Важливо! Розкажіть дитині про правила гри на батуті

Стрибки на батуті – одна з улюблених розваг дітей, яка принесе користь здоров’ю і масу позитивних емоцій. Але тільки в тому випадку, якщо не нехтувати правилами техніки безпеки.

Все нижче сказане стосується всіх батутів без винятку!

Як розповідає Олег, який вже близько 5-6 років працює в розважальному комплексі, де в тому числі є така річ як батути, без класичних травм не обходиться майже ні дня.

«Розповідаєш – ноги прямі, спина пряма, при стрибках ноги як коза НЕ підгинати, працюємо руками для рівноваги, не робимо без інструктора трюки, які не вмієш. Все даремно! Кажеш – тримай при поворотах тіло рівно, але людина все одно робить елемент звиваючись, як глист на сковорідці. Він то краще знає, як йому зручно… і на третій раз приземляється на голову чи розбиває губу об коліно, – скаржиться Олег, – хто-небудь, крім травматологів, замислювався, що батути, без дотримання елементарних правил безпеки, це не розвага, а травмонебезпечний спортивний снаряд?»

Техніка безпеки на батуті

Далі на відео ви зможете переглянути класичні травми, які присутні в кожному батутному центрі. Від деяких моментів на відео можливі спонтанні напади страху за свої кінцівки. 🙂

Правило №1. На батуті повинна стрибати тільки одна людина. Як підтверджує багаторічний досвід, стрибати краще поодинці. Одночасні стрибки кількох друзів або членів сім’ї на одному батуті можуть стати причиною зіткнень і ударів. За статистикою, більше всіх ризикує здоров’ям, той хто має найменшу вагу. Особливо, якщо мова йде про дорослу людину і дитину, як ось в цьому випадку.

Правило №2. Не роби трюки якщо не вмієш! За підсумком цієї травми дитина отримала забій підборіддям ребра і зубами пробила на виліт губу в одному місці.

«Ну раз мій батя вміє робити сальто, то я то взагалі як нєфіг». Хлопчина отримав сильну травму шиї, був відправлений разом з батьками в травмпункт.

Правило №3. Приземлятися на коліна дозволено, але потрібно робити це правильно. Тому, якщо у дитини ще немає досвіду, то краще приземлитися на спину чи «п’яту» точку. Те що ви побачите в відео інструктори називають «скорпіон». Він хоч і виглядає боляче, але в 90% випадків проходить без наслідків.

Тут буде доречно сказати «double kill», і скорпіона зробив і в шию увійшов. Для тих хто переживає скажемо, що за всю практику Олега не було жодної летальної травми і він цьому страшенно радий, тому що виносити з батуту живих, але травмованих дещо приємніше, ніж мертвих. Як розповідає Олег, за 5 років роботи виносити травмованих доводилося разів 30, з них приблизно 5 раз викликалася швидка. І це без врахування тих, хто отримував легкі травми, по типу розбитої губи.

Правило №4. Не підгинайте ноги! Тут дитина стрибала підгинаючи розслаблені ноги. Як підсумок – покинула комплекс в кареті швидкої допомоги.

Правило №5. Перед стрибками на батуті потрібно зняти окуляри, прикраси і ремінь, витягнути з кишень будь-які гострі і тверді предмети.

Правило №6. Не можна здійснювати стрибки з жувальною гумкою в роті. Також забороняється перебувати на батуті з їжею і напоями.

Мораль наступна: приходячи на батути, пам’ятайте, що це спортивний снаряд підвищеного травматизму. Люди пішки ноги підвертають, а батут ці шанси підвищує в рази. Ми не намагаємося відрадити вас від відвідування батутів, але закликаємо до дотримання техніки безпеки і обережності при відвідуванні будь-яких батутів.

Зараз читають

Як Сосницька громада готується до зими

Громади не можуть купити газ по 20-30 грн за...

Працюють у звичному режимі

Сільське господарство України - одна з провідних галузей нашої...

Дебют і призові місця

Уже традицією стало щороку представляти кращих учнів класу духових...
попередня статтяДобро починається з тебе
наступна статтяЛюдина слова і діла

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано