Новини Творіння мозку та рук дали чудовий результат

Творіння мозку та рук дали чудовий результат

-

- Advertisment -Творіння мозку та рук дали чудовий результат

Вже багато років підприємець із Чорнотич Микола Івасенко працює в одній упряжці зі своїм найліпшим товаришем, вчителем фізики місцевої школи Віталієм Чепігою. Тільки но розпочалася антитерористична операція, вони у парі не один раз возили на передову допомогу захисникам, а повертаючись, бралися за звичне хліборобське діло: садили картоплю, вирощували зернові й інші культури. Але одна справа вчасно покласти в землю насіння, доглянути вирощене і зовсім інша – дати лад урожаю.

Отож два роки тому сільським ентузіастам у голову прийшла ідея встановити олійницю і вони її встановили. Згодом замахнулися на пристрій, який би давав змогу доводити до норми вологість зерна. Спочатку Микола і Віталій скерували зусилля на невеличку електросушарку. Однак в ході випробувань підрахували – вона буде збитковою через дороговизну електроенергії. Тоді чоловіки взялися за сушарку на дровах. Поряд з зерноскладом знаходиться сусідня пилорама, де достатньо деревних відходів та й різний непотріб для цього діла теж згодиться. За зразок взяли промислову сушарку, яку син Миколи Костянтин бачив у столиці на сільськогосподарській виставці. Щоправда, для підприємливих людей вона була завелика, але то не біда, розміри можна зменшити, а ось креслень в мережі Інтернет автори не викладають. Тож довелося самим логічно мислити. Основу сушарки становить завантажувальний бункер, висотою 3,5 м та місткістю 4 тонни зерна, сушильна камера і перемішуючий шнек. Деякі підручні матеріали у них були свої, деякі доставали на місці, дороговартісні, приміром, решета – замовляли.

– Один токар із Загребелля, – розповідає Микола Івасенко, – погнув нам дуги, з яких зробили каркас, обшили його сіткою, потім металом і вийшов завантажувальний бункер. Проте найбільше довелося проморочитися із шнеком. Мали все вирахувати до міліметра, підігнати, погнути гвинти так, щоб ніде й нічого не чіпляло. Розрахунками в основному займався Віталій, оскільки він знається на законах фізики. У мене ж руки більше налаштовані на практику, тому я відповідав за зварювання і кріплення деталей. Але були такі моменти, коли доводилося скликати мініконсіліум і разом вибирати найоптимальніший варіант. Прихватками мудрували над сушаркою майже цілий рік, та коли почали піджимати жнива і йшло сирим зерно, темпи значно прискорили.

Випробували творіння цієї осені на своїй пшениці, що намокла під дощем і мала більше 30% вологості. Результати отримали гарні – вологість зменшилась до 13-14%. Це нас неабияк порадувало, підбадьорило. Ми пересушили 12 тонн пшениці, потім сушили кукурудзу. Приймали замовлення й зі сторони. Сподіваємося, у цьому році замовників, які обробляють декілька гектарів землі, побільшає, адже тепер їм є де просушувати збіжжя.

Заводський аналог такої сушарки коштує 185 тис. грн. Микола Івасенко і Віталій Чепіга створили своїми руками і розумом, дещо добавивши, дещо прибавивши найбільш приємливий для себе варіант, а собівартість обладнання склала усього 30 тис. грн.

Ідеї щось переобладнати, зробити своє нараджуються по-різному. «Буває, просто лежиш або обідаєш, чи ідеш дорогою… – каже Віталій Анатолійович, – вони, як іскри, спалахують… І ти поспішаєш швидше поділитися ними з товаришем, щоб обмізкувати витрати і полегшити свою працю».

Варто зазначити: такої саморобної сушарки, що працює на дровах, в нашому районі ще нема ні в кого. Отож нових вам творчих ідей, сільські умільці!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

ФК «Кудрівка» перемагає «Динамо» та робить крок до чемпіонства

Єдиною командою із представників нашого району, яка на минулих вихідних здобула очки, була саме ФК«Кудрівка», яка вдома...

«Волинка» «горить» на нефартовому стадіоні «Торнадо». «Березна» бере реванш у «Лав»

«Торнадо» (Стольне) 5:1 «Волинка» (2:0)Гол: Штакал Віталій. В кожної команди бувають матчі, коли здається,...

30 сесія: громада приймає у власність майно району

23 вересня відбулось засідання 30 сесії Сосницької селищної ради, на якому були присутні 16 депутатів. Всього на...
- Advertisement -Творіння мозку та рук дали чудовий результатТворіння мозку та рук дали чудовий результат

У Сосниці з’являться безкоштовний прокат велосипедів та вуличні майстерні

На сьогоднішній день Сосниця – центр об’єднаної громади. В селищі немає громадського транспорту, люди, які приїжджають до...

Виборча застава: хто скільки платить

Цього року було прийнято закон, який вніс деякі корективи щодо виборчої застави, а саме зменшено розмір обов’язкової...

Зараз читають

Хату збудували із саману. Парасковія та Микола Матвієнки

Хату збудували із саману,  зростили порядними чотирьох...
- Advertisement -Творіння мозку та рук дали чудовий результатТворіння мозку та рук дали чудовий результат

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Recommended to you