Що таке усний переклад?

Основним визначенням усного перекладу, згідно з словником Вебстера, є «дія пояснення значення чого-небудь; спосіб пояснення або розуміння чого-небудь.”

З точки зору мови, визначення усного перекладу має бути більш широким: переклад усного або письмового повідомлення на іншу мову усно або письмово, при цьому необхідно дотримуватись збереження регістра і значення змісту вихідної мови.

Це розмовна або жестова мова спілкування між користувачами різних мов. Перекладач мови або мови жестів повинен не тільки швидко і ретельно інтерпретувати значення, але також тон і намір вихідного повідомлення на цільову мову або мову перекладу.

Що таке синхронний переклад?

Насправді існує три основних способи перекладу: послідовний, синхронний і візуальний.

Синхронний переклад: перекладач слухає і передає повідомлення мовою перекладу одночасно з мовцем.

Послідовний усний переклад: перекладач говорить після того, як мовець на вихідній мові перестав говорити.

Візуальний переклад: усне відтворення письмового тексту.

Як здійснюється усний переклад?

Часто ми думаємо про мову, яка інтерпретується тет-а-тет, наприклад, в суді, школі або медичному закладі. Однак дистанційний переклад може бути також здійснений за допомогою телефонного перекладу або віддаленого відеоперекладу.

Незалежно від формату, перекладач повинен володіти відмінним знанням мови, вміти швидко аналізувати і передавати повідомлення між мовами і дотримуватися професійної етики і стандартів практики. Усний переклад – складний вид діяльності й часто окрім відмінного знання мови перекладач повинен мати ще й підтверджуючі документи. Якщо мова йде про Україну, то тут таким документом є диплом, у якому зазначено кваліфікацію “перекладач”. Окрім того усний перекладач має надати документи, що підтверджують особу, тобто паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Якщо прізвище змінювалося, то необхідно надати документ, де зазначена зміна прізвища. Як правило це свідоцтво про одруження.

Якщо перекладач отримував освіту закордоном, то для підтвердження кваліфікації, отриманий диплом необхідно перекласти на українську мову та засвідчити нотаріально. Також, в залежності від країни, де було отримано документ, на дипломі має стояти апостиль.

Уся інформація щодо наявних документів стосується лише усних перекладачів, що працюють у судах. Якщо ж Ви обрали для себе шлях усного перекладача, що працює на переговорах чи на тренінгах, то достатньо бездоганного знання мови.

Зараз читають

Про футбол: знову наші команди перемогли

В черговому п'ятому турі чемпіонату Менського району з футболу...

Рахуємо мільйони громади: скільки і звідки надходить грошей до бюджету

Своя громада – свої гроші. У світлі децентралізації класичні...

Колективу Сосницького центру первинної медико-санітарної допомоги представили нового головного лікаря

Сьогодні голова громади Андрій Портний представив нового головного лікаря,...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано