В Україні запроваджується обов’язкова вакцинація для певних категорій осіб

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я про обов’язкові щеплення від коронавірусу, куди до переліку попередньо внесено освітян та чиновників, вже погоджений з усіма органами державної влади.

Згідно з наказом, на період дії карантину з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

Цей наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації, тобто через 30 днів.

«Ми вважаємо за доцільне прийняти жорстке рішення для убезпечення освітнього процесу та функціонування органів державної влади, особливо в частині надання адміністративних послуг, де відбувається тісний контакт зі споживачами», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Працівників, які не вакцинувались, будуть відстороняти від роботи без збереження заробітної плати!  Така людина не буде звільнятися з роботи, тільки відсторонятиметься на період дії карантину. Скільки буде тривати карантин – стільки людина не може працювати на цій посаді, доки вона не вакцинується проти коронавірусної хвороби.

Чи законно примушувати вакцинуватися? Європейський суд з прав людини у квітні 2021 року підтвердив положення національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною, що це не суперечить «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

У МОЗ кажуть, що мають право формувати перелік професій з обов’язковою вакцинацією. При цьому посилаються на статтю 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Зараз читають

Друга сесія. Нові старостинські округи

16 грудня відбулось засідання 2-ї сесії, на якому були...

Круглий стіл «Як нам розвивати туризм в громаді»

Під лежачий камінь вода не тече – ключовий результат...

Успішна пані-2020 – Тетяна Осипенко

Вона вихователь Сосницького РНЦ (школа-інтернат). Наступні учасниці – кращі з...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано