Розповідаємо про роботу Сосницької служби у справах дітей

Службу у справах дітей Сосницької райдержадміністрації віднедавна очолює Людмила Кохан. Вона й розповість про її роботу.

Людмило Григорівно, розкажіть чим займається служба в справах дітей?

Основними завданнями служби у справах дітей є: реалізація в районі державної політики з питань соціального захисту дітей та запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень. Також служба координує зусилля інших структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організовує роботи щодо запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності. Здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. в сім ях громадян, надає консультації з питань захисту прав дітей, займається влаштуванням таких дітей в сімейні форми виховання, а саме під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей. Служба в справах дітей також сприяє усиновленню, веде облік громадян, які бажають усиновити дітей і здійснює підбір і влаштування дітей в сімейні форми виховання.

Скільки в Сосниці дітей, що знаходяться під опікою вашої служби?

Наразі в службі в справах дітей перебуває 47 дітей сиріт і дітей які позбавлені батьківського піклування. Майже всі вони (98%) влаштовані завдяки роботі служби в сімейні форми виховання, лише одна дитина навчається в ліцеї. Із 47 дітей – 19 підлягають усиновленню, 28 Дітей під опікою в районі, 12 в прийомних сім’ях, 9 в дитячих будинках сімейного типу. Щодо складних життєвих обставин, то таких дітей у нас на обліку 46 із 18 сімей. Ми постійно тримаємо на контролі ці сім’ї, здійснюються планові виїзди і вживаються заходи соціального захисту, в залежності від ситуації, яка є в сім’ї.

Дітей вилучали через створення неналежних умов, але ці умови були через зловживання спиртними напоями. Спільно з центром соціальних служб, з виконавчим комітетом, залучаємо інших громадян проводити роботу дня того, щоб покращити умови, щоб батьки схаменулися, пройшли курс лікування, створили належні умови для проживання дітей в сім’ї, в більшості випадків це в нас виходить, але бувають такі випадки, коли, на превеликий жаль, проведена робота не дала позитивних результатів

Яка процедура позбавлення дитини батьківської опіки?

Під опіку передаються діти-сироти і діти позбавлені батьківського піклування. Діти для влаштування в сімейні форми виховання повинні мати вищевказаний статус. Позбавлення відбувається за рішенням суду. Якщо ми виявляємо сім’ю, або дитину, яка залишилась без піклування батьків, то спочатку ми проводимо відповідну роботу з метою недопущення вилучення дитини з сім’ї. У разі якщо результати невтішні, і невиконання батьківських обов’язків систематичне (понад 6 місяців і т.д.) і повернення, і перебування в сім’ї з якихось причин є неможливим, то направляємо позов, орган опіки і піклування має право; подати позов до суду з тим, щоб батьків позбавили батьківських прав. Збираємо відповідні документи, матеріали. Після позбавлення, дитина на підставі розпорядження голови райдержадміністрації набуває статусу дитини позбавленої батьківського піклування і має право влаштування в сімейне оточення, а також має право на усиновлення в сім’ї громадян.

Хочу наголосити, що опікунами і піклувальниками можуть бути родичі. Ми спочатку дивимося, чи є близькі люди, які могли б забрати дитину, а в разі відсутності таких громадян, діти влаштовуються в заклади соціального захисту. Це і Прилуцький будинок дитини, і відповідно центри соціально-психологічної реабілітації дітей, але все одно продовжується робота щодо пошуку громадян на нашій, іншій території і намагаємось влаштувати в сімейні форми виховання.

Чи багато родин бажають взяти прийомну дитину під свою опіку?

На сьогоднішній день у нас є 2 родини, з якими ми працюємо, але вони зараз на етапі перевірки документів. На обліку вони ще не перебувають, подача документів не здійснена. У разі, якщо всі документи будуть відповідати чинному законодавству, то тоді буде подана заява і громадяни стануть на облік. Але люди зацікавлені у створенні прийомних сімей і ми дуже сподіваємось на позитивний результат.

Скільки дітей з Сосниці і району влаштовані в сім’ї з нашого району?

Є дітки, які в нас на первинному обліку перебувають, але вони влаштовані в сім’ї громадян на інших територіях. Це і Менський район, і Чернігівський район, і Бобровиця, й інші території. Є також дітки, які проживають на нашій території, але їх місце походження інші райони Чернігівської області. Ці діти в основному влаштовані в прийомні : сім’ї, загалом десь до 10 дітей до нас прибули з інших районів. На території Сосниці у нас 1 прийомна сім’я, 3 на території району. Функціонують 2 прийомні сім’ї, в яких діти вже повнолітні, але вони ще продовжують навчання, то за ними зберігається статус прийомної сім’ї.

Чи був такий випадок, щоб дитина сама відмовлялась від своїх батьків?

Траплялося, але це дітки вже старші, у віці понад 15 років, коли вже можуть зробити певні висновки про життєві цінності.

Скількох дітей повернуто в родини, до того, як батьків позбавили батьківських прав?

Випадки такі є. За останні 8 місяців відбулося 4 повернення в сім’ї батьків. З сім’ями проводилась відповідна робота, рекомендації були всі виконані, ситуація в сім’ї покращилася, і діти були повернуті з закладів соціального захисту в сім’ї громадян. Але навіть, якщо ми повертаємо дітей, то ми це питання не знімаємо з контролю, певний період вони ще перебувають на обліку в службі, ми за ними дивимося, і якщо результат закріпився, то тоді вже ми знімаємо їх з обліку.

Зараз читають

9 лютого. Стан розчистки доріг та вулиць населених пунктів громади від снігу

Станом на 10 ранку 9 лютого на автодорогах державного...

Потужна велич роду Ковалевських

Автор: Адаменко Микола Петрович ...

Яна Подорожня представляла Чернігівщину

16 березня у столичному Палаці Україна відбувся заключний етап...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано