Як врятуватися від гусениць хруща?

Ці, здавалося б, нешкідливі істоти з’їдають полуницю, інші культури і навіть коріння дерев. Праця дачників стає безрезультатною, у них немає сил і бажання боротися з ними. Насправді, і наукові генії і садівники-дилетанти роками вишукують дієвий метод боротьби з цими шкідниками.

Популярний спосіб – фізичне знищення жуків при перекопуванні землі, але це не дасть ніяких результатів, так як личинки ховаються на поглибленні 60 см і дістатися до них складно. Тоді вчені-ботаніки звернули увагу на важливий момент: личинки шкідника не люблять підвищеного вмісту азоту.

Оксид азоту – і немає жука!

У місцях навколо стовбурів плодових дерев рекомендується посіяти білу конюшину. Подібний метод врятує городників і садівників від паразита, підвищить смак і вигляд плодів, буде сприяти забезпеченню дерева оксидом азоту і позбавить від бур’яну.

Напевно, більшість городників і не припускають, що хрущ – підступний шкідник городніх і плодових культур. Жуки народжуються весняної пори, коли на деревах з’являється листя. Особа жіночої статі відкладає маленькі яйця в землю, де гусениці живуть до 4 років, могутніми щелепами перегризають міцні і товсті корінці навіть дерев з шестирічним віком. Воліють й коріння молодої суниці. Якщо, наприклад, рослини або кущі ягід погано ростуть і в’януть, то потрібно викопати їх з землі – швидше за все їх пошкодили білі гусениці з чорною голівкою і 6 коротенькими ніжками.

Принаджування джерелом світла

Такий метод боротьби як оперативний лов жуків довів дієвість, так як цей спосіб не тільки зменшить кількість хруща, а й попередить відкладання яєць. Шкідників відловлюють так: вночі кладемо джерело світла, наприклад, ліхтарик на днище дрібної тарілки, заздалегідь наповнивши її липкою речовиною. Жуки навіть не намагаються перелітати, а пересуваються до світлового джерела пішки. Роблять світлову пастку на відкритому просторі, щоб шкідники могли побачити світло з далеку.

Разом з цими комахами ловляться і нічні метелики, які люблять світло, а значить від шкідників рятуються всі види капусти, буряка й інші рослини.

  • Використовуються також газети або аркуші паперу, змащені липкою речовиною для мух.
  • Крім того, ці гусениці – улюблений делікатес для їжачків. При бажанні рекомендується завести на дачній ділянці подібну природню «зброю».
  • Залучати шпаків, споруджуючи шпаківні на городі.

Корисні поради

А ось з хімією обходимося обережно. Варто не забувати про неприпустимість вторинного ураження хрущами ділянки.

Для профілактики необхідно:

  • провести поливання суниці складом аміаку – 10 грамів на 12 л води;
  • в осінню пору зробити перекопування і поливання хлорованою рідиною, можна під час перекопування підсипати трішки хлорки;
  • в рядках суничних кущів викопати канави поглибленням 40 см і пролити інсектициду.
  • ретельно присипати грунт сіном.

Звичайно ж, на городах і в садах потрібно обов’язково застосовувати безпечні засоби боротьби з травневим жуками.

Зараз читають

Лелекам на радість

Пригадую роки, коли благородні птахи поверталися з вирію на...

Важливо! Розкажіть дитині про правила гри на батуті

Стрибки на батуті – одна з улюблених розваг дітей,...

Гольова феєрія у Волинці, скандал у Макошині, лідерство «Динамо»

Черговий тур подарував любителям футболу Сосниччини перемоги всіх команд,...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано