Рейтинг шкіл Сосницької громади та району

Спеціалісти інформаційного освітнього ресурсу «Освіта.UА» склали рейтинг шкіл України за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Головний критерій – результати ЗНО!

До рейтингу шкіл увійшли більше 9 000 навчальних закладів всієї України, які надають повну загальну середню освіту (заклади загальної середньої освіти, училища, ліцеї, коледжі). Окрім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим.

Вихідними даними для укладання рейтингу стали результати ЗНО випускників 2021 року. Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розраховували з середнього значення балів ЗНО та з врахуванням загальної кількості тестів, які склали випускники кожної школи.

Назва навчального закладу Місце в області Місце по Україні
Сосницька гімназія О. П. Довженка181447
Волинківська ЗОШ I-III ст.784080
Великоустівська ЗОШ I-III ст.934795
Сосницький обліково-економічний фаховий коледж1145778
Чорнотицька ЗОШ I-III ст.1496999
Сосницький професійний аграрний ліцей1898470
Авдіївська ЗОШ I-III ст.1938528

Чому саме результати зовнішнього незалежного оцінювання стали визначальними для складання рейтингу? Звісно, що саме вони відіграють суттєву роль під час вступу випускників до закладів вищої освіти, а отже, мають неабиякий вплив на подальшу долю молодого покоління. Вдалий вступ є показником того, що навчання в школі не було марним, що шкільні роки минули належним чином та залишили учням необхідні знання.

З огляду на матеріально-технічне забезпечення, склад учнівського контингенту, рівень професійної майстерності педагогічних працівників цей рейтинг можна сприймати по-різному. Неабияке значення має також те, де заклад знаходиться територіально (сільський чи міський), тип закладу (школа, ліцей, коледж). Саме тому укладачі рейтингу зробили його таким, щоб ми мали змогу побачити місце окремого закладу не тільки в загально-українському списку, а й у межах області.

Окремий рейтинговий список становлять ТОП-200 навчальних закладів. Чернігівщина, яка з 24 регіонів посідає 17 позицію, в ньому представлена Чернігівським обласним педагогічним ліцеєм для обдарованої сільської молоді (91 місце), Чернігівським спеціалізованим закладом загальної середньої освіти №1 з поглибленим вивченням іноземних мов (125 місце) та ліцеєм при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя (179 місце).

Хтось із сосничан може сказати, що порівнювати міські школи з сільськими не можна, бо вони перебувають у різних «вагових категоріях». Тому ми створили своєрідний рейтинг між найбільшими школами теперішнього Корюківського району. Ось що вийшло.

Назва навчального закладу Місце в області Місце по Україні
Сновська гімназія5882
Корюківська гімназія141229
Сосницька гімназія181447
Сновська школа №1402404
Менська гімназія683732
Менська школа ім. Шевченка1045421
Корюківська школа №41135736
Корюківська школа №11256161

Цей рейтинг не є підставою, щоб робити висновки про професійну компетентність педагогічних працівників закладів, оскільки залежать показники часто не від них. Є ще кількісний і якісний показник учнів, а критерії, за якими ці рейтинги створюються, кожного року дещо різняться. Однак ось уже п’ять років поспіль рейтинг інформаційного освітнього ресурсу «Освіта.UА» продовжує лишатися досить авторитетним.

Зараз читають

Запитай у мера. Випуск 3

1. Богдан Тарасенко: Чому вдень горить світло по Чернігівській,...

+ 3 у трьох команд. Частина 1

Після першого туру на верхівці турнірної табли-ці опинилися 3...

Варто задуматись: хліб з машини

Так переважна більшість сільських людей купує хліб і всі...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано