати секретів, на перед забігати щодо цього питання. Але роботи проводяться, буде досить оригінально, такої стели, такого зразку творчого підходу, я чесно кажучи, в країні ніде не зустрічав. Тому я думаю що це буде гарним сюрпризом для жителів Сосниці та приїзжих. Це буде ще одна така перлинка, зроблена руками наших майстрів ковальської справи і нашого нового підприємства. Знову ж таки, не хочу забігати на перед, але думаю що до дня селищна ми ці роботи виконаємо і в Сосниці буде ще одне, гарне, привабливе місце.

3. Микола Довгаль: Чи можна виготовити централізовано таблички з назвою кожної вулиці та встановити їх бодай на перехрестях вулиць?

Можна звичайно і у нас є такі плани, щоб ці роботи провести. Щиро скажу, що в цьому році в бюджет громади ми не закладали цих коштів. Якщо це роботи по всьому селищну і всіх вулицях та перехрестях, то це буде досить фінансово затратно, попередньо в районі 150 тис грн потрібно, щоб обновити всі ці таблички з назвами.

На цей рік ми не планували такі роботи, але я бачу що це питання назріло, крім того у нас відбулося перейменування багатьох вулиць, також таблички вулиць десь в поганому стані. Я думаю, що ці роботи дійсно необхідно виконати, але запланувати їх потрібно на 21 рік і централізовано здійснити роботи по заміні цих всіх табличок.

Цей рік досить складний, боротьба з коронавірусом і ті всі питання які по’вязані з податковими надходження в зв’язку з тією ж ситуацією не дають можливість додатково виділити кошти в цьому році, щоб провести роботи.

4. Марина Засько: Хто має робити ремонт в класах гімназії? І чи правда, що селищна рада дасть лінолеум в клас, якщо батьки зроблять ремонт?

5. Павло Клюй: Чи планується виділення коштів для ремонту класів першокласників. Чи ремонт планується зробити за кошти батьків?

Ці два питання по’вязані між собою, тому об’єднаємо їх. Ми, останні фактично вже два роки, з того часу як громада прийняла в управління загальноосвітні навчальні заклади, тобто школи, проводимо роботу по покращенню матеріальної бази. Сподіваюся, що батьки це помічають, адже дуже багато роботи було зроблено за цей час не тільки по сосницькій, гімназії, а по всіх наших начальних закладах громади. Це і вюниська школа, чорнотицька, загребелська та інші заклади, які ввійшли в ОТГ.

 І ось на протязі останніх двох років у нас діє програма, яка передбачає проведення цих самих ремонтів більш значних, які потребують більш серозного фінансового ресурсу і потребують значного часу для здійснення їх. Люди хотіли, щоб ці всі роботи проводилися за рахунок місцевого бюджету. Це можливо, ми можемо не звертатися до батьків з проханням допомоги, але ми маємо розуміти, що в такому випадку потрібно набратися терпіння, бо ці ремонти будуть тривати значно довше, ніж коли ми спільно разом виконуємо ці роботи. Раніше діяла програма співфінансування, де ми разом з батьками за останні два роки відновили 12 класних приміщень в нашій гімназії. Також до цього процесу долучені всі інші навчальні заклади громади.

В минулому році це співфінансування складало 60% місцевого бюджету і 40% – частка батьків. В цьому році, в зв’язку з коронавірусом, можливості місцевого бюджет значно зменшилися. В цьому році ми не відмовляємося від таких заходів, для нас це принципово наводити поступово лад у всіх класах, щоб діти мали гарні, камфортні умови для навчання. В цьому році ми пропонуємо трішки зменшити частку місцевого бюджету і пропонуємо здійснювати ремонт 50 на 50%.

Але ми визначили чітко на які саме ремонти будемо виділяти:

  1. Заміна підлоги. Чи це буде лінолеум, чи ламінат – вибирають батьки.
  2. Вирівнювання (потяжка) стін і стелі. Але ми принципово не будемо фінансувати проклейку шпалер, тільки під фарбування.
  3. Заміна освітлення, тобто заміна фактичного того існуючого освітлення на більш якісне, енергозберігаюче.

Всі ці заходи будуть фінансуватися, якщо є бажання батьків яким підходить такий формат взаємодії, можливість покращити процес навчання діток, то ми берем зобов’язані профінансувати 50% всіх робіт.

Деталі можна уточнити в керівництва  навчальних закладів. Вони проінформовані стосовно цього питання та мають всю необхідну інформацію.

6. Таня Федосенко: Ви обіцяли відкрити кінотеатр. Вже працюють бари та кафе. Невже діти не заслуговують уваги?

Погоджуюсь з пані Тетяною, що дійсно, діти заслуговують на увагу. Але в нас є певні обмеження, які встановлюємо не ми. По’вязані обмеження з карантином і встановлені керівництвом держави, безпосередньо наказом головного санітарного лікаря від 10.06.2020 року. На сьогоднішній момент діяльність кінотеатрів заборонена у зв’язку зі зростанням захворюваності на коронавірус. Тому зараз прийнято рішення посили контроль за дотриманням санітарно-епідеміологічних заходів. Згідно додаткових розпоряджень, вказівок, наказів головного санітарного лікаря та КМУ поки що кінотеатр в Сосниці працювати не буде. Які тільки з’явиться нова інформація, ми доведемо її до відома всім мешканцям громади. Ми приймаєм рішення тільки в межах тих послаблень, тих коридорів, які нам фактично дає державна влада, тому що за це так само передбачена відповідальність і керівників (голова громади, голова відділу культури, керівник самого кінотеатру). Тому поки що, до появи додаткових послаблень, які передбачить держава, кінотеатр працювати не буде.

7. Алла Петришина: Запитання від мешканців вулиці Шевченка: коли і який саме ремонт планується по нашій вулиці? Сподіваємось, що не ямковий?

Думаю, що порадую пані Аллу. В цьому році планується провести поточний середній ремонт вулиці Шевченка. Там відрізок дороги, яку планується відремонтувати, складає десь 150-200 метрів. На сьогодні розроблена кошторисна документація і зараз триває процедура закупівлі цієї послуги (тендер). Буквально через декілька днів ми визначимо переможця і після цього, в досить нетривалий час, буде здійснено поточний середній ремонт вулиці. Дійсно, вона довго чекала ремонту, стан цієї вулиці потребує значного покращення. Я впевнений, що в цьому році люди матимуть можливість їздити по відносно рівній, граній дорозі.

В цьому році це буде вже третій поточний середній ремонт наших вулиць: 8 березня, Б. Хмельницького і ось буде 3-й ремонт, саме вулиці Шевченка.

В цьому році також планується додатково провести поточний ремонт вул. Незалежності (частково) і є попередні обіцянки обласного керівництва, що видатки дорожнього фонду будуть збільшені і в саме в населених пунктах нашої громади. В цьому році, можливо вдасться залучити кошти на додатковий ремонт, і ми зможемо повністю закінчити вул. Незалежності. Протяжність її близько 600 метрів, а робимо ми за власні кошти ділянку 160 мерів, чого не буде достатньо, щоб всі люди відчули покращення.

Вулицю Шевченка будемо ремонтувати за рахунок місцевого бюджету.

Зараз читають

Сосниччина приймала гостей з Маловисківської громади Кіровоградської області

Одним з компонентів програми DOBRE є програма Менторства, в...

Вшанували Переможців

Цьогорічне масове святкування Дня пам'яті та примирення і Перемоги...

Побували у 26 країнах Європи і Азії

Сім’я Коропців Андрія та Ірини і їхньої доньки Софії...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано