Віктор Іващенко: працювати, а не обіцяти

Останніми тижнями у Понорниці кипить робота. Тут ремонтують асфальт, упорядковують лікарняне подвір’я, мінятимуть вікна у самій будівлі, а ще планують звести два заводи, перейти на альтернативне опалення і заохочувати роботодавців.

«Будуємо майбутнє громади разом», – із численних плакатів закликає Віктор Іванович. Це з його ініціативи у селищі розпочалися заходи з благоустрою. «Ще не встиг зареєструвати свою кандидатуру на виборах, а вже як справжній голова піклується про громаду», – відгукуються понорничани. Опоненти навпаки називають такі починання передвиборчим піаром. Так це чи ні розпитаємо Віктора особисто, дочекавшись його біля лікарні.

Кажуть, приїжджає він часто, щоб на власні очі перевірити хід робіт.

«Ворота підрихтували, асфальт укладаємо, скоро нові двері поставлять…» – починає розповідати Іващенко, щойно побачивши нас. Каже, що взяв до уваги і скарги мешканців вулиці Гагаріна. Дорогу там ремонтували влітку за бюджетні кошти, але потрібно досипати ями, пропущені ремонтною бригадою. У Рихлах настоятелі монастиря попросили завезти піску і потруїти бур’ян. «Ці дрібниці вже давно мали б бути зроблені. Перед новим головою стоятиме купа більш глобальних проблем, зокрема, розбудова адміністративного корпусу громади. Все від відділу культури до відділу комунальних служб має запрацювати злагоджено, як єдиний організм», – переконує Віктор.

Далі він розповідає про один із найважливіших напрямків руху ОТГ – пошук і залучення зовнішніх коштів. Зацікавлені у розвитку нашого регіону інвестори готові вкладати гроші за умови прозорої та чіткої політики місцевої влади. За попередніми домовленостями, це дало б змогу в найближчий час розпочати будівництво заводу із виробництва гранульованих пеллет із виходом 15 тисяч тонн на рік та біогазового комплексу потужністю по одному мегавату електричної та теплової енергій теж протягом року. «Ми створимо понад 200 робочих місць, школи і садки стануть енергонезалежними, а надлишок ресурсів можна продавати на зовнішньому ринку, – ділиться напрацюваннями Іващенко і потім додає, – звичайно, ми продовжимо розвивати сільське і лісове господарство. Підтримуватимемо кожного, хто створить бодай одне робоче місце, розуміючи, що це добробут наших родин і додаткові надходження у бюджет».

«Поїдемо й подивимося, на якій стадії роботи по заглибленню рукотворного ставка для водопою громадської худоби в с. Шаболтасівка», – говорить Віктор Іващенко – керівник місцевого сільгоспформування. Ставок знаходиться на пасовищі, площею 8 гектарів, але Віктор Іванович планує збільшити його до 35 гектарів. Для цього вже викорчували непотрібну рослинність, вирівняли його, залишилося посіяти траву й до наступної весни пасовище обгородити. Вже ведеться заготівля стовпчиків для огорожі, тож є впевненість, що задумане буде успішно реалізовано.

Закінчуються роботи і біля майбутнього водопою: ставок заглиблено на три і збільшено до розмірів 50×50 метрів. «Коли роботи закінчимо, худоба буде знаходитись у великому загоні й ніякої шкоди для навколишніх посівів на полях не скоїть», – підсумовує керівник. Повертаючись в Авдіївку, заїжджаємо на інший об’єкт. Тут повним ходом йдуть роботи по облагородженню місця біля пам’ятника воїнам загиблим у роки Другої світової війни. Вже викорчувано непотрібні дерева та кущі, вирівнюється площа. Неподалік від пам’ятника загиблим стоїть ще один – жінці-трудівниці. Віктор Іванович планує перенести його на підвищення і весь комплекс пам’ятників відновити, від чого він отримає нове, більш привабливе, обличчя. Не додає ошатності і громадський колодязь, який знаходиться поряд і потребує негайного ремонту. Є у Віктора Іващенка ще один непростий і вартісний проект. «Хочеться зробити для нашої молоді хороший і достойний подарунок, тому я вирішив відтворити якісне футбольне поле, подібне кудрівському, а також спортивний та дитячий майданчики на місці колись недобудованого будинку», – говорить він.

А на підтвердження своїх слів показує вже розчищене місце для цих майданчиків. Наступний об’єкт, який вже реалізується Віктором Івановичем, – заміна дверей та вікон у Понорницькій лікарні. «Зробити це обіцяли багато людей, але обіцянки так і залишились обіцянками, а Віктор Іващенко як пообіцяв, так і зробив», – говорить фельдшер швидкої допомоги Микола Чепурний. І справді, вже ведуться роботи по встановленню восьми метало пластикових вікон та двох дверей. Не обділив увагою кандидат на голову громади і будівництво та ремонт доріг. За допомогою він звернувся до народного депутата України Максима Зуєва, за сприяння якого будуть відновлюватись дороги Авдїївка – Понорниця – Оболоння та Хлоп’яники – Холми.

Далі обговорюємо приклади успішних громад в Україні. Виявляється, їх багато. На що Віктор зауважує, що Понорницька ОТГ за декілька років плідної праці може доповнити цей список. «Я пам’ятаю, мало хто вірив в успіх, коли мій друг – Юрій Кобизський у 2014 році починав будувати молочну ферму у Крисках. Сьогодні комплекс працює на повну і, як мінімум, 70 людей забезпечені роботою, – і далі ніби підсумовує, – настав час мріям ставати реальністю».

Трохи згодом ми дізналися, що Юрій є одним із членів команди Віктора Іващенка, яка, до слова, вже повністю сформована і скоро буде представлена на загал. У разі перемоги на виборах, 25 жовтня, ці люди поведуть Понорницьку громаду до нових змін.

Анна Пасічник, Віктор Олександрів

Зараз читають

Танцюють всі, хто забажає

Шістнадцята година. До Загребельського центру культури та дозвілля масово...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано