Новини Як святитимемо вербу і паску

Як святитимемо вербу і паску

-

Богослужіння в церквах не обмежуються. Храми відкриті для особистої молитви. Але у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби дотримання санітарно-епідеміологічних заходів у храмах обов’язкове.

Як же священики планують проводити Великодні обряди, зокрема освячення верби та паски. Про це ми запитали у протоієрея, благочинного Сосницького округу, настоятеля Покровської церкви о. Іоанна.

Він сказав, що дотримуватись правил карантину потрібно. Але площа навколо церкви дозволяє розміститися всім охочим.

«Будемо святити пасхальні кошики, які прихожани розмістять по обидві сторони прилеглих від церкви вулиць Виноградського, Шевченка та інших», – сказав він.

А також звернувся з проханням залишати автомобілі подалі від церкви, щоб було більше місця для людей з тим, аби дотримуватись відповідної відстані один від одного.

Храм для людей буде відкритий. Свічку можна буде поставити на подвір’ї, де і розмістять підсвічники. Щоб не створювати скупчення людей, буде свого роду самообслуговування. Свічки будуть лежати на столі, на подвір’ї. Продавати їх ніхто не буде. Але гроші за свічки можна буде покласти поруч на столі. Хто поскупиться – вимагати не будуть.

«Все на совісті людей. Все во славу Божу», – сказав отець.

Отець Ярослав із Чорнотич теж не відлякує прихожан. Навпаки він вважає, що церква як мати. Як би дитина себе не почувала, вона завжди з нею.

«Церква для того, щоб завжди бути з народом при різних випадках. Не тільки коли хороше. Господь все життя попереджує ласками, а ми люди черстві, горді. Якби всі були по-справжньому віруючі, то не було б таких потрясінь. Покаяння, святість – ось зброя. Натомість можна і дома помолитися. Свічку поставити у будні дні, коли менше людей. Записочку передати. Можна священика додому запросити, щоб причаститися. Є всі умови. Якби люди переживали, а не жили за чужий рахунок, мовляв, ви моліться, ви страждайте, а ми пересидимо. Все у руках Божих.

Настоятель Хпоп’яницької церкви отець Нестор сказав так: «У нас 10 квітня відбудуться Єпархіальні збори і там нам роз’яснять це питання. Але скоріше за все будемо святити паски о 7:00 ранку, витримуючи дистанцію 2 метри. Майже як і минулого року».

Тому, як бачимо, двері наших храмів відчинені, щоб могла прийти кожна людина, аби просити в Господа Бога потрібних ласк. Водночас маємо дотримуватися всіх норм законодавства України, які спрямовані на захист населення та збереження життя кожної людини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Діти вітають мам з 8 березня

Діти із садочків «Калинка» та «Сонечко» розповіли про своїх мам та привітали їх з 8 березня. https://youtu.be/zyPN3g35Vsw

Святковий концерт до 8 Березня

https://www.youtube.com/watch?v=y-KDt8Ph3kY Міжнародний жіночий день 8 березня – свято весни, любові та краси, свято, яке відзначають жінки у всьому світі. Це...

Знайомство зі старостами: Північний старостинський округ

4 березня відбулася робоча поїздка до населених пунктів громади, що увійшли до складу Північного старостинського округу. В ході зустрічей з...

Привітали зі святом весни матерів полеглих в зоні АТО героїв

Нелегкі часи спіткали нашу країну. Щодня невтомно за її свободу і волю борються наші українські захисники. Доля не готувала...

Знайомство зі старостами: Західний старостинський округ

2 березня відбулася робоча поїздка по населених пунктах громади, що входять до складу Західного старостинського округу. В ході зустрічей з...

Год быка уже наступил (китайский гороскоп) чего ждать от транспортной компании Rins

Как сообщает https://www.rins.com.ua/ год быка, он же золотой или белый металлический бык по китайскому лунному календарю, который пройдёт с...

Зараз читають

Розгром від «Кудрівки», перемога «Волинки», поразки «Динамо та «Лав»

Такими, якщо коротко, були головні підсумки минулого уїк-енду. По...

Тури по Франції в Шампань

Шампань - це історично і культурної багатий старовинний регіон,...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано