У Чорнотичах відбувся черговий схід села

Минулого тижня в с. Чорнотичі відбувся черговий у цьому місяці схід села. В.о. старости Олександр Ященко у своєму щорічному звіті вів мову про зроблене за минулий рік.

У місцевій школі, зокрема, за цей період замінено на пластикові вікна і двері, встановлено новий твердопаливний котел, спиляно частину аварійних дерев, які пішли на дрова для школи та дитсадка. У пожежній зроблено ремонт, викладено нову обігрівальну грубу, придбано помпу для дозаправки спецавтомобіля з водойми. Змінює свій зовнішній вигляд і сільський клуб. Тут вже облаштовано парадний вхід, буде проводитись ремонт і в цьому році

Голова від імені громади подякував спонсору Романові Солодаренку за суттєву допомогу у придбанні сценічних костюмів для учасників хору села, а це дуже суттєва допомога для самодіяльних артистів. А також дякував сільгоспвиробникам, які опікуються громадою. Це такі господарства як «Сосницькі аграрні інвестиції”, ФГ «Інтер-Агро-База» та «Іст-Агро*. Саме завдяки їм у селі прочищаються дороги від снігу, забезпечення дровами і тому подібні послуги. За нинішню зиму, наприклад, вулиці села чистилися від снігу 11 разів. У селі організовано вивіз сміття. Це виконується один раз за місяць, а

це дві тонни непотребу, а якщо врахувати, що сміття вивозилось сім разів, то вимальовується дуже солідна кількість. Але головне, що це все не валяється десь по кущах і на берегах водойм, а вивозиться в облаштоване сміттєзвалище. Щоправда, як до речі, і скрізь, є ще громадяни, які не дотримуються елементарних санітарних норм.

Олександр Олексійович також ознайомив присутніх з планами на нинішній рік. Буде продовжено випилювання аварійних дерев, необхідно замінити бетонні кольця у деяких колодязях та відповідно їх облаштувати. Йшла мова й про розчищення від всілякої порості місця для ставка біля клубу, де потім буде облаштована територія для відпочинку, дати друге життя копанкам, які є в селі.

Селищний голова Андрій Портний, як і в інших сільських громадах, відзвітувався за минулорічну роботу, подякував народним депутатам за підтримку деяких, досить масштабних проектів й розповів про плани на май-

бутнє. Планується довести до належного стану місцеву школу, зокрема перекрити дах, утеплити стіни. «Ця школа, – наголосив Андрій Дмитрович, – досягла таких вершин, які не здатні побороти багато районних і навіть обласних навчальних закладів”. У його доповіді йшлося про амбулаторію сімейної медицини, яка, згідно державної програми, повинна збудуватись у Чорнотичах, і які переваги будуть отримані від цього проекту. Буде також продовжуватись програма щодо освітлення вулиць, облаштують майданчик на території школи. Планується створити центр безпеки громади, де буде невелике приміщення для постійного поліцейського при місцевій пожежній дружині. Йшла мова й про бюджет участі, інше.

Ландшафтний архітектор селищної ради Людмила Кликова розповіла про своє бачення, як облаштувати село, зокрема, перехрестя в центрі, узбіччя впродовж траси. На зібранні був присутній і депутат обласної ради

Володимир Селянський, який коротко ознайомив громаду з такою необхідною для сільчан темою, як передача колись колгоспних лісів громаді, зачепив тему недостатності лікарів у закладах охорони здоров’я й пообіцяв допомогу при облаштуванні криниці, говорив про майбутні вибори та побажав присутнім всіляких гараздів.

Директор місцевої школи Олексій Коваленко розповів про життя школи, очолюваний ним колектив, який робить все можливе для якісного навчання учнів та багато іншої інформації. Насамкінець керівник закладу освіти подякував шкільним опалювальникам за їхню непросту працю й сказав: «Кочегари у нас, як космонавти – дуже відповідальні й сильні”.

Поспілкувався з присутніми і настоятель місцевої Свято-Дмитрівської церкви о. Ярослав. Він, зокрема, закликав сільчан допомогти ремонтувати криничку й розповів історію однієї хворої на зір дитини, батьки якої вже втратили віру у її выздоровления, аж поки не стали лікува-

ти водою з Чорнотицької криниці. Чудодійна водичка допомогла -дівчинка вилікувалася. Отець Ярослав подякував односельцям за допомогу, просив поважати одне одного й побажав Божої благодаті.

На сході обрали нового голову ветеранської організації села. Ним стала Т.Г.Андрущенко. До слова запрошувались І депутати селищної ради Микола Івасенко та Ігор Слюта. Багато дискусій було навколо земельних питань, чому діти учасників АТО можуть отримувати тільки 50 відсотків відшкодувань за харчування у школі й інше. На земельні запитання відповів начальник відділу земельних відносин Ігор Чернуха.

Під кінець зборів місцева жителька Л.І.Смаглюк щиро дякувала односельцям за суттєву підтримку її сестри О.І.Кваші, будинок якої не так давно підпалили зловмисники.

Зараз читають

До подарунків ще й неочікуваний ноутбук

У переддень професійного свята - Дня медичного працівника, депутат...

До професійного свята комунальники отримали новий «спецтранспорт»

Щорічно, у третю неділю березня, працівники житлово-комунального господарства і...

Завтра у Сосниці працюватиме пункт масової вакцинації

22 та 23 липня буде працювати центр вакцинації, де...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано