Тематичні блоги Культура Поезія - моє життя

Поезія – моє життя

-

Так вважає жителька с. Якличі, колишня сосничанка Світлана Хавило. «Якби не цей важкий період у житті, то і віршів би не було», – жаліється, а чи дякує вона долі.

Людські стосунки, мораль, кохання – всім цим сповнена поезія Світлани Анатоліївни – нового члена літературно-мистецького об’єднання «Убідь”.

З першими роботами Світлани читачі газети познайомились більше десятка років тому. А ось знову, як каже сама авторка, її захопила муза. Любов до художнього слова у Світлани ще зі шкільної парти.

– Коли ми з мамою за сімейними обставинами переїхали до Сосниці із рідного села Вільшане, я вже навчалась у 5 класі. Був період купонів. Пам’ятаю, ми з подружкою пішли до книжного магазину, де тепер магазин «Каприз», і я купила пару книжок. і коли з’являлися гроші, я витрачала їх на книжки, – розповіла Світлана.

Далі дівчина стала постійним читачем бібліотеки. Не милі їй були ніякі уроки. На уроках вона читала художню літературу, поклавши книжку на коліна під партою, щоб вчителі не бачили. Та заховатись від пильного ока класовода Олександри Бушай було неможливо. І вона на батьківських зборах про це повідомила маму. А та й без того бачила пристрасть дочки до читання, не раз заставала її з книжкою, прокинувшись серед ночі. Не випускала з рук Світлана й простого олівця, до душі їй була графіка, портрети. Так творчо мислити їй, напевно, передалося генами від тітоньки по батьку Алли Хавило (Кислої) – знаної поетеси.

З дитинства Світлані судилося пройти важкі випробування, майже 5 років, до того, як стати першокласницею, вона провела в лікарнях. Причина, здавалось, зовсім банальна. Можна і не згадувати, та хай це послужить іншим. Граючись, вона поранила ногу, далі зараження кістки, лікування, операції по нарощуванню, прикутість до ліжка, милиці і врешті накульгування. Увесь цей час поруч була мама, батька дівчина не бачила, хіба що на фото.

З 2001 року по 2008-ий працювала на фабриці в Сосниці. Рано зустріла своє перше кохання, з’явилося на світ її двоє хлопчаків. У парі, але без шлюбу прожили 12 років. Був період, коли вона на запрошення дядька, гостювала у Німеччині і навіть мала пропозицію, як то кажуть, руки і серця. Але душа плакала за батьківщиною, тому повернулася.

Нині знову в неї період випробувань, сімейних. І якщо познайомитись з віршами, то мимоволі розкривається все, чим сповнене життя жінки.

Але вона добре розуміє, що життя – це вже щастя. Тому ніколи не скаржиться на свою долю і ніколи ні про що не шкодує. Кожен підйом, кожен спуск, кожен камінець, вибоїну вважає тим, що робить людину по-справжньому щасливою і сильною. Світлана Хавило вважає, що все добре в неї ще попереду. Хай так і буде.

У Тетянин день, 25 січня, в бібліотеці відбулось чергове засідання членів літературно-мистецького об’єднання «Убідь”. Крім походження імені, присутні дізнались багато прикмет, пов’язаних з цим днем. І помітили, що того дня було сонячно. А за народними прикметами, це означає, що літо має бути теплим, перевіримо.

Друга частина засідання була приурочена знайомству з поезією Світлани Хавило. Свою думку, своєрідну рецензію на роботи дав член Національної спілки письменників України Микола Адаменко: «Мені приємно було слухати жінку. Вона імпульсивна. На перший погляд хоче показати себе легковажною, але насправді в неї є серйозні думки, вона має філософський струмінь. Найкращі в неї вірші від болю”.

У її доробку вже майже вісімдесят віршів, вже і до збірки не далечко. Принаймні про неї мріє авторка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

4 сесія: обрання старост, звернення щодо тарифів та Програма по забезпеченню хлібом віддалених та малонаселених сіл

27 січня відбулось засідання 4-ї сесії, на якому зібралися всі депути 8-го скликання. Всього на розгляд було винесено 121...

Співробітникам Сосницької лікарні представили тимчасового в.о. директора

Виконуючим обов’язки (до проведення конкурсу з відбору директора Сосницької лікарні) став Максименко Олег Іванович, який до цього очолював Сосницьку...

Кого обрали старостами?

Сьогодні, на четвертому засіданні сесії депутатами восьмого скликання Сосницької селищної ради було обрано 5-х старост. Задесенський округ, до наступної сесії,...

Как защитить себя от противоправных действий коллекторов

Все чаще в бюро правовой помощи обращаются клиенты с проблемами, связанными с деятельностью коллекторов. Поэтому мы узнали у бюро правовой...

Програми кандидатів на посаду старост

ЗмістПівнічний старостинський округІвасенко Микола МихайловичЯщенко Олександр ОлексійовичЗахідний старостинський округДяченко Василь ІвановичПилипенко Олексій ІвановичСхідний старостинський округГончаренко Тетяна СтаніславівнаГордієнко Ольга МиколаївнаПівденний...

Конкурсна комісія з відбору старост зробила свій вибір

На сайті селищної ради було оприлюднено результати конкурсної комісії з відбору кандидатів старост, яких відібрали для голосування на сесії. Отже...

Зараз читають

Як можна без неї прожити

У захваті від своєї сестри милосердя Зої Радченко сосничани...

В Сосниці продовжують ремонтувати дороги

Карантин та економічна криза ставлять під загрозу реалізацію багатьох...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано