Вартість вивезення сміття змінюється

11,82 грн замість 9,69 грн з людини!

До редакції газети «Час» надійшла смс-ка від сосничанина, який питає в керівника КЖУ «де нам взяти 1 куб м сміття за місяць у господарстві?»

Прокоментувати просимо Олександра Сороку, начальника Сосницького КЖУ.

– Певно, людина не розібралась до кінця. Мається на увазі 1 куб м сміття в рік.

Давайте все по порядку. 2016 року виконком селищної ради затвердив норми накопичення твердих побутових відходів у приватному секторі. Відтоді послуга вивезення сміття надається згідно із затвердженими нормами. Розроблені норми були меншими, ніж прописано в законі. На них зупинились тому, що не знали на той час, скільки сміття викидають сосничани. Тепер ми ведемо його облік. Порахували, що в середньому одна людина за день викидає 600 грамів сміття. Саме стільки ми й вивезли за рік. Я розумію, що це дещо несправедливо, бо одна людина винесе 100 грамів, а інша – кілограм. Але важити чи міряти сміття у кожного теж не будемо. Тому є дві причини. Перша: такої норми (важити-міряти) в законі немає. Буде – тоді важитимемо. Друга: якщо важити, то це спонукатиме сосничан приховувати своє сміття, щоб менше сплатити. А це призведе до стихійних смітників, до закопування шкідливого сміття в землю тощо.

Днями тариф на вивезення твердих побутових відходів у Сосниці змінився?

– Так. У вівторок відбулося засідання виконкому. На ньому встановили нову норму сміття -це 1,2 куб. м на рік на одну людину. І сплата тепер буде 11,82 грн. на кожного сосничанина, який користується послугою. Ціна рівна для всіх -пенсіонерів, дітей тощо.

Скільки сосничан користуюься послугою вивезення сміття?

– На сьогодні – більше 90 %. Є кілька впертих сосничан, які і досі відмовляються законно викидати сміття. А ми ж намагаємось зробити все, що в наших силах, щоб селище було чистішим. Поступово вводимо сортування сміття. Вже є окремі контейнери для пластику, для батарейок, днями встановили 5 контейнерів і для скла.

Сосниця почистішала?

– Аякже! Набагато! Вже практично немає стихійних сміттєзвалищ. Дякую за це свідомим односельцям.

Зараз читають

Стало зле – помер

14 березня гр. М., житель с. Купчичі повідомив про...

10 сесія: водопостачання – друга пріоритетна послуга

11 листопада відбулося засідання 10 сесії Сосницької селищної ради....

Скільки хворий заплатить за транспорт лікарні?

Часто жителям Сосницького району доводиться звертатись до лікарів медичних...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано