Новини У Сосниці з’являться безкоштовний прокат велосипедів та вуличні майстерні

У Сосниці з’являться безкоштовний прокат велосипедів та вуличні майстерні

-

На сьогоднішній день Сосниця – центр об’єднаної громади. В селищі немає громадського транспорту, люди, які приїжджають до Сосниці автобусами (міжміськими маршрутами) вимушені пересуватися по селищу виключно пішки або наймати приватні таксі. Щодня (крім неділі) близько 100 осіб приїздить з навколишніх сіл до селища для вирішення особистих питань: в поліклініку до сімейного лікаря, в Пенсійний фонд, ЦНАП, поліцію, на ринок та інше. Вищенаведені заклади та установи територіально віддалені одне від одного, тому громадяни витрачають багато часу для пересування між ними. Крім того, в «ринкові» дні кількість таких осіб зростає удвічі.

Вирішення проблеми

Директорка КУ «Центр надання соціальних послуг» Тетяна Сіра та секретарка селищної ради Світлана Пастушенко вирішили, що цю проблему потрібно врегулювати. В рамках «Фонду малих проєктів – Україна 2020» ними був напрацьований проєкт «Сосницька селищна рада – мобільна громада», який в результаті оцінювання став одним з чотирьох переможців у Чернігівській області.

Цей проект передбачає:

  1. Встановлення 4-х зупинок для прокату велосипедів;
  2. Розміщення у вільному доступі 25 велосипедів на встановлених зупинках для безкоштовного користування ними;
  3. Встановлення 4-х вуличних майстерень на території Сосниці для проведення дрібних ремонтів.

Довідково: У 2019 році Сосницька селищна рада вже ставала переможцем «Фонду малих проєктів» і отримала кошти для реалізації проєкту, згідно якого в громаду придбали автомобіль для забезпечення організації надання соціальних послуг мультидисциплінарною командою.

Також ці велосипеди можна буде використовувати для екскурсій по селищу, яку проводять працівники краєзнавчого музею ім. Ю.В. Виноградського.

Де буде розміщено зупинки

Найдовший, але найпоширеніший маршрут людей, які приїжджають до Сосниці це – «Круг (перша зупинка міжміського транспорту в смт Сосниця) – Центр зайнятостіУправління соціального захистуПоліклінікаселищний ринокКруг», пішки цей шлях займає майже 3 години часу.

Тому розмістити зупинки, де можна буде безкоштовно взяти велосипед, планують:

  1. вул. Корнєва, на «Кругу».
  2. вул. Довженка, біля лікарні.
  3. вул. Чернігівська, біля стадіону.
  4. вул. Виноградського, на перехресті з вул. Освіти.

Вуличні майстерні

unnamed 1 У Сосниці з’являться безкоштовний прокат велосипедів та вуличні майстерні

Щоденно до майстра на селищному ринку звертається 3-4 особи (переважно жінки та підлітки) для проведення дрібного ремонту велосипеда. Зазвичай майстер надає послуги ремонту з 8.00 до 12.00 (на період своєї роботи на ринку) і лише тим, хто має дрібну поломку і знаходиться територіально близько до ринку.

Встановлення вуличних самообслуговуючих веломайстерень в різних місцях Сосниці дозволить ремонтувати дрібні поломки 10-15 особам щоденно.

Ризики

Основними ризиками при реалізації проекту є збереження і зупинок, і велосипедів, і вуличних веломайстерень жителями Сосниці. Проблемою українців (і сосничани не виключення) є відсутність відчуття, що майно громади – і їх теж. Проте зазначимо, що вандалізм в Сосниці відбувається не часто. Зменшенню кількості проявів вандалізму посприяла і програма «Безпечна Сосниця», яка була прийнята на 2016-2020 роки. Згідно неї на території Сосниці були встановлені камери на вулицях, записи на яких допомагали покарати тих, хто нівечив майно громади.

Розміщення зупинок і вуличних веломайстерень буде в межах дії вуличних камер спостереження. Щодо велосипедів – то проектом передбачено встановлення на них систем відслідковування руху.

Цей проект дасть чітке розуміння керівництву громади наскільки сосничани та гості нашого містечка готові бути відповідальними за майно громади. Також від результатів проєкту буде залежати наскільки потрібно розширення мережі велопарковок та веломайстерень в громаді.

Коли велосипеди з’являться на вулицях

Вже зовсім скоро! Період виконання проєкту триватиме до кінця цього року, однак велосипеди та вуличні майстерні повинні з’явитись вже до кінця осені.

1 коментар

  1. оч круто, а какие нить машруточки хоть пару штучек сделать бы, думаю тоже было здорово 🙃
    или это слишком затратно и нецелесообразно будет..?🤔

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Купить квартиру в рассрочку, цена квартиры от застройщика, квартиру в новострое

Достаточно часто можно встретить ситуацию, где люди инвестируют в недвижимость, особенно рассматриваются новостройки, поскольку в первую очередь квадратный метр...

Несколько оснований заказать переоборудование микроавтобусов в Бердичеве именно в компании «AutoGlass»

Иногда случается такая ситуация, что владельцы транспортного средства имеют претензии к своему микроавтобусу и имеют желание в нем произвести...

Автовыкуп: что это такое и как работает?

В современном мире практически невозможно встретить человека, который бы не имел собственного автомобильного транспорта. Ведь это избавляет от стояния в...

Лицеистка, которая прошла «Мужское / Женское» и «МастерШеф»

Таня Герман – выпускница Черниговского областного педагогического лицея 2015 года. Училась на гуманитарном профиле. Здесь она раскрывала себя, как...

Основные преимущества покупки медицинских товаров в нашем интернет-магазине «МЕДСТОР»

Говоря за уровень медицины, то он действительно сейчас вырос и в Украине вы можете заметить, как открываются новые медицинские...

Средства для защиты древесины — несколько популярных составов и разнообразный ассортимент на сайте «Bionic House»

Деревообрабатывающие составы, на сегодняшний день, представлены многочисленными компаниями. Несмотря на то, что данная категория товаров является достаточно популярной и...

Зараз читають

Реставрація старих м’яких меблів своїми руками

Оббивка дивана після 2-3 років експлуатації починає псуватися, стирається...

Потужна велич роду Ковалевських

Потужна велич роду Ковалевських Як пізніше дізнався автор спогадів, і...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано