Вчителі працюють, але зарплату за березень ще не одержали

На період карантину у кожному навчальному закладі складений гнучкий графік для вчителів і техперсоналу. У школах завжди чергують 1-2 вчителі, – роз’яснює начальник відділу освіти, культури, молоді і спорту селищної ради Ігор Кустенко.


На період карантину, згідно законодавства, за кожним працівником зберігатиметься середньомісячна заробітна плата. На разі жодний із працівників освітніх закладів не перебуває у відпустці без збереження заробітної плати. Деякі вихователі добровільно написали заяви на частину щорічної відпустки.

Заборгованості з виплати заробітної плати педпрацівникам не було. Однак станом на 6 квітня залишається не виплачена заробітна плата за березень.

З дня на день чекаємо субвенції з державного бюджету і зарплата буде виплачена, – сказав Ігор Кустенко.

Гірше із технічним персоналом освітніх закладів. Їм виплачено лише аванс за березень. І поки що начальник відділу освіти не готовий сказати, коли буде виплачена заробітна плата за березень. Це не залежить від відділу освіти.

Школи району та Сосницької ОТГ і надалі навчатимуть дистанційно. Всі вживають термін «дистанційно». Насправді, як пояснив Ігор Кустенко, якщо глибше розібратися, то при теперішніх умовах, які створені у країні, неможливо виконати норми дистанційного навчання. Адже при дистанційному навчанні за місяць потрібно було скласти графік роботи, а також вчителі повинні були написати заяви для переходу на дистанційне навчання, а батьки мали дати згоду. Теперішня форма навчання більш схожа на віддалене, домашнє навчання. Але як би форма навчання не називалась, головне, що всі заклади освіти працюють. І кожний шукає свої форми роботи, все залежить від технічних можливостей,

Загалом тільки у Чорнотицькій, Киріївській школах обмежений доступ до інтернету. Там учителі з учнями більше спілкуються телефоном. Та й з 6 квітня для 5-11 класів є можливість дивитися уроки по телевізору на 14 телеканалах. До того ж для проведення телеуроків запрошені заслужені вчителі України та відомі українські зірки у якості аудиторії, – коментує начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту селищної ради Ігор Кустенко.

Учителі задають учням завдання з усіх предметів, навіть з таких як хімія, література, історія. Відповіді на запитання учні дають письмово. Учитель перевіряє і виставляє оцінку. Хоч журнали і не ведуться, але вчителі ведуть власний облік, і оцінки будуть враховані при виставленні річних балів. Будемо чекати рекомендацій, як правильно це оформити. Труднощі звісно є, адже форма навчання нова. І наскільки вона ефективна, більше залежатиме від того, як поставляться до неї і діти, і батьки.

Заняття проходять і у Сосницькій музичній школі, щоправда теж за спеціально визначеною формою. Проблеми є з хоровими класами. Діти продовжують грати, щоб не втратити навички. Бо інструмент перерв у заняттях не любить.

Зараз читають

Запалили свічку в День пам’яті та примирення

Останніми роками Україна долучається до загальноєвропейської традиції – вшанування...

В ногу з часом

У переддень професійного свята настрій у старійшини виробництва піднесений....

Де медово пахне тиша вечорова

Осінь, зима, весна, літо. І кожної пори року ми...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано