Творець із чистим серцем

Ось уже 70 років він, як ніхто інший, відчуває душу природи, поетичного слова і магію навколишнього світу. Здається, простягни руки, підніми ними плесо Десни, відхили могучі дуби й величаві сосни, й ти побачиш на коропщині село Червону поляну та малого Толю – чорнявого хлопчину із задумливими очима, а поряд батька-теслю І маму – щиру, милу, жінку, яка співала так, що притихало все навкруги. Завдячуючи батьку, Анатолій Петрович Семенцов, нині знаний на Сосниччииі, Чернігівщині й по всій Україні народний майстер, різьбяр пізнав тепло, красу, мову дерева і вже у вісім років почав робити з нього свої перші дитячі іграшки.

Від неньки ж малому поліщуку передалася тисячоліттями виплекана у легендах, казках, оповідках і звісно ж народних піснях любов до людей, любов до всього земного. потаємного, міфічного. Вона манила Анатолія до лісу, навколишніх озер, луків, де у викопаних коріннях дерев, у самих деревах, кущах йому ввижались химерні образи, які уже в шкільні роки почали лягати на папір поетичними рядочками. Пізніше після закінчення Косівського технікуму народних художніх промислів на Івано-Франківщині, коли Анатолій Петрович працював майстром цеху художнього розпису в с. Іваниця Ічнянського району, художником-оформлювачем Сосницького міжгосподарського лісгоспу, методистом з народознавства у Корейському центрі дитячої творчості та оформлювачем Конституційного суду м. Києва, уявні образи оживали. їх можна було побачити, до них можна було доторкнутись. На сьогодні чимало неповторних робіт майстра зберігається у музеях столиці. Чернігова, Луганська, нашої рідної Сосниці, інших містах.

Отож до свого знаменного 70-річчя, яке справедливо можна назвати врожайною золотою осінню, Анатолій Семенцов підійшов із вагомим багажем знань і вагомими творчими здобутками. У ювіляра є чому повчитися, що запозичити. Як надзвичайно скромна людина, винуватець вшанування навіть трішки зашарівся від подарунків. букетів квітів, потоку добрих зичень і віршувань, які лунали на його честь минулої суботи в центральній районній бібліотеці.

Нікого з присутніх не залишили байдужими присвячені іменникові зворушливі слова ведучих Алли Васюк та Антоніни Лупинос, а також палких прихильників його творчості й насамперед працівників музеїв О.П. Довженка та Ю. С. Виноградського, учасників літературно-мистецького об’єднання «Убідь», працівників Сосницького будинку культури та друзів ювіляра. Від селищного голови Андрія Портного, всього депутатського корпусу, працівників місцевих органів влади і від себе особисто іменника поздоровив Андрій Ткач.

Дехто був вражений різносторонньою обдарованістю митця, адже на показ він приніс лише кілька робіт з дерева, присвячених улюбленій своїй темі – містерії купальської ночі, проте взяв з собою зошит віршів. Слухати їх, перейматися переживаннями автора, вдихнути разом з ним повітря, наповненого трепетним ставленням до природи, до жінки, до людських почуттів і прагнень, було одне задоволення. Деякі поетичні твори Анатолія Семенцова покладені на музику і стали піснями.

Ще одна грань його діяльності – пошукова робота, пов’язана з народними традиціями, зокрема писанкарством. Він став першопрохідцем. який зустрічаючись у вісімдесятих роках минулого століття з багатьма жінками старшого покоління, описав і відтворив писанку Чернігівщини – енергетичну молитву нашого народу. Писанки Анатолія Семенцова посідають чільне місце на всесвітньовідомій виставці писанок у музеї Коломиї та Чернігівському музеї. А ще у нього є задум створити подібний показ в Сосниці, адже розпочату ним справу нині продовжують працівники музею О. П. Довженка, щороку проводячи майстер-класи з писанкарства.

Мало хто знає, але окрім дерева, художник ще творить й з матеріалом Богів – глиною. Однак чим би не займався майстер, його роботи викликають позитив, замилування прагнення до досконалості, вони гармонійні, теплі, насичені, дуже вдало передають зв’язок між образами і настроєм, почуттями, у них відчувається прадавня історія українського народу.

Самобутній митець, пілігрим, натхненник, який вдячний своїм вчителям за обрану життєву дорогу і вважає себе такою ж простою, з багатьма недоліками як і всі ми, людиною, всупереч жорстоким реаліям життя творить прекрасне в одвічній надії, що добро переважить зло, у свої 70 залишається молодим душею. Тож нехай цей стан душі буде вічним, як буде вічною та позитивна енергетика, яку Анатолій Петрович посилає у Всесвіт.

Зараз читають

Шахраї випитують про кредитну картку

25 червня о 09:00 надійшло повідомлення про те, що...

Хто відбиратиме кандидатів на посади старост громади?

Сосницька селищна рада 15 та 16 січня проведе співбесіди...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано