Новини Стартує процес укладання декларацій з сімейними лікарями

Стартує процес укладання декларацій з сімейними лікарями

-

Процес укладання декларації з сімейним лікарем стартував і на Сосниччині. Головний лікар радить пацієнтам не поспішати.

Із 1 квітня жителі Сосниччини зможуть підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами. Запевняють, що цей процес не займає багато часу, головне – взяти з собою паспорт (для дитини свідоцтво про народження),’ податковий номер і мобільний телефон.

– Заклад, у якому працює обраний вами медик, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Уточніть цю інформацію в реєстратурі чи лікаря, – каже виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я 55-річна Уляна Супрун. – Тоді ваші дані та контактний телефон внесуть у систему.

Декларації укладають в електронній формі – без бланків, форм або печаток. Щоб унеможливити спроби шахрайства, потрібно буде сказати код, що прийде в CMC на номер мобільного телефону.

Працівник медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» два примірники декларації для перевірки. Пацієнт підписує їх. Один примірник залишає в себе, другий – у лікарні. Тоді в систему надсилають декларацію разом з електронним підписом пацієнта.

– Коли медичний заклад автономізується й укладе договір із Національною службою здоров’я, гроші за ваше обслуговування в обраного лікаря держава сплачуватиме до медичного закладу, – додає Супрун.

Чи розпочався цей процес у Сосниці, ми дізнаємось у головного лікаря Сосницького центру первинної допомоги Руслана Литвинця.

Чи готові приймати пацієнтів, які прийдуть заповнювати декларацію?

– Ми очікуємо у зв’язку з цим багато невдоволень. Адже маємо незрозумілу ситуацію, коли зайнятий лікар ще має знайти час і на підписання декларацій. От, наприклад, в один день приїдуть до Сосниці багато людей із сіл. Спеціально, щоб укласти угоду з лікарем. А в нього – черга на прийомі. Що робити? Сидіти день у черзі? А якщо у лікаря так і не з’явиться на це час через велику кількість викликів?

Який вихід? Що робити, щоб не було хаосу?

– Ми вирішили виділити у поліклініці для цього кабінет, де постійно мають чергувати медсестри від кожного сімейного лікаря. Я ще не знаю, як вони встигатимуть поєднувати свою основну роботу із виконанням нового обов’язку. Тому раджу жителям району не поспішати.

Який список сімейних лікарів має Сосницький район?

– Сімейні лікарі Сосниці: Турова Т.М., Гордієнко А.П., Сердюк А.Ю., Ясинський О.В., Савчук Л.М., Сердюк М.Ю. та Власенко О.А (Волинка). Але двох із них зараз немає на роботі. Савчук Л.М. на лікарняному, Сердюк М.Ю. – у декретній відпустці.

То до лікарів Савчук Л.М. та Сердюк М.Ю. і записатися поки неможливо?

– Виходить, що так. Але прошу людей не панікувати, адже ця реформа триватиме до 2020 poкy і жоден лікар не має права відмовити у наданні допомоги, якщо пацієнт навіть не підписав з ним декларацію.

Чи вистачає наявних сімейних лікарів на всіх?

– Ні. На Сосниччині проживає 18 300 громадян. По нормі на всіх треба 10 сімейних лікарів. І така ситуація по всій країні. У нас зараз більш-менш нормальна ситуація по Волинці. Там на лікаря Власенко О.А. із Волинки та прилеглих сіл якраз буде 1800 пацієнтів. Але ж люди можуть обирати й іншого лікаря.

Отже з 1 квітня вже можна починати підписувати декларації?

– Можна. Пацієнтам для цього треба взяти паспорт, код, мобільний телефон, для дитини – свідоцтво про народження. І сказати у реєстратурі, що бажаєте підписати декларацію. І вам скажуть, куди йти. А я ще раз наголошую, що реформа триватиме до 2020 року, тому час на обрання сімейного лікаря є. Сподіваюсь, до того часу в нас з’явиться більше лікарів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

5 сесія: в 2021 році планується почати процес оптимізації мережі закладів освіти

23 лютого відбулось засідання 5-ї сесії, де було розглянуто ряд дуже важливих рішень. https://youtu.be/rbilWzOAeHs Новий депутат На попередній сесії один із депутатів...

Обзор бюджетного смартфона Samsung Galaxy A02

На смену бюджетному смартфону Galaxy A01 (это прошлогодний бюджетник) пришло обновление в виде Galaxy A02. Новый смартфон заметно прибавил в...

Задесенський округ залишається без старости

Сьогодні на розгляд сесії виносилося питання щодо затвердження старости Задесенського старостинського округу, до складу якого входять села Велике Устя,...

Фотоконкурс «Зимовий настрій»

Зима поступово добігає кінця. Ми впевнені що, ви провели її дуже круто і зробили багато цікавих фото. Тому запрошуємо...

Санчинель – 2021. Відео

Сьогодні вперше у Сосниці була проведена зимова родинна подія «Санчинель – 2021». І відразу відкриємо для вас секрет: старт...

У Сосниці дізналися, чому «Олена не прийшла додому»

19 лютого народний аматорський театр естради «Фенікс» презентував сучасну ліричну комедію Олександра Володарського «Олена не прийшла додому». https://youtu.be/1xkqD4_BPJc Режисер-постановник: Валентина  Серавіна Дійові...

Зараз читають

Сьогодні в Сосниці відбулась перша офіційна зустріч з експертами Програми DOBRE

Представники Програми DOBRE Магдалена Братко, Оксана Колісник, які спільно...

Світильник Xiaomi Yeelight JIAOYUE 650

У 2018 році в асортимент стельових освітлювальних приладів екосистеми...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано