Техпрацівники закладів освіти стали заручниками

Поки громада з’ясовує стосунки з обласною адміністрацією, 79 родин сидять без зарплат.

Як ми писали у минулому номері, питання несвоєчасної виплати зарплат не педпрацівникам освіти громади піднімалося на черговій сесії селищної ради. Голова профспілки ПО і НУ Світлана Мостіпан звернулася до депутатів і голови з проханням дати роз’яснення. Бо ж люди не винні, що питання фінансування ніяк не вирішиться.

– 79 сімей дуже залежать від вирішення цього питання, – каже Світлана Григорівна. Їм байдуже, хто ж має фінансувати це – селищний бюджет чи державний. Дайте людям законно зароблені гроші! Після новорічних свят їм видали по 400 гривень авансу! А за лютий взагалі жодної копійки. У людей кредити, діти навчаються, комуналка! Що ви собі думаєте??

– Я поясню ситуацію, – почав голова Андрій Портний. – На оплату праці вчителям, тобто педагогічним працівникам, держава дає освітню субвенцію, а на оплату непедагогічним працівникам (техперсоналу) держава має давати додаткову субвенцію. Але в області цю додаткову субвенцію розподіляють у ручному режимі. Всі голови ОТГ у такому становищі: їх просто змушують вимивати бюджет громад на ці ціпі, які має оплачувати держава! Минулого року селищна рада сама заплатила 2 мільйони чотириста тисяч гривень на ці цілі. На цей рік у свій бюджет ми спеціально заклали малу суму – її вистачить лише на півтора місяця. Хай область «чухається». Бо ми покажем кредиторську заборгованість, і Мінфін за це спитає обласне фінуправління. От хай тоді вони і шукають кошти на ці зарплати.

– Почекайте, – каже Світлана Григорівна. Я поцікавилась у 10-ти своїх колег з інших районів, всюди кошти на зарплати не педпрацівникам закладено саме у місцевий бюджет. Лише Сосниця не заклала.

– Бо ми вчиняємо мудріше. На цей рік ми заклали у нашому бюджеті три мільйони на дороги. То давайте ці кошти віддамо на зарплати!?

– Давайте!

– Але про який тоді розвиток громади можна думати?!

– Скажіть, що конкретно казати людям?! Коли буде хоча б аванс за лютий?

– Думаю, десь до 7 березня ми виплатимо аванс за лютий. Хоча я ще не впевнений.

– Що означає «не впевнений»? Тобто, можете й не виплатити.

– Можемо. Минулого року по медицині була 4 місяці заборгованість. Але ж до нового року розплатились.

– Я вважаю це повним знущанням над людьми, – прокоментувала для газети таку відповідь голови Світлана Мостіпан. – Він ще не вирішив! Чомусь по школах, що не в громаді, таких проблем нема. До мене щодня звертаються люди. А мені й відповісти їм нічого. Я думала, що депутати приймуть зважене рішення. А вони просто взяли до відома моє звернення. Не знаю, що далі буде.

Зараз читають

У Сосниці стартує Школа Амбасадорів

В рамках організації туристично-інформаційного центру було запущено новий проект...

В Сосниці відкрито меморіальну дошку загиблому учаснику АТО

15 березня в смт Сосниця було відкрито меморіальну дошку...

ФК «Кудрівка» перемагає «Динамо» та робить крок до чемпіонства

Єдиною командою із представників нашого району, яка на минулих...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано