Танцюють всі, хто забажає

Шістнадцята година. До Загребельського центру культури та дозвілля масово сходиться дітвора разом з батьками. І так кожного дня, крім понеділка. Тут працюють танцювальний гурток (три вікові групи), гурток – технічне моделювання (4 рази в тиждень). І це при тому, що в селі нема навіть школи, лише філія Сосницької гімназії ім. О. П. Довженка, але дітей вистачає.

Завідуюча Лілія Зайченко створює творчу атмосферу сама, ні худрука, ні іншого помічника. Зовнішній вигляд приміщення не вабить, хоч сходи упорядковані, та для неї головне, чим наповнений заклад зсередини.

«Буває, ремонти поробим, гроші вкладемо, а до клубу навідуються люди лише на Новий рік та 8 Березня подивитися концерт», – каже Лілія Миколаївна

Три хореографічні групи

У Загребеллі зовсім по-іншому. Років три тому, коли керівником був чоловік Лілії Зайченко Ігор, вона вирішила створити танцювальний колектив. Досвіду не було, та що там казати, ніяких навичок, лише сильне бажання. У поміч став інтернет. І все вдалося.

Нині створено три хореографічні групи, які відповідають віковим категоріям. Запал дітей не згасає, навпаки, кожного разу вони з великим бажанням поспішають на репетиції. А для самої Лілії Зайченко це неабиякий стимул.

«Іноді вечором і хочеться відпочити, але мушу йти, бо мене чекають. А коли побачу дітей, то вже ніякої втоми, відкривається друге дихання. Хочеться щось нове і нове», – з радістю розповідає керівник гуртка.

Нестримні бажання загреблян допомогли виграти проект громадського бюджету 2019. Вже повністю завершено створення сучасного простору для розвитку та дозвілля дітей та молоді (автор – Кравченко Наталія Михайлівна), вартість проекту 29 100 грн. Тепер діти можуть доторкнутися до сучасних технологій, зокрема поринути у світ чудової відеогри «Just Dance» і змагатися з кращими танцюристами світу. До речі, як сказала завідуюча, танцюють всі, навіть ті хлопці, яких ні під ніяким приводом не можна затягнути танцювати на сцені. І результати змагань досить високі.

Чотири метрові батути

Вміщує в себе придбаний сучасний простір. Займаються на них не тільки діти, а й дорослі жінки, словом бажаючі від 7 до 50 років.

«Ми не просто стрибаємо на батутах, ми розробили спеціальну програму для занять і танцюємо. Звичайно, в усьому знову ж таки допоміг інтернет, проектор», – розповідає Лілія Зайченко.

Загалом всі гуртки, які працюють у Загребельському закладі культури, безкоштовні для дітей. Дорослі ж можуть здійснювати благодійні внески, 10 грн за кожне заняття. За ці гроші є намір придбати чешки, каремат (коврик). Було б добре, якби зібраної суми вистачило на придбання ще двох батутів. Але, як пояснила Лілія Зайченко, найдешевший батут коштує 2 200 грн, більш-менш нормальний 3 500 і вище.

Технічне моделювання

Якщо дівчата танцюють, то хлопці більше займаються технічним моделюванням. Вони роблять електромашинки. Із пластикових пляшок ріжуть смужки, плавлять, роблять нитку і на 3D-принтері друкують. А ще на цьому гуртку (керівник – Ігор Зайченко) діти роблять саморобки з паперу. Заняття проходять 4 рази на тиждень.

Концерти

На заняттях гуртків робота сільського закладу культури не закінчується. Тут до кожного свята влаштовуються концерти. Старші аматори сцени, правда в селі охочих не багато, готують сольні номери, підбираючи пісні відповідно до теми, репетирують. Іноді завідуюча залучає до концертної програми артистів Сосницького будинку культури. Але обов’язково загребляни відзначають Новий рік, 8 Березня, День Перемоги та інші.

Дискотеки тут не проводяться. Як стверджує Лілія Зайченко, це вже для молоді не цікаво. Є кімната, де вона збирається, відпочиває, спілкується. Кімнати для занять опалюються буржуйкою і дуйками.

Загребельський центр культури і дозвілля відкритий для всіх. Тут кожний може знайти для себе розвагу.

Зараз читають

Відкрито Фонд розвитку Сосницької лікарні

Про це стало відомо із повідомлення на сторінці селищного...

Біля заправки в Сосниці виявили дитину, що йшла на Волинку

15 липня із заявою звернулась гр-ка М., яка заявила,...

Крадіїв з Малого Устя встановлено

3 червня о 11:44 надійшла заява про те, що...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано