Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Сосницька громада була створена 29 жовтня 2017 року. До її складу ввійшло 6 сільських рад: Волинківська, Загребельська, Киріївська, Матвіївська, Пекарівська, Чорнотицька та Сосницька селищна рада. За три роки в громаді було багато чого зроблено та закладено фундамент для майбутніх успіхів.

Вуличне освітлення

osvitlennya 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
osvitlennya 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
osvitlennya 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

До 2015 року в Сосниці налічувалося 1 025 світлових точок, 90% з яких не відповідали сучасним вимогам. Тому було виготовлено проект реконструкції вуличного освітлення з заміною існуючих світильників, ліній та щитів управління. Крім того, проводились роботи по відновленню та монтажу нових ліній вуличного освітлення.

За останні три роки життя у селах громади також докорінно змінилося, і на зміну темряві у буквальному сенсі прийшло світло.

 • Сосниця – 2,5 км, 84 світильники
 • Волинка – 4,6 км, 72 світильники
 • Киріївка – 2 км, 21 світильник
 • Полісся – 3 км, 29 світильників
 • Матвіївка – 2,5 км, 20 світильників
 • Масалаївка – 1,6 км, 13 світильників
 • Пекарів – 2,5 км, 24 світильники
 • Чорнотичі – 1 км, 12 світильників

Громада без сміття

sosnyczya gromada bez smittya 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sosnyczya gromada bez smittya 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sosnyczya gromada bez smittya 5 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sosnyczya gromada bez smittya 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sosnyczya gromada bez smittya 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Протягом багатьох років жителі просто створювали несанкціоновані звалища. Але тепер побутові відходи вивозить спеціально обладнаний автомобіль, який курсує по всім вулицям два рази на місяць згідно графіка.

Крім того, комунальники виготовили і встановили в у селищі бокси для збору пластикових пляшок.

В планах селищної ради продовжити цю роботу і розповсюдити систему збору сміття у села громади.

Минулого року було організовано акцію «Полювання на пластик», в рамках якої школярі змагалися зі збору сміття. Було багато учасників, які зібрали по берегах річок та по узбіччях доріг 310 кг пластика.

Стратегія розвитку

strategiya rozvytku Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Спільно з Чернігівським центром розвитку місцевого самоврядування селищна рада провела кропітку роботу по формуванню та створенню головного стратегічного документу нашої громади – Стратегічний план розвитку Сосницької громади на 2019-2027 роки. В ньому чітко визначені ключові пріоритети розвитку наших територій. Це потрібно для того, аби підсилити соціально-економічний розвиток громади та забезпечити населення роботою та якісними муніципальними послугами.

У плані сформульоване стратегічне бачення: «Сосницька територіальна громада – Довженків край зі славною історичною спадщиною, інвестиційно-привабливий з розвинутою сферою туристично-рекреаційних послуг та інфраструктурою, екологічно безпечним та інноваційним агровиробництвом і переробкою, успішним малим підприємництвом, соціально-відповідальна, творча та економічно самодостатня спільнота рівних можливостей».

Новий Генеральний план

generalnyj plan sosnyczya Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Сосницька селищна рада почала працювати над розробкою нового Генерального плану ще до утворення громади. За цей час була проведена велика робота і сьогодні ми маємо її результат.  Нова містобудівна документація була розроблена Державним науково-дослідницьким інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО». Разом із цим, старий Генеральний план, який був розроблений ще у 1980 році, втратив свою чинність.

Кожен бажаючий може переглянути основне креслення і схему проектних планувань і обмежень, а також ознайомитись з історико-архітектурним опорним планом та межами історичних ареалів.

Техніка

tehnika 5 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
tehnika 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
tehnika 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
tehnika 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
tehnika 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

За минулі роки парк комунальної техніки поповнився новим автопідйомником, двома тракторами, піскорозкидачем та двома сміттєвозами.

Останнє придбання селищної ради – сучасний сміттєвоз з маніпулятором, який піднімає сміттєві баки. Працюватиме він по вивозу сміття з багатоквартирних будинків і замінить старенький ГАЗ-51 1966 року випуску, який піде на заслужений відпочинок.

Також оновили матеріально-технічну базу КП «Благоустрій-Сосниця», придбали садовий пилосос, мотокоси, тачки, болгарки, зварювальні апарати, електродриль, електропилу, точильний станок, ручні снігоочисники, роторну косарку, бензопили, бензогенератор, сучкоріз, компресор, мийку, газонокосарку та інше.

Європейський ЦНАП

cznap 7 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
cznap 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
cznap 6 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
cznap 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Відтепер жителі Сосницької об’єднаної територіальної громади мають змогу отримувати максимально необхідний перелік адміністративних послуг в комфортних умовах.

Для маломобільних груп населення вхід до приміщення ЦНАПу облаштовано пандусом, туалет оснащено поручнями, а для батьків з дітьми створено дитячий куточок з іграшками, книгами і розмальовками. У туалетній кімнаті встановлено пеленальний столик.

Також планується організувати віддалені робочі місця у Волинці, Чорнотичах та Пекареві.

Спортивні об’єкти

Спорт робить громаду сильнішою, тому усе більше з’являється об’єктів спортивної інфраструктури.

Реконструкція стадіону

stadion 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
stadion 5 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
stadion 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
stadion 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
stadion 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
stadion 6 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Звісно, найбільшим успіхом в цій сфері за роки існування є реконструкція центрального стадіону, який з моменту будівництва капітально не ремонтували жодного разу.

На території стадіону провели реставрацію будівлі: накрили дах, поставили пластикові вікна, встановили двері, ззовні провели штукатурні та оздоблювальні роботи. Обладнали роздягальні для гравців команд,  встановили душові кабінки. Для вболівальників встановлено зручні нові сидіння та накриття над трибунами, встановлено нові вхідні ворота і огорожу навколо спортивної споруди. Також провели благоустрій території перед стадіоном: влаштували асфальтне покриття, нанесли розмітку для паркування авто та висадили зелені насадження. Інакше кажучи, вже зараз ми маємо всі умови для стабільного функціонування стадіону.

Міні-поле

mini pole 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
mini pole 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
mini pole 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Для футболу, легкої атлетики та звичайних уроків фізкультури було збудовано майданчик зі штучним покриттям. Власниками міні-поля стали учні Сосницької гімназії ім. О. П. Довженка.

Щасливі усі – діти, батьки, вчителі і ми, бо впевнені, що відкриття такого чудового, сучасного спортивного об’єкту дає змогу молодим спортсменам проводити комфортні тренування з футболу та виховувати здорову та успішну молодь.

Хокейний майданчик

hokej 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
hokej 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
hokej 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
hokej 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Сосницька громада відома своєю дружбою, згуртованістю та любов’ю до спорту, який і став одним із чинників, що об’єднують у досягненні спільної справи. Залучившись підтримкою активістів громади селищна рада збудувала перший в селищі каток. Було збудовано, розраховану на багаторічну службу, дерев’яну хокейну коробку, встановлено ворота, обладнано майданчик нічним освітленням.

Тепер, кожної зими, коли дозволяє погода, на катку, якщо не відбуваються хокейні баталії і тренування, то катаються на ковзанах дітлахи і дорослі.

Баскетбол

basketbol 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
basketbol 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Також на центральному стадіоні було встановлено баскетбольний майданчик, який дає можливість користуватись спорудою для вдосконалення навичок гри у баскетбол. Допомагала нам в монтажі баскетбольних щитів ініціативна група учасників АТО Сосниччини.

Освіта

Освітня сфера також зазнала покращень: оновили матеріально-технічну базу садочків, придбали нові постільні комплекти, обладнання для роботи з дітьми з особливими потребами, якісний посуд та столові прибори для потреб їдальнь, бензопили та мотокроси для господарської діяльності та оргтехніку.

Теплореновація «Сонечко»

sonechko 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sonechko 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sonechko 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sonechko 7 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sonechko 6 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sonechko 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
sonechko 5 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Ще в 2016 році в дитячому навчальному закладі «Сонечко» було проведено комплексне тепловізійне обстеження, яке засвідчило, що теплозахисні характеристики будівлі садочку не відповідають вимогам сьогодення щодо енергозбереження. Тому Сосницька селищна рада прийняла рішення розпочати реконструкцію всього комплексу будівель дитячого садка.

Так, вже через рік, було проведено реконструкцію існуючої газової котельні з встановленням двох твердопаливних котлів, один з яких працює на щепі з автоматичною подачею палива, та повну заміну необхідного технологічного обладнання.

Однак через значні тепловтрати, які відбуваються через стіни, вікна, підвал та дах, спостерігалося підвищене споживання енергоресурсів та недосить відповідний рівень комфорту. Таким чином функціонування садочка все ще було енергозатратним.

Для підвищення енергоефективності садочок потребував завершення реалізації повного комплексу робіт, які передбачали ІІІ черги будівництва:

 • І черга – реконструкція покрівлі.
 • ІІ черга – утеплення зовнішніх огороджувальних конструкцій та заміна віконних і дверних блоків.
 • ІІІ черга – внутрішнє опорядження приміщень.

Всі три черги успішно реалізовано.

Калинка

kalynka 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kalynka 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kalynka 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kalynka 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

В період міжсезоння в садочку вникали проблеми з температурним режимом в дитячих класах. Тому для вирішення цього питання було приєднано додаткову потужність 22 кВт, прокладено нову електропроводку, встановлено 16 кондиціонерів (у кожній ігровій кімнаті та спальні, музичному залі) та 7 бойлерів для теплої води у кожній групі.

Після встановлення мережу випробували на навантаження одночасної роботою всіх встановлених приладів – все працює без зауважень!

В планах на наступні роки:

 1. Виготовлення проектно-кошторисної документації для комплексної теплореновації садочка.
 2. Оновити меблі та обладнання.
 3. Закупити проектори та ноутбуки для кожної групи.

Школи

shkoly 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
shkoly 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
shkoly 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Школи громади також не залишилися без уваги.

За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток виконали ремонт, із застосуванням енергозберігаючих технологій та заміни віконних та дверних блоків, в приміщеннях 3-х шкіл громади: Чорнотичі, Волинка і Загребелля.

А ще:

 • За рахунок державної субвенції на НУШ та  співфінансування з місцевого бюджету придбано 100 комплектів шкільних меблів, ком’ютерно-копіювальна техніка та дидактичні засоби навчання.
 • В Чорнотицькій та Сосницькій школі здійснили заміну котельного обладнання.
 • В гімназію ім. О. П. Довженка та Волинківську школу провели швидкісний інтернет.
 • В школах у Чорнотичах, Волинці та Загребеллі замінили освітлення на енергоефективне.
 • Закуплено засоби навчання та обладнання для природно-математичних кабінетів Волинківської, Чорнотицької та Сосницької школи.
 • Провели ремонт в класних кімнатах гімназії.
 • Для музичної школи придбали нову акустичну систему, радіосистему, синтезатор YAMAHA, зробили ремонт в класі духових інструментів.

Внутрішні санвузли

vnutrishni tualety sosnyczya Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Внутрішній туалет у освітніх закладах – це насамперед дотримання гігієни та запорука здоров’я дітей. Відсутність внутрішніх санвузлів була великою проблемою, особливо для дітей молодшого віку. Нові сучасні вбиральні кімнати зроблені окремо для хлопчиків та дівчаток. Вони повністю оснащені сучасною сантехнікою. А найголовніше, що відтепер туалети знаходяться у приміщеннях, у зручному для дітей місці.

Теплі внутрішні санвузли облаштовано в наступних закладах:

 • Чорнотицька школа.
 • Сосницька школа (на В’юнищі).
 • Волинківська школа.
 • Будинок дитячої та юнацької творчості.
 • Музична школа.

Амбулаторія

ambulatoriya 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
ambulatoriya 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
ambulatoriya 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

В Чорнотичах збудували амбулаторію, яка обслуговуватиме жителів Чорнотич, Киріївки, Кудрівки, Козлянич і Рудні. Крім того, для нової сільської амбулаторії придбано новий службовий автомобіль «Renault Duster», який слугуватиме для обслуговування населення сімейним лікарем.

Будинок культури

bk Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Проведено капітальний ремонт із застосуванням системи енергозбереження. Замінили віконні та дверні блоки, улаштували віконні, дверні зовнішні та внутрішні відкоси, придбали мікшерний пульт та гітарний набір.

Скульптури

За останні роки в Сосниці з’явились 3 ковані скульптури.

Місто залізного ведмедя

gerb sosnyczya 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
gerb sosnyczya 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
gerb sosnyczya 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Ведмідь, який лізе на сосну за медом – саме такий затверджений герб отримала Сосниця у 1782 році (тоді ще порівняно велике місто) після ліквідації царським урядом автономного устрою на Лівобережній Україні. Саме цей символ взяли за основу для створення кованої скульптури, яку встановили на «Кругу». Композиція також доповнена металевою огорожею та аркою, на яких розвішано козацькі атрибути: лук зі стрілами, спис, сідло і щит із зображенням тризубу.

Кінокамера Довженка

kinokamera dovzhenka 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kinokamera dovzhenka 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kinokamera dovzhenka 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kinokamera dovzhenka 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

З нагоди 125 річниці з дня народження режисера Олександра Довженка була встановлена металева кінокамера, яка має висоту 2 метри 20 сантиметрів. Біля неї – бобіни із назвами трьох фільмів режисера та стілець режисера, на якому можна сісти для фотографування.

Навколо скульптури територію також облаштували: встановили кругову лавочку, створили газон та висадили різні зелені насадження.

Композиція Довженка

Цього року до Дня Сосниці ми отримали ще один подарунок –  композиція з Довженком, яка зустрічатиме всіх при в’їзді в Сосницю з боку Борзни.

Капличка

kaplychka 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kaplychka 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kaplychka 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
kaplychka 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Нам вдалося об’єднати всіх небайдужих людей, а це близько півсотні меценатів, та спільними силами спорудили меморіальний комплекс на честь усіх загиблих героїв під час Майдану та російсько-української війни. Комплекс складається з кількох елементів, у центрі якого знаходиться капличка,

Парки

Велика увага приділяється і створенню зелених зон відпочинку.

В’юниський парк

vyunyshhe park 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
vyunyshhe park 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
vyunyshhe park 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
vyunyshhe park 5 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
vyunyshhe park 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

В’юницький парк – йому уже півстоліття. 5 років тому тут були справжні непролазні хащі, а тепер його не впізнати! Завдяки бюджету участі, який Сосницька ОТГ започаткувала одна з перших на Чернігівщині, у парку з’явилася алея з доріжками, нічне освітлення, лавки для сидіння, урни для сміття, дитячий і спортивний майданчик. Висадили нові дерева і квіти, саджанці яких їздили купувати у Тростянець, до всім відомого дендропарку.

Тепер це одне із улюблених місць відпочинку в’юнищан, яке з кожним роком стає ще кращим.

Сквер біля поліклініки

skver 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
skver 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

По вулиці Я. Скидана, біля поліклініки, облаштували сквер. Тут виклали доріжки, встановили дитячу гірку, обладнали нічне освітлення, встановили урни для сміття та дизайнерські лавки.

Безпечна Сосниця

bezpechna gromada Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

В 2016 році була прийнята Програма «Безпечна Сосниця», в рамках якої за 3 роки було встановлено 9 камер відеоспостереження, в тому числі і ті, які мають функцію розпізнавання та фіксації номерних знаків автомобілів.

Це дало змогу захистити важливі об’єкти селища та комунального майна, посилити безпеку дорожнього руху та підвищити рівень розкриття правопорушень.

Дивлячись на успіх цієї програми Сосницька селищна рада планує розширити її і підключити кожен населений пункт громади.

Дороги

dorogy 5 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
dorogy 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
dorogy 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
dorogy 4 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
dorogy 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

2017 рік

 • в рамках підготовки до дня Сосниці оновили асфальтне покриття на кругу
 • провели ямковий ремонт по вулицям М. Полторацького, Виноградського, Б. Хмельницького, Щорса, Чернігівська а також облаштували асфальтне покриття на прибудинкових територіях по вулиці Чернігівській.

2018 рік

 • вперше випробували повітряно-струменевий метод ремонту асфальтного покриття. Ямковість усували на вулицях Чернігівська, Лесі Українки, Троїцька, Виноградського, Якова Скидана, Довженка, Грушевського, Освіти, пр. Гагаріна.

2019 рік

 • проведено ямковий ремонт асфальтного покриття на вулицях Загребелля.
 • виконано ремонт на дорозі Т-2521 «Сосниця – Шаповалівка».
 • за допомогою спецтехніки для ямкового ремонту, яка виконує повітряно-струменевий метод засипання тріщин і ям, проведено роботи по вулицям Лесі Українки, Квіткова, Виноградського, Грушевського, Михайлівська, Троїцька, Освіти, Якова Скидана, Довженка, Б. Хмельницького, проспект Гагаріна.
 • здійснено роботи з асфальтування дороги загального користування місцевого значення до села Масалаївка.
 • відбувся ремонт автомобільної дороги загального користування «Чорнотичі – Хотіївка», а саме ділянки в межах села Чорнотичі по вул. Марушківка.
 • завершено ямковий ремонт асфальтно-бетонного покриття обласної автомобільної дороги «Сосниця – Пекарів – Шабалинів» в напрямку від поромної переправи до повороту на Шабалинів.
 • в Чорнотичах проведено ямковий ремонт автодороги «Чорнотичі – Кудрівка – Лозова» по вул. Бойківка.

2020 рік

 • було капітально відремонтовано вул. 8-го Березня від автодороги «Сосниця-Короп» до дитячого санаторію.
 • капітально відремонтували відрізок вул. Б. Хмельницького (квартал біля КП «Сосницьке КЖУ».
 • влаштували асфальтне покриття на частині вулиці Незалежності.
 • нове асфальтне покриття з’явилось і на вул. Шевченка.
 • ліквідацією ямковості доріг з використанням гарячого асфальтобетону займалися по вулицях: Квіткова, Лесі Українки, Освіти, «Бардацьке» (дворові проїзди), а також в с. Загребелля по вулицях Шевченка та Ювілейна.
 • повітряно-струменевим методом ремонту асфальтного покриття усунули ямковість на вулицях Сосниці, а саме Чернігівська, Вишнева, Якова Скидана, Олекси Десняка, Перемоги та інших.
 • також облаштували під’їзні шляхи до будівлі ЦНАПу та до центрального стадіону.

Аварійні дерева

Для забезпечення безпеки життя, здоров’я та майна жителів громади була прийнята програма з видалення аварійних та сухостійних дерев. За перший рік роботи в громаді видалили 40 дерев, а всього за період дії програми – аж 330.

Центр надання соціальний послуг

terczentr 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
terczentr 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
terczentr 1 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Щоб не залишати поза увагою сільських жителів громади, які потребують допомоги соціальних працівників, були придбано автомобіль «Renault Lodgy». Він має 7 повнорозмірних місць: соціальний працівник, перукар, взуттєвик, медична сестра та робітники з комплексного обслуговування. Автомобіль використовує ця мультидисциплінарна команда для обслуговування одиноких пенсіонерів в селах громади.

Крім того, під час виїздів нужденним видається одяг у якості гуманітарної допомоги. А це, до речі, ще одна послугу центру соціальних послуг – банк одягу. Мешканці громади приносять непотрібний їм одяг, який потім безкоштовно роздається людям, які його потребують.

Також оновили матеріально-технічну базу: придбали велосипеди, медичну сумку, швейну машину, парогенератор, перукарське обладнання, мотокоси, бензопилу, пральну машину, сушку та різну оргтехніку.

Громадський бюджет

Сосницька ОТГ одна з перших почала реалізовувати проекти «Бюджету участі» в Чернігівській області.

2017 рік

 • Провели благоустрій парку на В’юнищі.
 • Створили Сосницький центр технічної творчості молоді.

2018 рік

 • Провели зариблення річки Убідь для очищення її від водоростей та мулу.
 • Обладнали дитячий майданчик у В’юниському парку
 • Впорядкували вул. Савченка в Матвіївці.
 • Замінили електричну проводку в приміщення «Центру культури та дозвілля» у Волинці.
 • Створили зону відпочинку та спортивного дозвілля у с. Чорнотичах.
 • Облаштували криничку для громадського користування по вул. Яблуневій у с. Киріївка.
 • Покращили умови безпеки у приміщення Загребельського сільського клубу шляхом встановлення решіток та заміни дверей.

2019 рік

 • Встановили велопарковку на території гімназії ім. О. П. Довженка.
 • Змонтували 12 деревних кладок по річці Убідь.
 • Провели роботи з благоустрою джерела святих апостолів Петра й Павла у Чорнотичах.
 • Оновили матеріально-технічну базу спортивного залу Поліського клубу, придбали спортивний інвентар.
 • Встановили бур’ян в Киріївському Центрі народних традицій та дозвілля.
 • Встановили обігрівач для глядацького залу Волинківського будинку культури.
 • Створили сучасний простір для розвитку та дозвілля дітей та молоді в Загребелському сільському клубі.

2020 рік

Серед переможців Громадського бюджету на 2020 рік наступні проекти:

 • придбання звукового обладнання для Чорнотицького будинку культури.
 • Встановлення дерев’яних пішохідних переходів через річку Убідь.
 • Ефективне тепло задля збереження здоров`я вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості.
 • Реконструкція внутрішніх санвузлів в приміщенні гімназії ім. О.П. Довженка.
 • Зона комфортного відпочинку в парку на В’юнищі.
 • Ремонт колодязя в с. Масалаївка.

Однак у зв’язку з недовиконанням власних надходжень селищного бюджету у 2020 році через епідемію коронавірусу, всі ці проекти будуть реалізовані у 2021 році.

Автобусні зупинки

Для створення належних, комфортних та безпечних умов для очікування громадського транспорту були встановлено 5 нових та відремонтовано 4 автобусні зупинки.

Криниці

Почистили колодязі в громаді, відремонтували їх, де потрібно замінили старі бетонні кільця, облаштували накриття та оновили огородження.

Сосницьке КЖУ

 • Додатково підключили до системи водонапірну башту, щоб забезпечити водою в посушливі періоди року.
 • На центральному водоканалі замінили погружні насоси на всіх 3-х свердловинах.
 • Провели реконструкцію КНС.

Дитячі майданчики

Встановили дитячі майданчики у всіх населених пунктах громади, де є навчальні заклади. Також оновили дитячий майданчик в центральному парку Сосниці, встановили ігрові площадки в садочках Сонечко та Калинка.

Добровільні пожежні

pozhezhnyky sosnyczya Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
pozhezhnyky sosnyczya 3 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки
pozhezhnyky sosnyczya 2 Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

В Сосницькій громаді запрацювали три добровільні пожежні команди у Волинці, Пекареві і Чорнотичах. Кожна команда складається з 4 чоловік, які пройшли спеціальне навчання та мають усе необхідне – від спеціального спорядження, до машини і власного відремонтованого депо.

Створені ці команди силами селищної ради спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» в рамках проекту «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах України».

Міста побратими

pilzno Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Сосниця вже офіційно уклала угоду про партнерство Сосницької ОТГ з польським містечком Пільзно. Угодою передбачено запровадження довгострокових дружніх взаємовигідних відносин між Сосницею та Пільзно, інвестиційне, економічне співробітництво, співпраця та обмін досвідом у сфері науки, освіти, охорони здоров’я, культури і мистецтва, туризму, спорту, пожежно-рятувальної служби, комунального господарства, екології та раціонального використання природніх ресурсів, збереженні культурної спадщини та інших видів співробітництва, участь у програмах культурного обміну, обміну молодіжними та учнівськими делегаціями.

На попередній сесії селищної ради депутати також ухвалили рішення, яким визнали містом-побратимом Сватове (районний центр Луганської області). Взаємне рішення ухвалили і депутати Сватівської міської ради.

Щиро сподіваємося, що співпраця між містами-партнерами буде плідною та принесе користь громаді.

ОСББ та «Теплі кредити»

osbb sosnyczya Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Протягом останніх років представниця проекту ЄС/ПРООН «HOUSES» Світлана Рожок надавала всебічну підтримку і, в разі потреби, юридичний супровід при створенні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Дуже часто в Сосниці провели збори співвласників багатоквартирних будинків, на яких допомагали людям правильно оцінити всі переваги та майбутні перспективи ОСББ, проводи різні навчання стосовно ОСББ.

Також для жителів громади діє Програма «Теплий кредит» згідно якого селищна рада компенсувала 10% тіла кредиту.

Міст через Убідь

mist ubid Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Міст, який сполучав центральну частину Сосниці з віддаленими мікрорайонами та Загребеллям, знаходився в досить аварійному стані. Тому всі дерев’яні частини моста були замінені, влаштовали нове покриття, з допомогою мешканців Сосниці пофарбували металеві конструкції та встановили огорожу.

Зараз читають

Працівники Авдіївської «Ромашки» без зарплати

А ще зарплати не одержують у Авдіївському закладі культури....

Побила вікна та погрожувала фізичною розправою

2 травня о 10:19 мешканка з с. Лави повідомила,...

Нагороди для героїв чорнобильців

13 грудня, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації аварії на...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано