Важливо! Розкажіть дитині про правила гри на батуті

Стрибки на батуті – одна з улюблених розваг дітей, яка принесе користь здоров’ю і масу позитивних емоцій. Але тільки в тому випадку, якщо не нехтувати правилами техніки безпеки.

Все нижче сказане стосується всіх батутів без винятку!

Як розповідає Олег, який вже близько 5-6 років працює в розважальному комплексі, де в тому числі є така річ як батути, без класичних травм не обходиться майже ні дня.

«Розповідаєш – ноги прямі, спина пряма, при стрибках ноги як коза НЕ підгинати, працюємо руками для рівноваги, не робимо без інструктора трюки, які не вмієш. Все даремно! Кажеш – тримай при поворотах тіло рівно, але людина все одно робить елемент звиваючись, як глист на сковорідці. Він то краще знає, як йому зручно… і на третій раз приземляється на голову чи розбиває губу об коліно, – скаржиться Олег, – хто-небудь, крім травматологів, замислювався, що батути, без дотримання елементарних правил безпеки, це не розвага, а травмонебезпечний спортивний снаряд?»

Техніка безпеки на батуті

Далі на відео ви зможете переглянути класичні травми, які присутні в кожному батутному центрі. Від деяких моментів на відео можливі спонтанні напади страху за свої кінцівки. 🙂

Правило №1. На батуті повинна стрибати тільки одна людина. Як підтверджує багаторічний досвід, стрибати краще поодинці. Одночасні стрибки кількох друзів або членів сім’ї на одному батуті можуть стати причиною зіткнень і ударів. За статистикою, більше всіх ризикує здоров’ям, той хто має найменшу вагу. Особливо, якщо мова йде про дорослу людину і дитину, як ось в цьому випадку.

Правило №2. Не роби трюки якщо не вмієш! За підсумком цієї травми дитина отримала забій підборіддям ребра і зубами пробила на виліт губу в одному місці.

«Ну раз мій батя вміє робити сальто, то я то взагалі як нєфіг». Хлопчина отримав сильну травму шиї, був відправлений разом з батьками в травмпункт.

Правило №3. Приземлятися на коліна дозволено, але потрібно робити це правильно. Тому, якщо у дитини ще немає досвіду, то краще приземлитися на спину чи «п’яту» точку. Те що ви побачите в відео інструктори називають «скорпіон». Він хоч і виглядає боляче, але в 90% випадків проходить без наслідків.

Тут буде доречно сказати «double kill», і скорпіона зробив і в шию увійшов. Для тих хто переживає скажемо, що за всю практику Олега не було жодної летальної травми і він цьому страшенно радий, тому що виносити з батуту живих, але травмованих дещо приємніше, ніж мертвих. Як розповідає Олег, за 5 років роботи виносити травмованих доводилося разів 30, з них приблизно 5 раз викликалася швидка. І це без врахування тих, хто отримував легкі травми, по типу розбитої губи.

Правило №4. Не підгинайте ноги! Тут дитина стрибала підгинаючи розслаблені ноги. Як підсумок – покинула комплекс в кареті швидкої допомоги.

Правило №5. Перед стрибками на батуті потрібно зняти окуляри, прикраси і ремінь, витягнути з кишень будь-які гострі і тверді предмети.

Правило №6. Не можна здійснювати стрибки з жувальною гумкою в роті. Також забороняється перебувати на батуті з їжею і напоями.

Мораль наступна: приходячи на батути, пам’ятайте, що це спортивний снаряд підвищеного травматизму. Люди пішки ноги підвертають, а батут ці шанси підвищує в рази. Ми не намагаємося відрадити вас від відвідування батутів, але закликаємо до дотримання техніки безпеки і обережності при відвідуванні будь-яких батутів.

Зараз читають

Хто відбиратиме кандидатів на посади старост громади?

Сосницька селищна рада 15 та 16 січня проведе співбесіди...

Дроб’язко знімає свою кандидатуру на посаду старости. Хто займе його місце?

На сайті селищної ради з’явилось повідомлення, що до комісії...

+ 3 у трьох команд. Частина 1

Після першого туру на верхівці турнірної табли-ці опинилися 3...
попередня статтяДобро починається з тебе
наступна статтяЛюдина слова і діла

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано