Сосничанка Алла Антоненко на собі відчула хворобу COVID-19

Пандемія розділила людство. Одні продовжують не вірити в існування вірусу і вважають, що це політичні чи ще якісь інші маніпуляції. Другі не з новин, а на собі відчули, що існує вірус. Треті ще не визначилися і про всяк випадок дотримуються умов карантину та рекомендацій МОЗ.

Сьогодні наша розмова із сосничанкою Аллою Антоненко, у якої виявлено COVID-19. 35-річна жінка не замовчує свого стану. Вважає за необхідне попередити людей, особливо тих, хто досі не вірить у страшний вірус.

– Про вірус я вірила з самого початку. Коли у березні почався карантин, вдома все оброблялося антисептиками (дверні ручки, підлога), дотримувались масочного режиму. Запитуєте, де взялася ця хвороба, якщо я нікуди не виїжджала? Та щоб ви не сумнівалися, у Сосниці вже є вірус. Знаю людей, які тишком-нишком ходять з температурою і самі лікуються вдома, при цьому не дотримуючись ніякої самоізоляції. 80 відсотків людей цю страшну хворобу перенесуть вдома, як звичайну застуду. Але 20 відсотків потраплять на лікарняне ліжко. Виходить я відкрила оцей 20-відсотковий бар’єр у Сосниці.

Почалося все із паршіння в горлі. 28 серпня я приїхала до Києва і вже відчувала, що мені погано. Почала самолікування, забризкала горло. Ніби минулось. В школу попросили прийти, прибрати у класі. Я помила підлогу. А вдома, будучи розпашілою, з холодильника напилась і холодної води. І знову відчула, що в горлі аж закололо. Температура при цьому змінювалась. То 37,2, то нормальна. Тому значення великого не придала. А через тиждень зустріла знайому, яка хвалилась про болі в горлі у неї та у мами. Я поїхала на дачу. Зазвичай, там відчувається вологість. А то нічого не чути. Кажу чоловікові, що пропала вологість. Він дивиться і розуміє, що я втратила нюх. А потім ще і смак. Суп став солодким. А перед вихідними температура вже не збивалась. Я зачинилась у окремій кімнаті, а в неділю вечором зателефонувала сімейному лікареві Олександру Володимировичу Ясинському. Він сказав, щоб у понеділок прийшла до лікарні. Він з медсестрою мене зустріли у повному спорядженні та провели окремим ходом, через тубдиспансер. Далі він госпіталізував мене у стаціонар. Лікування проводив Олександр Федоренко. Я перебувала у терапевтичному відділенні одна в палаті. Але користувалась загальним туалетом. Увесь медперсонал в тому числі і Олександр Федоренко, і Олександр Михайловський заходили до палати навіть без маски. У Сосниці я пролежала увесь тиждень. А потім з 14 вересня почала лікування у Корюківській ЦРЛ.

Відразу мене помістили у бокс. Потім підселили ще одну ланочку, вчора (спілкуємося 16 вересня -авт.) вона померла. Їй було 56 років, в неї було тяжке двостороннє запалення. Загалом у Корюківці надзвичайно людське ставлення медиків і обслуговуючого персоналу. Страху нема, всі у захисній формі. Навіть після спілкування з інфекціоністом, настає полегшення. Я такого добросовісного обслуговування ще не бачила. Декілька разів на день заходять медсестри, перепитують про самопочуття, якщо треба ліки, купують молодші медсестри. Лікування проходить безкоштовно, хіба, що купую допоміжні ліки від болей в голові чи інші. Їжа лікарняна хороша. Відвідувачі можуть передати домашню їжу через віконечко. Наразі зі мною у палаті 75-річна жінка, майже 60-річна, третя – після 3-ьох операцій на серці, четверта – паралізована і теж з вірусом. Я наймолодша у відділенні. Треба сказати, що людина, хвора на ковід у віці – це ще не вирок. Всі вони одужують. У мене теж страшне позаду, але ще довго доведеться доліковуватись.

Хочу сказати, що я багато читала про цей вірус. Насправді це дуже страшно. Я хворію часто на запалення, але порівняти тих симптомів із симптомами при ковід не можна. Я ніколи не думала, що легені можуть боліти. У березні у мене була пневмонія. Чесно кажучи, я надіялась, що я вже перехворіла на ковід. Але ж виявилось, що ні.

У чоловіка нема ніяких симптомів. У сина були симптоми ще тоді, коли я перебувала вдома, тому до школи він не ходив. Мама теж відчуває слабкість. У неї та у 8-річно-го сина взяли ПРЛ-тест. Результати негативні.

Перебуваючи в лікарні, почала видаляти друзів із сторінки фейсбуку, які жартують. Мені неприємно. Я закликаю всіх серйозно ставитись до викликів хвороби. Перехворіємо всі. Це не відворотний процес. Але треба зменшувати навантаження на лікарів, медперсонал. Корюківка не гумова. Якщо кількість хворих різко збільшиться, то почнеться природний відбір – тяжких просто перестануть лікувати, аби врятувати людей середньої тяжкості, і повірте, це не жарти. Я кажу чесно, мені ніхто не платив за це гроші.

На даний момент на Сосниччині зареєстровано 4 випадки захворювання на ковід-19.

Зараз читають

Дроб’язко знімає свою кандидатуру на посаду старости. Хто займе його місце?

На сайті селищної ради з’явилось повідомлення, що до комісії...

Завтра у Сосниці працюватиме пункт масової вакцинації

22 та 23 липня буде працювати центр вакцинації, де...

Де медово пахне тиша вечорова

Осінь, зима, весна, літо. І кожної пори року ми...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано