Вартість вивезення сміття змінюється

11,82 грн замість 9,69 грн з людини!

До редакції газети «Час» надійшла смс-ка від сосничанина, який питає в керівника КЖУ «де нам взяти 1 куб м сміття за місяць у господарстві?»

Прокоментувати просимо Олександра Сороку, начальника Сосницького КЖУ.

– Певно, людина не розібралась до кінця. Мається на увазі 1 куб м сміття в рік.

Давайте все по порядку. 2016 року виконком селищної ради затвердив норми накопичення твердих побутових відходів у приватному секторі. Відтоді послуга вивезення сміття надається згідно із затвердженими нормами. Розроблені норми були меншими, ніж прописано в законі. На них зупинились тому, що не знали на той час, скільки сміття викидають сосничани. Тепер ми ведемо його облік. Порахували, що в середньому одна людина за день викидає 600 грамів сміття. Саме стільки ми й вивезли за рік. Я розумію, що це дещо несправедливо, бо одна людина винесе 100 грамів, а інша – кілограм. Але важити чи міряти сміття у кожного теж не будемо. Тому є дві причини. Перша: такої норми (важити-міряти) в законі немає. Буде – тоді важитимемо. Друга: якщо важити, то це спонукатиме сосничан приховувати своє сміття, щоб менше сплатити. А це призведе до стихійних смітників, до закопування шкідливого сміття в землю тощо.

Днями тариф на вивезення твердих побутових відходів у Сосниці змінився?

– Так. У вівторок відбулося засідання виконкому. На ньому встановили нову норму сміття -це 1,2 куб. м на рік на одну людину. І сплата тепер буде 11,82 грн. на кожного сосничанина, який користується послугою. Ціна рівна для всіх -пенсіонерів, дітей тощо.

Скільки сосничан користуюься послугою вивезення сміття?

– На сьогодні – більше 90 %. Є кілька впертих сосничан, які і досі відмовляються законно викидати сміття. А ми ж намагаємось зробити все, що в наших силах, щоб селище було чистішим. Поступово вводимо сортування сміття. Вже є окремі контейнери для пластику, для батарейок, днями встановили 5 контейнерів і для скла.

Сосниця почистішала?

– Аякже! Набагато! Вже практично немає стихійних сміттєзвалищ. Дякую за це свідомим односельцям.

Зараз читають

Вже відомі списки кандидатів на посади старост

Сосницька селищна рада на своєму сайті оприлюднила прізвища 25...

Дзвіночковий фестиваль

6 травня у Сосницькому будинку культури об'єднаної' територіальної громади...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано