Стоматолог Олена Ясинська: Діти мають чистити зуби двічі на день

Так рекомендує дитячий стоматолог Олена Ясинська, адже останніми роками стан зубів у дітей значно погіршився. Це констатують і батьки, і медики.

Про таку наболілу проблему вирішили поговорити з єдиним дитячим стоматологом у громаді Оленою Ясинською.

Олена Ясинська стоматологом у лікарні працює вже 24-ий рік. У вересні минулого року поїхала у Полтаву на курси спеціалізації, отримала ліцензію на надання стоматологічної допомоги дітям. Тож тепер всі маленькі пацієнти лікуватимуться лише у неї.

– За медичними нормами, стоматолог має оглядати дитину ще у пологовому, – каже Олена Ясинська. – Бо бувають різні патології. Але найчастіше батьки починають звертатися у півроку – коли починають прорізуватися перші зуби. Ну і тоді протягом усього періоду життя дитини. Молочні зуби теж псуються.

Щоб до стоматолога попадати рідше, що Ви рекомендуєте?

Два шляхи. Гігієна ротової порожнини. Двічі на день чистити зуби і полоскати після кожного прийому їжі. З’їла дитина цукерку на вулиці, треба зразу прополоскати, щоб не розвивалися мікроби, які згодом призведутиь до виникнення карієсу на зубах. І ще обов’язковий метод – укріплення імунітету дитини. Ще з утроби матері. Всіма доступними методами. Загартовування, правильне і збалансоване харчування. Поменше швидких вуглеводів, а побільше вітамінів. Перебування на свіжому повітрі. Всі ці правила мами добре знають, треба тільки їх виконувати. Так само неважко привчити дитину регулярно чистити зуби і прополіскувати. У школах же є умивальники. Було би бажання у батьків.

З якими проблемами найчастіше звертаються?

Уже з трьох років у дітей пульпіти, карієси. Лікуємо.

Зараз стало модним серед матусь наносити на зуби дитини срібло.

– Так, є такий метод. Срібло має знезаражувальні властивості. Наносять на зуб, щоб призупинити процес руйнації. Ми також таку процедуру робимо.

Скільки вона коштує?

Безкоштовно. Як і всі послуги у стоматології для дітей у нашій лікарні. Планують затвердити тарифи. Але поки що ми лікуємо безкоштовно. Я веду прийом у стоматологічному відділенні щодня з 8:00 до 12:50.

Зараз читають

«Засекречена пожежа»

До чергового управління ДСНС надійшло повідомлення про те, що...

Сергію Хоменку вручили посвідчення голови Сосницької РДА

26 червня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний...

Юні спортсмени Сосницької гімназії отримали футбольну форму

У понеділок на спортивному майданчику гімназії відбулося цікаве дійство....

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано