Стоматолог Олена Ясинська: Діти мають чистити зуби двічі на день

Так рекомендує дитячий стоматолог Олена Ясинська, адже останніми роками стан зубів у дітей значно погіршився. Це констатують і батьки, і медики.

Про таку наболілу проблему вирішили поговорити з єдиним дитячим стоматологом у громаді Оленою Ясинською.

Олена Ясинська стоматологом у лікарні працює вже 24-ий рік. У вересні минулого року поїхала у Полтаву на курси спеціалізації, отримала ліцензію на надання стоматологічної допомоги дітям. Тож тепер всі маленькі пацієнти лікуватимуться лише у неї.

– За медичними нормами, стоматолог має оглядати дитину ще у пологовому, – каже Олена Ясинська. – Бо бувають різні патології. Але найчастіше батьки починають звертатися у півроку – коли починають прорізуватися перші зуби. Ну і тоді протягом усього періоду життя дитини. Молочні зуби теж псуються.

Щоб до стоматолога попадати рідше, що Ви рекомендуєте?

Два шляхи. Гігієна ротової порожнини. Двічі на день чистити зуби і полоскати після кожного прийому їжі. З’їла дитина цукерку на вулиці, треба зразу прополоскати, щоб не розвивалися мікроби, які згодом призведутиь до виникнення карієсу на зубах. І ще обов’язковий метод – укріплення імунітету дитини. Ще з утроби матері. Всіма доступними методами. Загартовування, правильне і збалансоване харчування. Поменше швидких вуглеводів, а побільше вітамінів. Перебування на свіжому повітрі. Всі ці правила мами добре знають, треба тільки їх виконувати. Так само неважко привчити дитину регулярно чистити зуби і прополіскувати. У школах же є умивальники. Було би бажання у батьків.

З якими проблемами найчастіше звертаються?

Уже з трьох років у дітей пульпіти, карієси. Лікуємо.

Зараз стало модним серед матусь наносити на зуби дитини срібло.

– Так, є такий метод. Срібло має знезаражувальні властивості. Наносять на зуб, щоб призупинити процес руйнації. Ми також таку процедуру робимо.

Скільки вона коштує?

Безкоштовно. Як і всі послуги у стоматології для дітей у нашій лікарні. Планують затвердити тарифи. Але поки що ми лікуємо безкоштовно. Я веду прийом у стоматологічному відділенні щодня з 8:00 до 12:50.

Зараз читають

Одна стара правда на світі буває: хто не посіє, той не збирає

Із лютого завбачливі господарі вже починають планувати свою роботу:...

З 1 січня збільшиться вартість оформлення біометричних документів

З 1 січня 2021 року підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна»...

Виборча застава: хто скільки платить

Цього року було прийнято закон, який вніс деякі корективи...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано