Техпрацівники закладів освіти стали заручниками

Поки громада з’ясовує стосунки з обласною адміністрацією, 79 родин сидять без зарплат.

Як ми писали у минулому номері, питання несвоєчасної виплати зарплат не педпрацівникам освіти громади піднімалося на черговій сесії селищної ради. Голова профспілки ПО і НУ Світлана Мостіпан звернулася до депутатів і голови з проханням дати роз’яснення. Бо ж люди не винні, що питання фінансування ніяк не вирішиться.

– 79 сімей дуже залежать від вирішення цього питання, – каже Світлана Григорівна. Їм байдуже, хто ж має фінансувати це – селищний бюджет чи державний. Дайте людям законно зароблені гроші! Після новорічних свят їм видали по 400 гривень авансу! А за лютий взагалі жодної копійки. У людей кредити, діти навчаються, комуналка! Що ви собі думаєте??

– Я поясню ситуацію, – почав голова Андрій Портний. – На оплату праці вчителям, тобто педагогічним працівникам, держава дає освітню субвенцію, а на оплату непедагогічним працівникам (техперсоналу) держава має давати додаткову субвенцію. Але в області цю додаткову субвенцію розподіляють у ручному режимі. Всі голови ОТГ у такому становищі: їх просто змушують вимивати бюджет громад на ці ціпі, які має оплачувати держава! Минулого року селищна рада сама заплатила 2 мільйони чотириста тисяч гривень на ці цілі. На цей рік у свій бюджет ми спеціально заклали малу суму – її вистачить лише на півтора місяця. Хай область «чухається». Бо ми покажем кредиторську заборгованість, і Мінфін за це спитає обласне фінуправління. От хай тоді вони і шукають кошти на ці зарплати.

– Почекайте, – каже Світлана Григорівна. Я поцікавилась у 10-ти своїх колег з інших районів, всюди кошти на зарплати не педпрацівникам закладено саме у місцевий бюджет. Лише Сосниця не заклала.

– Бо ми вчиняємо мудріше. На цей рік ми заклали у нашому бюджеті три мільйони на дороги. То давайте ці кошти віддамо на зарплати!?

– Давайте!

– Але про який тоді розвиток громади можна думати?!

– Скажіть, що конкретно казати людям?! Коли буде хоча б аванс за лютий?

– Думаю, десь до 7 березня ми виплатимо аванс за лютий. Хоча я ще не впевнений.

– Що означає «не впевнений»? Тобто, можете й не виплатити.

– Можемо. Минулого року по медицині була 4 місяці заборгованість. Але ж до нового року розплатились.

– Я вважаю це повним знущанням над людьми, – прокоментувала для газети таку відповідь голови Світлана Мостіпан. – Він ще не вирішив! Чомусь по школах, що не в громаді, таких проблем нема. До мене щодня звертаються люди. А мені й відповісти їм нічого. Я думала, що депутати приймуть зважене рішення. А вони просто взяли до відома моє звернення. Не знаю, що далі буде.

Зараз читають

Запитай у мера. Випуск 6

Сьогодні ми знову даємо відповіді на питання. Приємно, що...

Запитай у мера. Випуск 3

1. Богдан Тарасенко: Чому вдень горить світло по Чернігівській,...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано