Посадиш сад – не відпочинеш

Про одного з першовідкривателів у нашому районі по вирощуванню нових і малознайомих для більшості громадян сортів яблук, у нашій газеті вже розповідалось. Тоді мова йшла про відносно невеликий сад у Сосниці, з якого й розпочалася діяльність Геннадія Петровича Нирковського та членів його сім’ї в такій непростій сільськогосподарській галузі, як садівництво.

Тоді на десяти сотках вони посадили триста яблунь низькорослих та шпалерних сортів. Але це, так би мовити, був тільки початок, розвідка боєм. Основний яблуневий рай Нирковських знаходиться біля с. Лозова.

Колись давно на цьому місці був невеликий хутір, від якого вже нічого не залишилося навіть назва невідома. Саме тут, побіля лісу, Геннадій Петрович розчистив ділянку під сад. Сьогодні на яблуньках вже наливаються червонобокі й глянцево-зелені яблука, в основному пізньо-спілих сортів. Сад огороджений сіткою, а площа його чималенька – близько трьох гектарів. Справа в тому, що яблуні тут особливі, до 2,5 м висотою й називаються «яблуні інтенсивного росту». Коренева система в них не розгалужена, тому вони прив’язані до шпалер, як виноград. А оскільки коренева система, повторюсь, слабкувата, то деревця потрібно майже кожен день поливати, що й робиться. Вздовж шпалер розміщена крапельна система поливу загальною довжиною шість кілометрів. Необхідний запас води у невеликій копанці, яку завбачливо викопав господар. Біля цього озерця знаходяться п’ять сонячних батарей, які забезпечують електроенергією роботу насосної станції. У саду ідеальний порядок, для цього у господаря є тракторна газонокосилка, трицикл, інша техніка. Щоб покосити у міжряддях, потрібно два дні попрацювати.

Інтенсивні сади яблуні потребують підвищених норм елементів живлення, а також обробітку від бактеріальних та вірусних хвороб. За рік яблуні обробляються необхідними препаратами до десяти разів, навіть взимку, а також потребують регулярної обрізки. Вся робота в основному виконується Геннадієм Петровичем, його дружиною Світланою Іванівною, сином Дмитром та невісткою Аліною, яка, до речі, у цьому сезоні сама виконала обрізку на добрій половині саду. До речі, обробіток яблунь від хвороб проводиться якісними й не шкідливими, в основному, біопрепаратами. Про це свідчить і той факт, що поряд із садом розміщена пасіка, бджоли-трудівниці з якої весною спилюють сад та городину, а заодно являються таким собі лакмусовим папірцем щодо безпечності препаратів, які використовуються під час обробітку. В саду дозрівають яблука сортів Джона голд, Редчиф, Семеринко, Фуджи, інші. Окрім яблунь-плодоносів посаджені 300 штук яблунь сорту Райка, які рясно цвітуть і заманюють бджіл та інших комах для запилення всього саду.

Ще під час придбання саджанців продавець спитав у Геннадія Петровича, чи доводиться йому відпочивати, на що він відповів. що інколи вдається. «Посадиш сад – відпочивати не будеш», – сказав тоді продавець і мав рацію. Але якщо займатися улюбленою справою, вона одночасно стане і зоною відпочинку. А перепочити тут також можна з комфортом. На узліссі, серед сосен, берізок та дубів є місце для відпочинку. Тут можна полежати в гамаку на свіжому повітрі, або ж посидіти біля вогнища чи в просторому наметі. Тут чисто й охайно, трава підстрижена, одним словом місце облагороджене. Після, як мовиться, трудів праведних, можна із задоволенням розслабитися.

Було б неправдою, якщо сказати, що на земельній ділянці окрім яблуневого саду ніщо не вирощується. В саду є ягідник, окремо перці, помідори, картопля, капуста й інша городина. А в цьому році навіть з’явився баштан, де вже виріс солодкий делікатес – кавуни, деякі понад 10 кілограмів вагою та дині.

Зараз читають

«Сосниця щит» збирали підписи, щоб Сосниця залишилася районним центром

Громадська організація «Сосниця щит» недавно зареєструвалася і робить перші...

В Україні змінились деякі правила дорожнього руху

В Україні почали діяти зміни до правил дорожнього руху,...

Паски на сироватці

Такі пече 73-річна сосничанка Віра Дроб’язко. Не було того...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано