додому Новини Як святитимемо вербу і паску

Як святитимемо вербу і паску

Богослужіння в церквах не обмежуються. Храми відкриті для особистої молитви. Але у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби дотримання санітарно-епідеміологічних заходів у храмах обов’язкове.

Як же священики планують проводити Великодні обряди, зокрема освячення верби та паски. Про це ми запитали у протоієрея, благочинного Сосницького округу, настоятеля Покровської церкви о. Іоанна.

Він сказав, що дотримуватись правил карантину потрібно. Але площа навколо церкви дозволяє розміститися всім охочим.

«Будемо святити пасхальні кошики, які прихожани розмістять по обидві сторони прилеглих від церкви вулиць Виноградського, Шевченка та інших», – сказав він.

А також звернувся з проханням залишати автомобілі подалі від церкви, щоб було більше місця для людей з тим, аби дотримуватись відповідної відстані один від одного.

Храм для людей буде відкритий. Свічку можна буде поставити на подвір’ї, де і розмістять підсвічники. Щоб не створювати скупчення людей, буде свого роду самообслуговування. Свічки будуть лежати на столі, на подвір’ї. Продавати їх ніхто не буде. Але гроші за свічки можна буде покласти поруч на столі. Хто поскупиться – вимагати не будуть.

«Все на совісті людей. Все во славу Божу», – сказав отець.

Отець Ярослав із Чорнотич теж не відлякує прихожан. Навпаки він вважає, що церква як мати. Як би дитина себе не почувала, вона завжди з нею.

«Церква для того, щоб завжди бути з народом при різних випадках. Не тільки коли хороше. Господь все життя попереджує ласками, а ми люди черстві, горді. Якби всі були по-справжньому віруючі, то не було б таких потрясінь. Покаяння, святість – ось зброя. Натомість можна і дома помолитися. Свічку поставити у будні дні, коли менше людей. Записочку передати. Можна священика додому запросити, щоб причаститися. Є всі умови. Якби люди переживали, а не жили за чужий рахунок, мовляв, ви моліться, ви страждайте, а ми пересидимо. Все у руках Божих.

Настоятель Хпоп’яницької церкви отець Нестор сказав так: «У нас 10 квітня відбудуться Єпархіальні збори і там нам роз’яснять це питання. Але скоріше за все будемо святити паски о 7:00 ранку, витримуючи дистанцію 2 метри. Майже як і минулого року».

Тому, як бачимо, двері наших храмів відчинені, щоб могла прийти кожна людина, аби просити в Господа Бога потрібних ласк. Водночас маємо дотримуватися всіх норм законодавства України, які спрямовані на захист населення та збереження життя кожної людини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Запитай у мера: в Сосниці встановлять ще одну скульптуру?

Продовжуємо відповідати на актуальні питання жителів громади! Кожен може залишити своє запитання на наших сторінках в соціальних мережах.

28 сесія: податки залишили без змін

26 травня відбулося засідання 28 сесії 7 скликання Сосницької селищної ради. Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного...

«Сосниця щит» збирали підписи, щоб Сосниця залишилася районним центром

Громадська організація «Сосниця щит» недавно зареєструвалася і робить перші кроки назустріч людям. При появі найменшої можливості ми почали збирати підписи, щоб смт...

Закон, честь, гідність – слова зі старої емблеми Генеральної прокуратури України

Закон, честь, гідність – ці слова зі старої емблеми Генеральної прокуратури України. На новій емблемі, після указу Порошенка, цих слів вже нема.

Запитай у мера. Випуск 1

Задля покращення комунікації, розвитку живого діалогу та забезпечення відкритості діяльності Сосницька селищна рада започаткувала новий проект «Запитай у мера».