Як врятуватися від гусениць хруща?

Ці, здавалося б, нешкідливі істоти з’їдають полуницю, інші культури і навіть коріння дерев. Праця дачників стає безрезультатною, у них немає сил і бажання боротися з ними. Насправді, і наукові генії і садівники-дилетанти роками вишукують дієвий метод боротьби з цими шкідниками.

Популярний спосіб – фізичне знищення жуків при перекопуванні землі, але це не дасть ніяких результатів, так як личинки ховаються на поглибленні 60 см і дістатися до них складно. Тоді вчені-ботаніки звернули увагу на важливий момент: личинки шкідника не люблять підвищеного вмісту азоту.

Оксид азоту – і немає жука!

У місцях навколо стовбурів плодових дерев рекомендується посіяти білу конюшину. Подібний метод врятує городників і садівників від паразита, підвищить смак і вигляд плодів, буде сприяти забезпеченню дерева оксидом азоту і позбавить від бур’яну.

Напевно, більшість городників і не припускають, що хрущ – підступний шкідник городніх і плодових культур. Жуки народжуються весняної пори, коли на деревах з’являється листя. Особа жіночої статі відкладає маленькі яйця в землю, де гусениці живуть до 4 років, могутніми щелепами перегризають міцні і товсті корінці навіть дерев з шестирічним віком. Воліють й коріння молодої суниці. Якщо, наприклад, рослини або кущі ягід погано ростуть і в’януть, то потрібно викопати їх з землі – швидше за все їх пошкодили білі гусениці з чорною голівкою і 6 коротенькими ніжками.

Принаджування джерелом світла

Такий метод боротьби як оперативний лов жуків довів дієвість, так як цей спосіб не тільки зменшить кількість хруща, а й попередить відкладання яєць. Шкідників відловлюють так: вночі кладемо джерело світла, наприклад, ліхтарик на днище дрібної тарілки, заздалегідь наповнивши її липкою речовиною. Жуки навіть не намагаються перелітати, а пересуваються до світлового джерела пішки. Роблять світлову пастку на відкритому просторі, щоб шкідники могли побачити світло з далеку.

Разом з цими комахами ловляться і нічні метелики, які люблять світло, а значить від шкідників рятуються всі види капусти, буряка й інші рослини.

  • Використовуються також газети або аркуші паперу, змащені липкою речовиною для мух.
  • Крім того, ці гусениці – улюблений делікатес для їжачків. При бажанні рекомендується завести на дачній ділянці подібну природню «зброю».
  • Залучати шпаків, споруджуючи шпаківні на городі.

Корисні поради

А ось з хімією обходимося обережно. Варто не забувати про неприпустимість вторинного ураження хрущами ділянки.

Для профілактики необхідно:

  • провести поливання суниці складом аміаку – 10 грамів на 12 л води;
  • в осінню пору зробити перекопування і поливання хлорованою рідиною, можна під час перекопування підсипати трішки хлорки;
  • в рядках суничних кущів викопати канави поглибленням 40 см і пролити інсектициду.
  • ретельно присипати грунт сіном.

Звичайно ж, на городах і в садах потрібно обов’язково застосовувати безпечні засоби боротьби з травневим жуками.

Зараз читають

Зрозуміють тільки сосничани. Життя селища у веселих гіфках

Коли у Сосниці відкрили фітнес-центр «Вище неба» - так...

Побив матір і заявив про це

17.04.2019 о 00:35 надійшло повідомлення, що виник конфлікт в...

Дроб’язко знімає свою кандидатуру на посаду старости. Хто займе його місце?

На сайті селищної ради з’явилось повідомлення, що до комісії...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано