Психологія сімейних відносин: моделі поведінки подружжя

Як відомо, сім’я є осередком суспільства, яка являє собою міні модель суспільної системи, тобто, стиль відносин, типи поведінки подружжя, прийняті в окремо взятій сім’ї і схвалювані соціумом, можуть багато чого сказати про існуючий суспільний устрій.

Сім’я як союз чоловіка і жінки, що характеризується загальним веденням господарства і вихованням дітей, останнім часом зазнає деякі зміни, формуючи різні моделі поведінки подружжя, що мають різні психологічні особливості.

Як відомо, будь-яка подружня пара, гармонійно існуюча разом довгий час, вибирає свій, властивий тільки їй стиль взаємин і формування загального побуту. А вибір цього стилю залежить від психологічних характеристик чоловіка і дружини, особливостей їх батьківських сімей, норм і правил того соціального кола, представниками якого вони є.

Моделі поведінки подружжя

Відповідно до цього сімейний психолог в Києві виділяє декілька моделей поведінки подружжя в сім’ї.

upl auto 1497233382 1 1 Психологія сімейних відносин: моделі поведінки подружжя

Батьківсько-дитяча модель

Батьківсько-дитяча модель характеризується поєднанням в психологічному портреті однієї людини таких якостей, як турбота, заступництво, бажання виховувати і повчати, а в іншому, навпаки, спонтанність, безпосередність, небажання приймати на себе відповідальність. У такій сім’ї одна людина буде брати на себе обов’язки і функції батька, в той час як другий буде грати роль дитини. В цілому сімейні відносини будуть характеризуватися цілісністю, психологічною сумісністю і стійкістю.

Рівноправна модель сім’ї

Рівноправна модель сім’ї передбачає, що подружжя має рівні права і обов’язки у питаннях добування коштів для існування, виховання дітей, організації дозвілля. У такій сім’ї, наприклад, в питанні відпустки по догляду за дитиною перевага може віддаватися чоловіку, а дружина, в свою чергу, буде заробляти гроші і просуватися по кар’єрних сходах.

2e1732d7e300fa28c3d21256187609ef Психологія сімейних відносин: моделі поведінки подружжя

Романтична сімейна модель

У романтичній моделі психологічний портрет подружжя описує їх як сентиментальних, чуттєво орієнтованих натур, для яких шлюб є ​​гаванню для здобуття душевної гармонії і піднесених проявів. Подружжя тут орієнтовані на чуттєве спільне проведення дозвілля, отримання нових вражень від сімейного життя.

Приятельська модель сім’ї

У такій сім’ї чоловік і жінка будуть прагнути налагодити побут і взаємини один з одним на основі спільних інтересів і захоплень. Подружжя буде відповідально і без емоцій сприймати і здійснювати домашні обов’язки, займатися питаннями виховання дітей. Основним елементом шлюбних відносин виступатимуть спільні інтереси і коло спілкування.

В приятельській ​​моделі сімейних відносин часто чоловік або дружина активно займаються побудовою кар’єри, намагаються досягти висот фінансового благополуччя, в той час як інший член подружжя забезпечує надійний тил. У будь-якому випадку, така сім’я працює як злагоджений механізм, яким є гармонійно сформованим осередком суспільства.

sokhranit semyu na rasstoyanii Психологія сімейних відносин: моделі поведінки подружжя

Автономна модель сім’ї

Дана модель сімейних відносин підходить для подружжя, які не налаштовані присвячувати все своє життя побутовому облаштуванню та налагодженню спільного господарства. Тут чоловік і дружина намагаються зберегти певну дистанцію, зміцнити власну автономію в смаках, поглядах на життя, уподобаннях, формах проведення дозвілля.

Автономна сімейна модель може мати на увазі роздільне проживання благовірних. В даний час ця модель сімейних відносин досить затребувана, так як часто подружжя може знаходити роботу в різних містах або навіть країнах, що може припускати роздільне проживання при збереженні подружніх взаємин. Підтримці даної моделі сімейних відносин сприяє розвиток телекомунікацій, що дозволяє супутникам життя підтримувати безперервне спілкування перебуваючи на відстані один від одного.

У будь-якому випадку, кожна людина вступає в шлюб, намагається зі своєю другою половиною створити ту психологічну модель сімейних відносин, в якій він буде себе почувати максимально комфортно.

Зараз читають

У Соснииькій райлікарні є необхідний запас засобів індивідуального захисту

Сьогодні головне для медиків - мати достатньо засобів індивідуального...

Стартує процес укладання декларацій з сімейними лікарями

Процес укладання декларації з сімейним лікарем стартував і на...

Права дітей. Що треба знати?

Які права має кожна дитина? Основним міжнародним документом, в якому...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано