Новини Стартує процес укладання декларацій з сімейними лікарями

Стартує процес укладання декларацій з сімейними лікарями

-

Процес укладання декларації з сімейним лікарем стартував і на Сосниччині. Головний лікар радить пацієнтам не поспішати.

Із 1 квітня жителі Сосниччини зможуть підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами. Запевняють, що цей процес не займає багато часу, головне – взяти з собою паспорт (для дитини свідоцтво про народження),’ податковий номер і мобільний телефон.

– Заклад, у якому працює обраний вами медик, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Уточніть цю інформацію в реєстратурі чи лікаря, – каже виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я 55-річна Уляна Супрун. – Тоді ваші дані та контактний телефон внесуть у систему.

Декларації укладають в електронній формі – без бланків, форм або печаток. Щоб унеможливити спроби шахрайства, потрібно буде сказати код, що прийде в CMC на номер мобільного телефону.

Працівник медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» два примірники декларації для перевірки. Пацієнт підписує їх. Один примірник залишає в себе, другий – у лікарні. Тоді в систему надсилають декларацію разом з електронним підписом пацієнта.

– Коли медичний заклад автономізується й укладе договір із Національною службою здоров’я, гроші за ваше обслуговування в обраного лікаря держава сплачуватиме до медичного закладу, – додає Супрун.

Чи розпочався цей процес у Сосниці, ми дізнаємось у головного лікаря Сосницького центру первинної допомоги Руслана Литвинця.

Чи готові приймати пацієнтів, які прийдуть заповнювати декларацію?

– Ми очікуємо у зв’язку з цим багато невдоволень. Адже маємо незрозумілу ситуацію, коли зайнятий лікар ще має знайти час і на підписання декларацій. От, наприклад, в один день приїдуть до Сосниці багато людей із сіл. Спеціально, щоб укласти угоду з лікарем. А в нього – черга на прийомі. Що робити? Сидіти день у черзі? А якщо у лікаря так і не з’явиться на це час через велику кількість викликів?

Який вихід? Що робити, щоб не було хаосу?

– Ми вирішили виділити у поліклініці для цього кабінет, де постійно мають чергувати медсестри від кожного сімейного лікаря. Я ще не знаю, як вони встигатимуть поєднувати свою основну роботу із виконанням нового обов’язку. Тому раджу жителям району не поспішати.

Який список сімейних лікарів має Сосницький район?

– Сімейні лікарі Сосниці: Турова Т.М., Гордієнко А.П., Сердюк А.Ю., Ясинський О.В., Савчук Л.М., Сердюк М.Ю. та Власенко О.А (Волинка). Але двох із них зараз немає на роботі. Савчук Л.М. на лікарняному, Сердюк М.Ю. – у декретній відпустці.

То до лікарів Савчук Л.М. та Сердюк М.Ю. і записатися поки неможливо?

– Виходить, що так. Але прошу людей не панікувати, адже ця реформа триватиме до 2020 poкy і жоден лікар не має права відмовити у наданні допомоги, якщо пацієнт навіть не підписав з ним декларацію.

Чи вистачає наявних сімейних лікарів на всіх?

– Ні. На Сосниччині проживає 18 300 громадян. По нормі на всіх треба 10 сімейних лікарів. І така ситуація по всій країні. У нас зараз більш-менш нормальна ситуація по Волинці. Там на лікаря Власенко О.А. із Волинки та прилеглих сіл якраз буде 1800 пацієнтів. Але ж люди можуть обирати й іншого лікаря.

Отже з 1 квітня вже можна починати підписувати декларації?

– Можна. Пацієнтам для цього треба взяти паспорт, код, мобільний телефон, для дитини – свідоцтво про народження. І сказати у реєстратурі, що бажаєте підписати декларацію. І вам скажуть, куди йти. А я ще раз наголошую, що реформа триватиме до 2020 року, тому час на обрання сімейного лікаря є. Сподіваюсь, до того часу в нас з’явиться більше лікарів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Как бросить пить? Важные советы для лечения алкоголизма

Если пациент находится в состоянии запоя (многодневного приема спиртных напитков) и не может остановиться, то начинать надо с процедуры...

У Сосниці встановили декоративні писанки

У Сосниці встановили великі пасхальні яйця. Святковий декор з'явився на «Кругу» у четвер, 29 квітня. Інсталяцію, методом зварювання, виготовив працівник...

Триває грейдерування доріг без твердого покриття

З метою утримання в належному стані доріг у громаді, які не мають твердого покриття, було проведено їх грейдерування. Протягом квітня...

Меблеві матеріали

Існує величезна кількість продавців вже готових меблів, але сучасний покупець шукає не тільки якість і прийнятну ціну, але і...

Белье и аксессуары для ролевых игр в Киеве

В обычной жизни люди переодеваются в костюмы не только на костюмированные вечеринки, но и для разнообразия в интимной жизни....

Ситуація щодо захворюваності на COVID-19 станом на 29 квітня

За період з квітня 2020 року по 29 квітня 2021 року на території Сосницької громади зареєстрована наступна картина: 891 особа...

Зараз читають

Місцеві вибори 2020. Як громада проголосувала за депутатів до селищної ради

Варто відразу відмітити декілька важливих моментів: Це не офіційна інформація....

Делегація з Вишгорода

10 жовтня на Сосниччині побувала делегація представників ветеранської організації...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано