Як святитимемо вербу і паску

Богослужіння в церквах не обмежуються. Храми відкриті для особистої молитви. Але у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби дотримання санітарно-епідеміологічних заходів у храмах обов’язкове.

Як же священики планують проводити Великодні обряди, зокрема освячення верби та паски. Про це ми запитали у протоієрея, благочинного Сосницького округу, настоятеля Покровської церкви о. Іоанна.

Він сказав, що дотримуватись правил карантину потрібно. Але площа навколо церкви дозволяє розміститися всім охочим.

«Будемо святити пасхальні кошики, які прихожани розмістять по обидві сторони прилеглих від церкви вулиць Виноградського, Шевченка та інших», – сказав він.

А також звернувся з проханням залишати автомобілі подалі від церкви, щоб було більше місця для людей з тим, аби дотримуватись відповідної відстані один від одного.

Храм для людей буде відкритий. Свічку можна буде поставити на подвір’ї, де і розмістять підсвічники. Щоб не створювати скупчення людей, буде свого роду самообслуговування. Свічки будуть лежати на столі, на подвір’ї. Продавати їх ніхто не буде. Але гроші за свічки можна буде покласти поруч на столі. Хто поскупиться – вимагати не будуть.

«Все на совісті людей. Все во славу Божу», – сказав отець.

Отець Ярослав із Чорнотич теж не відлякує прихожан. Навпаки він вважає, що церква як мати. Як би дитина себе не почувала, вона завжди з нею.

«Церква для того, щоб завжди бути з народом при різних випадках. Не тільки коли хороше. Господь все життя попереджує ласками, а ми люди черстві, горді. Якби всі були по-справжньому віруючі, то не було б таких потрясінь. Покаяння, святість – ось зброя. Натомість можна і дома помолитися. Свічку поставити у будні дні, коли менше людей. Записочку передати. Можна священика додому запросити, щоб причаститися. Є всі умови. Якби люди переживали, а не жили за чужий рахунок, мовляв, ви моліться, ви страждайте, а ми пересидимо. Все у руках Божих.

Настоятель Хпоп’яницької церкви отець Нестор сказав так: «У нас 10 квітня відбудуться Єпархіальні збори і там нам роз’яснять це питання. Але скоріше за все будемо святити паски о 7:00 ранку, витримуючи дистанцію 2 метри. Майже як і минулого року».

Тому, як бачимо, двері наших храмів відчинені, щоб могла прийти кожна людина, аби просити в Господа Бога потрібних ласк. Водночас маємо дотримуватися всіх норм законодавства України, які спрямовані на захист населення та збереження життя кожної людини.

Зараз читають

Стадіон реконструювала менська компанія «Волмакс»

Тендер на реконструкцію Сосницького центрального стадіону із господарськими та...

Нове обладнання для дітей з особливими можливостями

Нещодавно мені довелося побувати у комунальному закладі «Сосницький навчально-реабілітаційний...

До Дня захисника Вітчизни, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці

Одинадцятого жовтня, напередодні Дня захисника Вітчизни, Дня українського козацтва...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано