Новини Програма підтримки багатодітних сімей Чернігівщини в дії

Програма підтримки багатодітних сімей Чернігівщини в дії

-

На виконання Програми передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Чернігівської області на 2016-2020 роки, у 2020 році з обласного бюджету було передбачено 1 млн грн.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється шляхом виділення коштів з обласного бюджету у вигляді субвенції з обласного бюджету районам для закупівлі нетелей у суб’єктів племінної справи Чернігівської області в молочному скотарстві або в суб’єктів господарювання Чернігівської області, які не мають такого статусу, за умови середнього надою на 1 корову, що була на початок року, протягом двох попередніх років від 6000 кг молока та передачі їх на безповоротній основі багатодітним сім’ям, де виховується 5 і більше дітей.

Районними комісіями визначено 18 сільських багатодітних сімей, що мають право на отримання нетелей у 2020 році. Зведена заявка на фінансування видатків програми складає 818,5 тис. грн. В листопаді кошти були перераховані районним державним адміністраціям.

В Сосницькому районі в поточному році нетель з високим генетичним потенціалом отримала багатодітна сім’я Потієнко Марини Анатоліївни, що проживає в с. Вільшане. Тварина була придбана в ПрАТ «Менське підприємство по племінній справі в тваринництві».

Телиця за 45 тисяч гривень

Вище сказана інформація розміщена на сайті Сосницької РДА. Що ж то за така телиця з генетичним потенціалом, що коштує 45 тисяч? (Таку суму отримуємо при діленні 818,5 тис. грн на 18 сімей, які мають право на утримання нетелей). Про це ми поцікавились у господарки.

Головною перевагою голштинської породи є висока продуктивність та високий генетичний потенціал, більше 12 000 кг молока за рік.

Марино Анатоліївно, чи насправді телиця така «богатирка»?

Нетеля ми одержали 30 листопада. Розтелитися має місяців через два. Тоді й побачимо скільки молока даватиме. А поки маємо тільки паспорт, де вказано, що телиця породи голштинська і 1 кілограм ваги коштує 100 грн.

Ви підготувались до утримання такого подарунка?

Так. Років 7 тому в нас була корова. Тому, де утримувати – не переймаємося, є гарний сарай. Сіно теж є. Буряк ми садимо щороку, бо маємо поросят, тому вистачить і на корівку.

Марина Анатоліївна розповіла, що виховує 9 дітей. Найменшенькому сину півтора рочки. А старшій доньці вже 20. І вона 27 листопада подарувала матусі внучка. Марині Анатоліївні не доводиться сидіти без діла. Щодня ходить перебирати картоплю.

img 6d65b6f61f4311dce7966c6dfd02b07c v 1 1 Програма підтримки багатодітних сімей Чернігівщини в дії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Вибір зроблено? Що було на співбесідах з кандидатами на посаду старост

15 та 16 січня селищний голова Андрій Портний та представники сформованої конкурсної комісії провели співбесіди з кандидатами на посади...

Хто відбиратиме кандидатів на посади старост громади?

Сосницька селищна рада 15 та 16 січня проведе співбесіди з кандидатами на посади старост. Про це йдеться у повідомленні...

Вже відомі списки кандидатів на посади старост

Сосницька селищна рада на своєму сайті оприлюднила прізвища 25 кандидатів, котрі будуть представляти своє бачення розвитку територій старостинських округів...

З 1 січня збільшиться вартість оформлення біометричних документів

З 1 січня 2021 року підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» змінює вартість бланків біометричних документів, у зв'язку з чим несуттєво...

Селищний голова подякував за довіру та привітав з Новим роком та Різдвом Христовим

Сосницький селищний голова Андрій Портний подякував за довіру та привітав всіх з прийдешніми святами – Новим Роком та Різдвом...

З родини Кудрівчан вийшла чемпіонка України

Сім'я Лупиносів – міцна і дружня родина. Все в їх житті йде за планом. І навіть старовинний годинник, який...

Зараз читають

Важкі перемоги «Кудрівки» та «Волинки», «перестрілка» у Лавах, фейл «Динамо»

Макошинська «Десна» традиційно є важким суперником для ФК «Кудрівка»,...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано