Вчителька і співачка

Це була її мрія. Перша – шкільна. Друга – раннього дитинства. Обоє стали реальністю. Так було до минулого року. А тепер… Тепер все перекреслено. Звісно, ніхто вголос про це не каже, і правильно. Адже все добре попереду. Але…

Ганна Годун – вчителька початкових класів, за сумісництвом – математики, викладач біології, а останній рік – вчитель музики. Закінчила Путивльське педучилище, згодом Чернігівський педуніверситет, факультет початкового навчання. У 2011 році – хіміко-біологічний факультет магістратури. Постійну жадобу до навчання, самореалізацїї підтверджують шкільне свідоцтво з відзнакою, далі червоні дипломи в училищі, університеті і стаж роботи 24 роки! Після закриття Пекарівської школи сільська вчителька, керівник гуртка вокалу, солістка, яка брала участь у районних оглядах-конкурсах художньої самодіяльності, залишилась поза бортом. Чому? Невже в районі не потрібні такі кадри? Про це ми запитаємо у начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту Сосницької ОТГ Ігоря Кустенка. А зараз мова піде про Ганну Іванівну.

Перша частина життя

З раннього дитинства дівчинка уявляла себе співачкою. Коли по телевізору показували концерт, вона із-за штори копіювала артистів, швидко вивчала слова пісень, а потім виступала перед батьками.

Пішовши до підготовчого класу школи, вже змінила своїй мрії, бо їй сподобалась вчителька. Антоніну Митрофанівну вона вважала найкрасивішою. Вчителька завжди гарно одягалась, а найсучасніші в неї були туфлі, лаковані білі і чорні на товстому підборі. До того ж вчителька була хоч і строга, але вимоглива, справедлива і добра. Ідеал вчительки вона пам’ятає й дотепер і завжди намагалась-бути схожою на неї.

А бути вчителькою Ганні Іванівні пощастило відразу після закінчення педучилища. Перше місце її роботи – Лавська школа. Пропонували й Кнутівську, але хотілося, щоб на перепоні не було Десни. Згадуючи про той період, каже, що дуже хвилювалась. «Ще б пак, перший клас, до того ж в ньому навчається донька директорки школи!»- каже. Та тут молода вчителька не затрималася». Наступного року народила сина і повернулась до батьків, у рідний Пекарів.

«Те, що судилось, ніяким конем не об’їдеш». Це про Ганну Іванівну. Коли сину не було й двох рочків, їй запропонували роботу у Кнутах і вона погодилась. Це був 1997 рік. Батьки молоді, на роботі. А дитині потрібна була нянька. Добре, погодилась прабабуся няньчити правнука. А вчителька кожного дня за будь-якої погоди мусила долати кілометри велосипедом чи пішки з Пекарева до Кнутів (приблизно 5 км). Так спливло шість років. За цей період Ганна Годун закінчила Чернігівський ледуніверси-тет. Була і початківцем, ведучи уроки музики, і математиком. Навчаючись у педучилищі, вона освоїла гру на баяні, тому залюбки застосовувала свої знання. Можливо, ще б працювала, але через стан здоров’я і перенесеної операції вимушена була перейти до Пекарівської школи.

Відтак з 2003 року вона працює як вчитель хімії і біології. І знову навчається.

Крім основних уроків, Ганна Іванівна навчає дітей вокалу. готує вечори відпочинку, де виконує роботу ді-джея. У цій школі минає 15 років її наполегливої роботи. Відтак загалом промайнуло 24 роки, віддані дітям. А1 листопада 2018 року увесь колектив Пекарівської школи звільняють. Жодного вчителя не було влаштовано.

За кордон

Саме там вирішила спробувати щастя вчителька. Довго не вагалась, хоч страшенно боялась. Адже далі Чернігова та пару разів Києва ніде не бувала. Але переборола себе, оформила візу і подалась.

– Працювала у польському містечку Вроцлав на складі одягу. У перший день йшла з роботи і заблукала. Спитала одного, другого – ніхто не допоміг. Вже вечоріло. я вийшла на центральну дорогу і побачила попереду людину. Ну, думаю, остання надія. Заговорила до жінки.

а вона виявилась теж українкою і проживає поруч з моїм будинком, тож разом і дійшли. Другий раз я їздила до міста у справах. Знову заблукала, І знову добрі люди допомогли. Я дуже задоволена своїм рішенням побувати за кордоном. Але через стан здоров’я, операції дали про себе знати, не змогла тяжко працювати і вже через півтора місяця вимушена була повертатись додому.

Життя, як бачимо, смугасте. Та чомусь в період розчарувань здається, що чорна смуга ширша, ніж світла. А заодно надієшся, що за чорною настає біла смуга. Так і в Ганни Іванівни.

Найбільшою її гордістю є син Іван, названий в честь батька Ганни. Нині він закінчує магістратуру Сумського національного аграрного університету, ветеринарний факультет безкоштовно, до того ж одержує підвищену стипендію. А до цього закінчив Новгород-Сіверське медичне училище, за фахом фельдшер. «Я щаслива, що у мене є два найдорожчі і найрідніші чоловіки – батько і син – мої два Івани», – каже жінка. Мама, на жаль, покійна 8 років. Ганна Іванівна любить випікати тістечка, найбільше в неї виходять пироги. Доглядає за квітами. Кожної пори року в неї квітнуть різні квіти. Вже біленькими голівками похитують підсніжники, на часі первоцвіти, тюльпани, нарциси, а далі цвістиме королева двору – жовта деревовидна півонія. Є на клумбі троянди, лілії, хризантеми, красу доповнюють однорічки. Найбільший друг у сімейства Туман – північнокавказький вовкодав, якому три роки. А ось нещодавно. як кажуть, не було би щастя, та нещастя допомогло, з’явилось більше вільного часу, зайнялась творчістю. Наболіле лягає на папір. Пропонуємо оцінити роботу, а ще більше заглянути у душу розчарованої, але не скореної жінки. Скоро настане друга частина життя. Хай же буде вона плідніша, ніж перша.

А тепер відповідь Ігоря Кустенка. Він зазначив, що за законом при закритті школи, відділ освіти мав би працевлаштуванні вчителів. Зрештою так і вийшло, за законом. «Ми влаштували трьох вчителів, хто мав можливість, вийшов на пенсію», – каже начальник. Де ж працюють ті вчителі? Допитуюся. Виявляється дві вчительки у декретній відпустці, тому керівництво не мало права їх звільняти. А третя вчителька вже декілька років до закриття школи в ній не працювала, виховувала дитину, і саме цього року за власним бажанням пішла працювати до Шабалинівської школи.

– Ми пропонували вчителям Пекарівської школи, щоправда, неповні ставки у гімназії (один клас української мови, години гурткової роботи, вихователь групи продовженого дня), у Загребельській філії, була робота методиста нашого відділу.

Начальник зазначив, що сама Ганна Іванівна не зверталась до відділу освіти. «Про такі важливі речі треба говорити особисто, враховуючи місце проживання, скажімо, чи готова вчителька проживати у Сосниці. Думаю, перед новим навчальним роком зможемо вирішити дане питання, в нас є не тільки школи, а й позашкільна освіта, культура, – погоджується Ігор Сергійович з тим, що такі кадри, як Ганна Іванівна, нам потрібні. – Але в розпал навчального сезону не так просто підібрати роботу», – сказав він.

Зараз читають

ФК «Кудрівка» перемагає «Динамо» та робить крок до чемпіонства

Єдиною командою із представників нашого району, яка на минулих...

Повернення «Кудрівки» на домашню арену, прикра поразка «Волинки» в Мені

9 серпня «Кудрівка» вперше у цьому сезоні зіграла свій...

Розгром від «Кудрівки», перемога «Волинки», поразки «Динамо та «Лав»

Такими, якщо коротко, були головні підсумки минулого уїк-енду. По...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано