В Україні запроваджується обов’язкова вакцинація для певних категорій осіб

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я про обов’язкові щеплення від коронавірусу, куди до переліку попередньо внесено освітян та чиновників, вже погоджений з усіма органами державної влади.

Згідно з наказом, на період дії карантину з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

Цей наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації, тобто через 30 днів.

«Ми вважаємо за доцільне прийняти жорстке рішення для убезпечення освітнього процесу та функціонування органів державної влади, особливо в частині надання адміністративних послуг, де відбувається тісний контакт зі споживачами», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Працівників, які не вакцинувались, будуть відстороняти від роботи без збереження заробітної плати!  Така людина не буде звільнятися з роботи, тільки відсторонятиметься на період дії карантину. Скільки буде тривати карантин – стільки людина не може працювати на цій посаді, доки вона не вакцинується проти коронавірусної хвороби.

Чи законно примушувати вакцинуватися? Європейський суд з прав людини у квітні 2021 року підтвердив положення національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною, що це не суперечить «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

У МОЗ кажуть, що мають право формувати перелік професій з обов’язковою вакцинацією. При цьому посилаються на статтю 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Зараз читають

Терміново для тих, хто має городи біля ФГ «Хутірське» та очисних споруд

Шановні жителі громади! Просимо ТЕРМІНОВО до 25 лютого 2021 року...

Запитай у мера. Випуск 10

Маємо низку нових запитань, що надійшли до рубрики «Запитай...

29 сесія: працівникам заклади освіти оплатять медичний огляд

20 серпня відбулось засідання 29 сесії Сосницької селищної ради,...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано