Як Сосницька громада готується до зими

Громади не можуть купити газ по 20-30 грн за кубометр!

До старту опалювального сезону – майже готові! Прем’єр-міністр на засіданні Уряду повідомив, що інфраструктура технічно готова вже на понад 90 відсотків. Газу в підземних сховищах уже майже 19 мільярдів кубів, і цього на зиму країні вистачить.

От тільки на місцях говорять, що докупитися цього газу вони не можуть. У Сосницькій громаді на Чернігівщині жителям уже повідомили, що опалювати адміністративні будівлі, нічим.

Селище Сосниця на Чернігівщині. Цього року воно прогриміло на всю країну, коли виграло грант і у селищі поставили станції велопрокату. Безкоштовні. Після того, як у селян з’явився транспорт задурно, усі очікували чергових новацій і отримали. 

У селищі оголосили, що взимку кіна й танців не буде. Кінотеатр імені видатного земляка – Довженка, а заодно і дискоклуб «Лотос», зачиняються, бо будівлю нічим опалювати. 

00 00 50 23.Still005 Як Сосницька громада готується до зими
кінотеатр ім. О. П. Довженка

Як так сталося, роз’яснити виходить заступник селищного голови. Комунальні заклади громади, каже, мають свої газові котельні. Щоб туди дійшов газ, його треба купити через тендер. Уже двічі громада виходила на торги і жодного куба газу не купила, бо не було продавців.

«Ми виходили на торги, пропонували ціну по 20 грн, по 30. Жодна людина на торги не вийшла на тендерні закупівлі. Нам повідомили що газ буде 35 грн і більше. А ми до цього не готові», – каже заступник Сосницького селищного голови Ігор Чернуха. 

00 01 20 12.Still002 Як Сосницька громада готується до зими
Ігор Чернуха

Опалювальний сезон стартує за два тижні, а опалювати досі не зрозуміло чим, бо окрім кінотеатру, ще є Будинок культури, бібліотека та Будинок школяра. Тому місцева влада вирішила всі ці організації на зиму перевести в одну будівлю, яка опалюється дровами. 

00 01 37 13.Still003 Як Сосницька громада готується до зими
Будинок культури

Це – один із корпусів тутешнього технікуму. Тут вчаться на бухгалтерів. Але цьогоріч гризти фінансову науку прийшло не багато і це приміщення напівпорожнє. Щоби сюди заїхали представники місцевої культури, представники освіти виселяються та сердяться. 

Двоповерхове приміщення опалюється двома твердопаливними котлами. Екскурсію котельнею проводить кочегар із 5-річним стажем Костянтин.

«Цим дров’яним котлам уже років 40 чи 50», – каже Костянтин.

Щоби в будівлі трималося градусів 20, за опалювальний сезон спалити слід зо 20 причепів лісу. 

У корпус технікуму на зиму мають перейти займатись і вихованці Будинку школяра. Сюди на гуртки ходить понад три сотні дітей і їхні батьки вже збирають підписи, аби малих не чіпали. Батьки обурюються, що працівники селищної ради, чия двоповерхова будівля також опалюється газом, нікуди не переїжджають. 

00 01 43 07 Як Сосницька громада готується до зими
Будинок школяра

Для дітей там, обіцяють місцеві чиновники, буде комфортно, бо зроблять у приміщенні туалет, і тепло буде, бо на дрова тендер уже провели. 

Нині в громаді вирішують, де знайти ще грошей, щоби було чим оплатити опалення гімназії та садочка. Звідти вихованців та учнів перевести нікуди. Там опалення централізоване і подорожчало втричі.

Джерело: tsn.ua

Зараз читають

Сосничанка без дозволу забрала три копиці сіна

1 липня о 10:40 звернулася гр. К. про вчинення...

Хату збудували із саману. Парасковія та Микола Матвієнки

Хату збудували із саману,  зростили порядними чотирьох дітей і...

Білохате моє, українське село

Пам'ятаю село ще свого дитинства та юності. Не дивлячись...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано