Протеїн – це хімія? Розбираємось разом із фітнес експертом

Фітнес-експерт Олександр Кравченко розповів, що таке порошковий протеїн і навіщо він потрібний.

Спортивне харчування в Україні існує вже понад тридцять років. І коли воно тільки починало з’являтися, більшість людей були впевнені, що це небезпечна для здоров’я «хімія». Насправді в ті далекі роки спортивне харчування справді могло завдати шкоди здоров’ю, частіше отруєння, оскільки велика кількість продукції була відвертим контрафактом. Та й продавалося воно буквально у кількох магазинах у Києві.

У наш час таких ризиків вже немає, а словосполучення «спортивне харчування» не викликає жодного відторгнення у людей. Хоча все ще залишаються ті, хто впевнений, що якщо спортивне харчування і не шкідливе, то все одно це «хімія». Вони думають, що сировина, з якої роблять продукцію, створюється штучним шляхом. Зруйнуємо цей міф на прикладі найпопулярнішого виду спортивного харчування – сироваткового протеїну.

Що таке протеїн? Це наукова назва білка – органічної сполуки, яка складається з вуглецю, водню, кисню, сірки та азоту. А з білка складаються всі наші тканини, у тому числі м’язи. Коли людина регулярно тренується з метою збільшення м’язової маси, їй потрібно більше будівельного матеріалу, яким є білок (протеїн). При інтенсивних тренуваннях, запит організму отримання білка з їжі зростає до 2 г. білка на кілограм ваги тіла. Набрати цю норму із звичайних продуктів досить складно, тому що потрібно весь час їсти. Саме з метою закрити запит по білку, щоб не перевантажувати систему травлення, і був винайдений порошковий протеїн.

Протеїн – це хімія? Розбираємось разом із фітнес експертом

То як його роблять?

На виробництві беруть сироватку молока, яку очищають від зайвого, а отриманий порошок просто фасують по упаковках. Жодної хімії. Для смаку додають натуральні ароматизатори і ви отримуєте смачний напій.

Все дуже просто.

Я не дарма згадав, що протеїн краще вживати два, іноді тричі на день, залежно від ваших навантажень та режиму харчування, але не частіше! Адже ні протеїн, ні якийсь інший варіант спортивного харчування не замінює традиційну їжу, вони їх тільки доповнюють!

Ще важливо на кожні сто грамів білка на добу випивати не менше літра чистої, питної води. Це необхідно для нормального засвоєння білка та правильної роботи нирок.

До речі, протеїнові коктейлі не тільки мають прекрасні характеристики за складом і засвоєнням, вони ще й дуже смачні. Вони підійдуть тим, хто постійно тренується і тим, хто шукає корисний перекус! Так з порошковим протеїном можна робити чудові молочні білкові коктейлі, які можна вживати навіть дітям. Тож сміливо вживайте порошковий протеїн. Саме сироватковий протеїн є варіантом, який добре засвоюється нашим організмом, тому краще віддати перевагу саме йому.

Зараз читають

Виборча застава: хто скільки платить

Цього року було прийнято закон, який вніс деякі корективи...

Сосницькому навчально-реабілітаційному центру – 85!

3 цієї нагоди у стінах навчального закладу зібрались випускники,...

У Кудрівці в будинок влучила блискавка

16 червня о 01:26 заявниця з с. Лави повідомила,...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано