Працюють у звичному режимі

Сільське господарство України – одна з провідних галузей нашої держави. Окрім стабільного забезпечення населення країни якісним та доступним продовольством, галузь ще вносить вагомий внесок у розв’язання продовольчих проблем у світі, адже потенціал сільгоспвиробництва в Україні перевищує потреби внутрішнього ринку. За статистичними даними, наприклад, станом на 2018 рік агросектор займав біля 17% ВВП України і приніс 38 відсотків валютної виручки.

У нашому Сосницькому районі левова частка надходжень у бюджет також від сільськогосподарських виробників. Одним з таких бюджетоутворюючих господарств є фермерське господарство «Інтер-Агро-База», очолює яке керівник Валерій Макуха.

За останні три роки, завдяки кредитуванню вітчизняними банками та лізинговими компаніями, у сільгосппідприємстві майже повністю оновлено парк техніки на найсучасніші агрегати по обробітку земельних угідь. На сьогоднішній день ця потужна техніка обробляє більше двох тисяч гектарів площ на території чотирьох районів нашої області.

Як повідомив Валерій Макуха, підлегле йому ФГ «Інтер-Агро-База», всіляко підтримує проекти, які стосуються облагородження нашого містечка – Сосниці, допомагає громадам сіл, жителі яких є орендодавцями земель, церковним приходам, учбовим закладам, музеям тощо.

Для прикладу: всю деревину, яка свого часу була використана для ремонтних робіт мосту через річку Убідь, робітники підприємства розпиляли безкоштовно, техніка для доставки та встановлення новорічної ялинки у центрі Сосниці також надавалась безкоштовно. І це тільки невеличка частка спонсорської допомоги цього фермерського господарства.

Пріоритетними культурами у фермерському господарстві є зернові культури: пшениця, жито, ячмінь, гречка, просо та ріпак. На незначних ділянках також вирощують кукурудзу та соняшник. Наступного року тут планують відмовитися від вирощування соняшнику і знову, як і в минулі роки, повернутись до виробництва другого хліба – картоплі. Цієї весни, незважаючи на горезвісний коронавірус і карантин, керівництво сільгосппідприємства не скоротило, і не планує, жодного працівника, адже вважає за потрібне обробити у цьому сезоні максимальну кількість площ і виростити нелегкий, але високий урожай.

Дещо раніше в «Інтер-Агро-Базі» працювало багато приїжджих працівників, а нині вся працююча команда з місцевих, а це робочі місця в районі, свіжа копійка в їхніх родинах й не потрібно шукати роботу за кордоном, підтримуючи економіку чужих країн. Вирощений урожай буде реалізовано державним структурам, які потім в свою чергу, за рахунок експорту сільгоспкультур підніматимуть українську економіку. Тож удачі й високих врожаїв, шановні трудівники полів!

Зараз читають

Таємничим цвіт папороті

У Корейських лісах, на хуторі Червона Поляна, де було...

Експерти DOBRE досліджували проблеми та перспективи громади

Упродовж двох днів з візитом у Сосницькій громаді перебували...

Село і люди. А чом би не похвалити

Знайомтеся! Шановане у Пекареві подружжя Антонїни та Віктора Петришиних....

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано