Тротуарна плитка

Тротуарна плитка – це надзвичайно популярний матеріал, який використовується для облаштування пішохідних майданчиків, експлуатованих зовні приміщень (наприклад, садових доріжок, міських площ, вулиць і так далі). Вона характеризується привабливим зовнішнім виглядом, тривалим експлуатаційним терміном, невисокою собівартістю і простотою укладання та цілим рядом інших достоїнств. Однак при виборі даного матеріалу потрібно бути уважним для того, щоб всі його переваги виявилися повною мірою.

Ключовим фактором, який слід врахувати при виборі даного матеріалу, є метод його виробництва, від якого залежать його основні властивості. За цим критерієм відрізняють вібропресовану і вібролиту плитку.

Вібропресована тротуарна плитка характеризується підвищеною механічною міцністю, тому вона може бути використана при підвищеному механічному навантаженню на поверхню, на яку вона буде укладена, і навіть в тому випадку, якщо по ній будуть їздити автомобілі. А матеріал, вироблений методом вібролиття, характеризується меншою механічною міцністю, тому використовувати його слід тільки в тому випадку, якщо навантаження на покриття порівняно невелике. Проте, попит і на такий матеріал досить високий, адже він представлений на ринку в більш широкому розмаїтті кольорів і відтінків, тому він є більш декоративним, і дозволяє відмінно прикрашати, наприклад, садові доріжки біля заміського будинку або будь-які інші пішохідні майданчика.

Під час вибору також потрібно впевнитися в тому, що плитка має високу якість. Для цього потрібно детально оглянути її на предмет механічних пошкоджень – тріщин, сколів та інших. У кожній партії допускається не більше 5% пошкоджених елементів. Ще один метод перевірки якості полягає в тому, що два окремих елемента потрібно вдарити один про одного. Якщо звук глухий, а не дзвінкий, яким він повинен бути у якісного матеріалу, то це означає, що при його виробництві, з метою здешевлення, в розчин було додано занадто велику кількість води. Такий матеріал є низькоякісним, і під час укладання та експлуатації він буде кришитися. Тому купувати його, звичайно ж, не варто.

Зараз читають

Життя вже кличе їx в дорогу

Володарі золотих та срібної медалей за високі досягнення у...

Найкращий захист від кору – вакцинація

За даними Міністерства охорони здоров'я України, у 2018 році...

Жителька с. Лави Марія Минівна Тихієнко відзначила своє 100-річчя

Вона щовечора сама вмикає телевізор, дивиться «Стосується кожного» з...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано