Світлана Серавіна. Така вона – справжня жінка!

Як багато змісту вкладено в слово жінка. Це дійсно господиня, берегиня, Як дружина, мама і насамперед та, хто будує навколо себе такий простір, де відчуваєш себе дуже комфортно. І біля такої жінки буде тепло і добре всім, бо віддає вона себе на повну! А якщо ще і те, що робить, є її улюбленою і омріяною справою всього її життя, то вам можна тільки позаздрити, бо будете відчувати себе, як у Бога за пазухою.

Моя розповідь про людину, улюблена справа якої увійшла в її життя з самого дитинства, і всі, хто знає, дивуються, як вона вміє це робити, адже вона є справжній віртуозом у своєму ділі. І скажу сміливо, без перебільшення, що рівних їй нема в окрузі. Це Світлана Серавіна.

За покликом серця

Народилася вона 1975 року в Сосниці. Ще з дитинства була велика цікавість до готування – брала книгу, вибирала страву і готувала все згідно рецепту. Всі дивувалися, як дитина може так приготувати, адже навіть дорослі іноді такого не вміють.

Може, бо 28 лютого, в день її народження, одна зірочка в небі сяяла тільки для неї і її шлях в житті був визначений, щоб втілити її мрії і задуми в життя.

Дуже любила готувати і щоразу це були нові страви. Мама дивувалася вмінню дочки і тільки раділа, бо така помічниця на кухні – мрія кожної мами. Коли закінчила школу, то вибір куди вступати навчатись перед нею взагалі не стояв, бо негайно подала документи до Чернігівського ПТУ за покликом серця і здобула там професію кухар-кондитер.

Після навчання повернулася до Сосниці і відразу пішла працювати у місцевий Будинок відпочинку ім. Щорса. Молода дівчина сміливо приступила до роботи. Спочатку була помічником кухаря, а згодом вже обіймала посаду шеф-кухаря, бо її вміння помічали всі. Там пропрацювала більше, ніж 20 років.

Новобудова

У 19 вийшла заміж. У 1994 народила доньку Наташу. Але сімейне життя не склалося і згодом розлучилася.

Та робота зіграла в її житті ще одну важливу роль, бо саме в Будинку відпочинку Світлана зустріла свою долю – Віктора Павловича Серавіна. Молодий чоловік проживав у Мені і щодня долав відстань на роботу до Сосниці і назад, бо працював у тому ж Будинку відпочинку. Дуже впала в око моторна жінка, адже в її руках горіло все. Закохався, почали зустрічатися і згодом одружилися. Світланину дочку Віктор прийняв як рідну. Про переїзд до Мени не було навіть мови, бо в обох була робота в Сосниці.

У Світлани біля музею Довженка був будиночок, який дістався їй у спадок від бабусі, і молоде подружжя там оселилося. Згодом вирішили побудувати новий, просторий дім і звели його поряд зі старим, адже кращого місця годі було і шукати.

Будівництво з нуля – справа серйозна, яка потребує багато коштів. Порадилися і чоловік вирішив їхати до ‘Росії на заробітки. Працював там на будівництві більше ніж 10 років і все зароблене відразу вкладали в будинок. Майстрів майже не наймали, адже Віктор Павлович мав золоті руки. Звісно, що йому допомагали в цьому куми, родичі, адже звести стіни і накрити дах одному не під силу. Та головним майстром був сам чоловік, бо мав величезний досвід від роботи в Росії. За відсутності господаря будівництво продовжувалося, бо всім керувала дружина. Отоді і звертались до інших майстрів, адже хотіли якнайшвидше перейти у нову оселю.

Все робили до ладу: провели воду, газ, зробили опалення. Незважаючи на газовий котел, встановили додатково власноруч виготовлений котел для дров тривалого згорання. Зробити такий допоміг кум Василь Подорожній – професійний зварювальник і тепер сім’я частенько користується ним для обігріву будинку.

Коли перейшли жити у новобудову, то старий будинок розібрали, бо в ньому вже не було потреби. Все господар любить робити до ладу. І кований навіс над порогом встановив, і підлогу у просторій світлій веранді та на порозі виклав плиткою.

Віртуоз своєї справи

Паралельно жінці запропонували працювати у кафе «Єва» і шість років вона поєднувала роботу у двох закладах. А тоді у 2008 році народився довгоочікуваний синочок Богдан і жінка мала відпустку. Та не довго. Вже через рік керівництво попросило вийти на роботу. В Сосниці з’явилось нове кафе «Фортуна». Тут люди ви наймали залу для своїх заходів. Звісно, що почали звертатись до Світлани, адже швидше і краще за неї не приготує ніхто. Знову почала поєднувати дві роботи. Було й таке, що запрошували покуховарити на заходах у селах. Погоджувалась, їздила. З часом Будинок відпочинку вже перестав функціонувати, та жінка не залишилась без діла ні на день. Її вміння віртуозно і надзвичайно швидко готувати знали всі. Згодом власники «Фортуни» прийняли її на роботу і вона вже працювала на тій кухні постійно, готуючи страви для весіль, поминальних обідів, днів народження.

З часом в Сосниці з’явилось кафе «Шишкіно», і вже три роки, як Світлана Анатоліївна працює там офіційно.

Весілля – це одна справа – ти вже знаєш і починаєш заздалегідь готуватися, визначаючи, які страви будуть на столі. Але дуже часто трапляється таке, що паралельно треба готувати на два заходи, адже смерть та родини не ждуть години. І тут мало просто вміти, треба віртуозно володіти швидкістю і мати величезний талант з усім вчасно впоратись. Дуже часто трапляється так, що декілька ночей підряд на сон йде всього декілька годин. Але нічого не поробиш -така специфіка роботи.

В кафе «Шишкіно» є справжня піч, і всі страви готують саме в ній. Особливістю є ще той фактор, що, наприклад, заготовки ніхто не робить, а все готується відразу зі свіжого м’яса і продуктів, а це значно ускладнює процес приготування.

Все-все до ладу

Робота роботою, але треба і дома лад усьому дати, бо там є де прикласти умілі руки. Біля хати 45 соток городу, половину з яких господиня засіває огірками для реалізації. І дуже часто буває таке, що тільки починає світати, Світлана Анатоліївна вже на городі збирає огірки. Адже переростання не можна допустити ні в якому разі. Потім вже на 6 ранку біжить у кафе на роботу, а вже сортують і здають огірки чоловік з сином. Також мають город понад 50 соток і садять на ньому картоплю. В обробітку допомагає брат, бо має трактора. Біля будинку ростуть персики, яблуні, вишні, виноград, смородина, порічки, полуниця і багато грядок під овочами, адже господиня багато консервує на зиму.

А ще навкруги повно квітів – як каже жінка, це її хвороба. Троянди, петунії, чорнобривці і безліч різних квітів ростуть на подвір’ї і в городі. Також в будинку дуже зелено, бо і кімнатні квіти є хворобою.

А ще тримають Серавіни чимале господарство. Чого тільки нема на подвірї: кури, качки, бройлери і… цікава порода свиней. Чому цікава? Бо появу цієї породи визначив один випадок. Якось поїхали по гриби в ліс і потрапили у Гуту. Там є люди, які вже декілька років живуть в селі і вирощують Мангалів. Це порода свиней, які мають густу, кучеряву щетину і таке враження, що перед тобою не свиня, а овечка. Стали говорити з господарем про цей вид. Дізнались, що можна схрещувати Мангала і В’єтнамських свиней. Поросята ростуть значно більшими і це великий плюс. Вдома вже була В’єтнамська свиня. Зацікавились. Подумавши, вирішили купити кнура породи Мангал. Купили і почали розводити новий вид. Щороку тримають 2-3′ свиноматок В’єтнамської породи, схрещують з Мангалом і два рази на рік отримують поросят, які ростуть дійсно більшими.

Трохи залишають для себе, а решту поросят продають. Була і корова, але часто взагалі не було часу її подоїти, тому довелося збути.

А що дома люблять з їжі? – запитала. Люблять, щоб усе було свіженьке.

Люблять справжні українські страви, де є м’ясо. А от салатів, які заправлені майонезом, не їдять. Часто лечу пироги, печиво, млинці. На дні народження обов’язково готую торт.

Стало цікаво, а що ж любить найбільше сама жінка, яка переготувала за життя стільки всього, що нам не снилося? І відповідь була такою: серед усіх страв вона найбільше любить український червоний борщ.

А чи ви взагалі відпочиваєте? – спитала я.

Іноді, але вкрай рідко. Коли є хвилина, то можемо поїхати на Десну. А ось про море – тільки мрію, бо моя робота мене не відпускає на тривалий час. Діти були на морі вже багато разів. Та вірю, що колись все-таки матиму час там побувати.

Воно і не дивно, адже її темп життя просто шалений, бо треба бути надзвичайно швидким, вчасно приготувати за ніч до сотні тарілок різних страв, нагодувати дома сім’ю, заготовити консервації на зиму, дати лад у городі, у будинку і встигнути все-все, часто зовсім не спавши.

І дякувати Богу, що дома є добрий господар, який догляне за всім, коли дружина відсутня, завжди допоможе, бо добре розуміє, що така вона одна, яка віддає всю себе улюбленій справі, не задумуючись, бо це твоє. Така вона є -Справжня жінка.

Зараз читають

Хто проголосував за закриття шкіл. Список депутатів

Нагадуємо, що 23 лютого депутати Сосницької селищної ради голосували...

64 працівники райлікарні з 1 квітня залишаються без роботи

Скорочується 80 ставок (попередньо було 198 ставок). Ось з...

Міська лазня: бути чи не бути?

Навколо цього запитання вже не один рік точаться дискусії....

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано