Володимиру Пономаренку операцію на серці виконав сам професор

Дякуючи йому, Володимир Пономаренко із Долинського активно прожив все своє життя.

Всі «щедроти» дитини війни, як пізніше стали вже офіційно називатись діти війни, батьки яких трудилися, воювали й загинули на фронтах Другої світової війни, скуштував уродженець с. Долинське Володимир Іванович Пономаренко. Нині 78-річний пенсіонер з болем згадує ті часи, коли невблаганна доля випробовувала малолітніх дітей та їхніх стражденних матерів на міцність. І як не тяжко було винести на тендітних плечах те всенародне горе – вони не зламались, вистояли і перемогли.

У 1961 році Володимир був призваний до лав Радянської армії. Служба проходила на території сусідньої Білорусії у військах протиповітряної оборони. Так вже сталося, що за півроку до закінчення служби він потрапив до госпіталю у м. Гомель. Пройшовши відповідний курс лікування, хлопець демобілізувався. Почувався добре і не було якогось передчуття біди, але вона, ця непередбачувана і надзвичайно серйозна подія, трапилася, щоправда про серйозність її тоді ніхто навіть не здогадувався.

Пролікувавшись у Бутівській дільничній лікарні півтора місяця, у Володимира стан здоров’я погіршився і його перевели до Сосницької районної лікарні. Володимир Іванович з вдячністю згадує ті часи, коли, як він говорить, не потрібні були ніякі хабарі, могоричі і таке інше. Але сталося так, як сталося, місцева лікарка, яка лікувала молодого хлопця, попередила рідних про можливість найгіршого. Але доля, напевно, до Володимира була милостивою, а гінцем її став двоюрідний брат Василь, студент Київського медінституту, який приїхав провідати родича. З благословення брата двадцятитрьохрічний Володимир і потрапив у Жовтневу лікарню м. Києва, хоч лікарка Сосницької лікарні була проти і попереджала, що хворого не можна транспортувати. Нині Володимиру Івановичу вже 78 років, а якби тоді послухали поради лікарки…

У Києві пацієнта декілька днів обстежували, а потім був консиліум, де його долю вирішували три професори, серед яких був і відомий на весь світ Микола Амосов. Потім була надскладна операція на серці, яку виконав професор Дмитро Скрипниченко. До речі, про цю операцію тоді розповідалось у Всеукраїнській газеті «Радянська Україна» у 1965 році під заголовком «Серце скидає «панцир», автор – кореспондент РАТАУ Дороніна. Це була перша операція в СРСР, яку зробив професор новітнім особливим методом, врятувавши життя юнака, яке, як мовиться, висіло на волосині. Що найбільше ще тоді здивувало хлопця, так це те, що йому, простому колгоспнику, без ніяких могоричів і хабарів як «заведено» у системі охорони здоров’я нині. Була зроблена така віртуозна операція, за яку Володимир не заплатив жодної копійки, окрім вдячних слів медперсоналу у книзі відгуків.

А ще юнаку пощастило цілий місяць бути в одній палаті зі знаменитим футболістом, майбутнім всесвітньовідомим тренером Валерієм Лобановським, для медперсоналу в ті часи вони були, не дивлячись на соціальний стан пацієнта, звичайними хворими. «А зараз, – обурюється Володимир Іванович, так звана медреформа доведе нашу медицину до краху».

Володимир Іванович Пономаренко все своє свідоме життя працював у місцевому колгоспі. З дитячих років хлопчина вже допомагав матері, у місцевій восьмирічці навчався добре. До армії два роки пас колгоспну череду. Свого часу 13 років був завідуючим сільською бібліотекою. Після зав сільською бібліотекою герой цієї розповіді деякий час працював лісником, а потім цілих двадцять років – бригадиром будівельної бригади. Гірко нині чоловіку дивитися, як зараз знищується все, що вони тоді збудували. І від такого хорошого життя населення нашої держави невпинно зменшується, а ціни з підозрілою активністю ростуть, то, може, це навмисно? Як у тому анекдоті, де говориться, що гроші – це зло, а зайдеш у магазин – зла не вистачає, – констатує чоловік.

А одного разу його, як вже відомого в сім’ї гармоніста, відправили у Чернігів на дев’ятимісячні курси баяністів, де він і познайомився зі своєю майбутньою дружиною Ніною з Городнянського району. А після закінчення курсів у 1967 році вони розписалися у Долинському й через деякий час 17-річна Ніна Іванівна та 25-річний Володимир Іванович зіграли весілля і ось вже 54 роки вони тихо і мирно живуть у парі, виховали двох синів, а ті, в свою чергу, подарували їм трьох внуків, які вже дорослі і працюють: хто за рубежем, а хто і на батьківщині.

Колись, згадує ветеран, у селі було до 150 голів громадської рогатої худоби, а зараз залишилося аж 12 голів. Причому молоко здають за безцінь. Цілих сорок років чоловік тримає невелику пасіку, а біля цієї «худоби» роботи з лишком, є в господарстві і корівка, інша живність. З хобі у Володимира Івановича ще до недавнього часу були рибалка та мисливство. Ще він плете верейки та корзини – роботи вистачає.

Є у Володимира Івановича й інтелектуальне заняття: він розпочав писати історію свого села, але справа посувається повільно, адже старожилів, які пам’ятають події минулих днів, меншає та й ті вже не все пам’ятають. Тож побажаємо шановним Володимиру Івановичу, Ніні Іванівні та всій їхній сім’ї здоров’я та любові, а бажане щоб збулося!

Зараз читають

У Сосницькій громаді обрали пріоритетну послугу. Нею стала медична допомога

Відповідне рішення сьогодні прийняв спеціальний комітет, спираючись на результати...

Запитай у мера. Випуск 7

Ми продовжуємо нашу традиційну рубрику «Запитай у мера», в...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано