Про те, де і коли можна здати аналіз на коронавірус

На даний момент в Україні, як в і більшості країн світу, тест на COVID-19 можна пройти тільки по спеціальному напрямку. Однак через декілька тижнів ситуація повинна змінитися завдяки комерційним і державним ініціативам.

Схожість симптомів коронавіруса з ГРВІ, відсутність доступної діагностики та довгий інкубаційний період примножують тривожні настрої навколо пандемії. Для тих, хто хотів би пройти тест за власною ініціативою, уже з’являються доступні варіанти.

Так, наприклад, мережа діагностичних центрів «МеДіс» одна з перших оголосила про запуск програми добровільного тестування на коронавірус.

В Чернігівській області також вже є декілька варіантів, і зовсім скоро з’явиться ще один. Тому сьогодні на актуальні питання нам надасть відповіді представник майбутнього діагностичного центру.

koronavirus v kamenskom 14 Про те, де і коли можна здати аналіз на коронавірус

В які терміни планується запуск добровільного тестування на коронавірус?

Ми будемо готові прийняти перших пацієнтів протягом 4-5 тижнів. За цей час ми плануємо отримати всі необхідні дозволи від МОЗ для проведення тестування в рамках приватних лабораторій, закупити необхідні тест-системи і підготувати технічну базу лабораторій і медичних офісів.

Скільки буде коштувати тест?

На даний момент ми не можемо назвати навіть приблизну ціну, так як ціна дослідження буде прямо залежати від вартості тест-систем, яку нам озвучать постачальники. Однозначно є бажання мінімізувати ціну для пацієнтів. Тому що це в першу чергу це не комерційний проект, а соціальний, він покликаний знизити тривогу, викликану невідомістю, стримати паніку і підтримати національну систему охорони здоров’я.

Як довго доведеться чекати результатів?

Тест буде виконуватися методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Стандартний ПЛР робиться в лабораторії близько чотирьох годин. Однак з урахуванням логістики і потенційного навантаження ми оцінюємо розрахункові терміни готовності тесту для пацієнтів в 2 робочих дня.

Яка технологія використовується?

Використовується класична технологія ПЛР з визначенням РНК коронавіруса COVID-19 з мазку. Це саме та технологія, яка використовується в офіційних пунктах діагностики, які працюють зараз. Ми зараз ведемо переговори з декількома виробниками тест-систем. Для аналізу на коронавірус у пацієнтів будуть брати мазок з горла або носової порожнини, ніякої спеціальної підготовки для цього не буде потрібно. Тест можна буде здати в будь-який час дня і ночі.

Він має досить високу специфічність, порядку 97-98%. При цьому навіть в інкубаційному періоді, якщо немає ніяких симптомів, але є побоювання.

Важливо: можуть бути помилково негативні результати, якщо захворювання знаходиться на дуже ранній стадії. В такому випадку можна порадити тільки уважно прислухатися до себе, спостерігати за ситуацією в динаміці і перездати тест через кілька днів.

Існує кілька штамів коронавіруса. Чи всі штами виявлятиме тест?

Дійсно, існує кілька штамів коронавіруса. Це ціла підгрупа штамів всередині групи вірусів класичного грипу, на які будуть робитись тести. Однак зараз мова про новий штам COVID-19, який вперше був виявлений в кінці 2019 року і який існуючі тест-системи не «бачать». Розшифровкою генома COVID-19 зараз займаються багато лабораторій світу (після інтерв’ю стало відомо, що російські вчені розшифрували геном). І саме на штам COVID-19 буде працювати нова тест-система.

Чи всі бажаючі зможуть здати цей тест?

Ми приймаємо всіх пацієнтів за їхнім бажанням. У нашому випадку ніякого спеціального направлення від лікаря і дотримання специфічних умов не буде потрібно.

Чи можна зробити тест з виїздом на будинок, щоб уникнути контактів з іншими потенційно зараженими людьми в медичному офісі?

У багатьох містах ми будемо надавати послугу забору аналізів з виїздом на будинок. Чи будемо ми проводити тест на коронавірус з виїздом на будинок, я зараз не можу точно відповісти. Як тільки ми опрацюємо всі виробничі і логістичні процеси, буде ясно. Але точно можу сказати, що для безпеки пацієнтів медичні офіси будуть приймати не більше трьох осіб в приміщенні одночасно.

Зараз читають

Через день після святого Валентина

Колись він послухав свого друга, а вона повірила в...

Запитай у мера. Випуск 7

Ми продовжуємо нашу традиційну рубрику «Запитай у мера», в...

Уклін працівникам землі

Хлібороб з діда-прадіда Петро Артемович Єфименко разом з дружиною...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано