Подарунок на день народження та ім’я, передбачене сном

Не родись красивою, а родись щасливою. Так говорить народне повір’я. Та вона народилася і красивою, і щасливою. Адже в її життя доля частенько підкидала приємні сюрпризи. Свого чоловіка вона вважає подарунком, бо познайомилася з ним в особливий день. А ім’я її сина визначив сон. Вона щаслива жінка і успішний керівник і вважає, що кожна жінка свою красу творить сама.

Ніжин – Сосниця

Колись давно, 25 жовтня 1974 року на небі з’явилася нова зірочка. І з тих пір стала світити маленькій дівчинці Оленці, яка народилася того дня у Сосниці. Тут ходила до школи і після 9 класу вступила до Сосницького с/г технікуму бухобліку. Закінчила його з червоним дипломом і завдяки цьому мала право самій обирати місце, де буде працювати. Вибір був великий, адже запропоновані посади були по всій Чернігівщині. Та вона свідомо обрала Ніжин. Її мама була родом звідти і Олена часто гостювала на канікулах у бабусі. Все їй там було знайоме. Тож поїхала туди без вагань. Почала працювати бухгалтером в Ніжинському агротехнічному коледжі, а вже через півроку приступила до обов’язків головного бухгалтера учбового закладу. Там і зустріла своє перше кохання. Зустрічалися. Одружилися. І 28 липня 1995 року на молоде щасливе подружжя з колиски дивились маленькі оченята синочка, якого назвали Ярославом.

Під час декретної відпустки приїхала з сином до мами в Сосницю. Адже вважала, що дитині тут краще. Був свій город біля будинку, овочі вирощували без хімії, знали їх якість і споживали не боячись. Та сталося так, що до Ніжина молода мама вже не повернулася, з чоловіком розлучилася із-за певних причин і залишилася в Сосниці. В ті часи щовечора вимикали світло на пару годин. Так було і на Покрові, де жила Олена. Та в цей час на Кругу світло було, адже діяв графік чергувань відключень. Не було світла і 25 жовтня 1997 року. Це був день народження Олени. Щоб не сидіти в темноті, пішла з подругою на Круг попити чаю і трохи розвіятися. За іншим столиком відпочивала компанія молодих людей, серед яких був і Олександр. Запримітив красуню чоловік і зважився підійти познайомитися. В той вечір він провів її додому і з тих пір вони більше не розлучалися. Призначали побачення на години – мобільних телефонів тоді не було. Щовечора ходив кавалер з В’юнища на Покрову і жодного разу не запізнився. Олександр – чоловік рішучий і запропонував їй руку і серце й вже 21 лютого 1998 року вони поєднали свої серця. Рік після одруження жили в дружини, а тоді перейшли на В’юнище у будинок чоловіка.

Хибні 99,9 відсотків

Йшов час і молоде подружжя вже чекало дитину, яку дуже хотіли. І радість була подвійною – на УЗД 99% лікар запевнив, що буде донька. Раділи, що нарешті з’явиться дівчинка. Увесь одяг приготували рожевого кольору. Конверт у пологове відділення був теж рожевий. І ось з 4 на 5 травня Олені наснився дивний сон, що вона тримає на руках величезну книгу з хлопчачими іменами, перегортала її і закрила, сказавши при цьому, що ніяке ім’я їй не сподобалося. А чоловік сказав, раз нічого не вибрала, то буде Юра. І вже 5 травня почалися перейми. І в 6 годин вечора Олена народила… сина. Це була величезна несподіванка і коли тату подзвонили додому і сповістили, що в нього син, він не повірив і три рази телефонував до пологового перепитати чи бува вони не помилились і чи точно Олена народила сина. Та відповідь була однозначна – сина! Як наснилося – так і сталося і назвали його Юрою. Адже сама доля дала йому ім’я.

Керівні посади

Олена Анатоліївна Кузьменко пішла працювати страховим агентом в компанію «Оранта». Була і продавцем у магазині «Нептун», а тоді у грудні 2005 року запропонували посаду касира у Приватбанку. Пішла. Згодом було скорочення, перебувала вдома. Та через півроку знову запропонували роботу в тому ж Приватбанку. Але запрошували вже на посаду заступника відділення – спеціаліста з обслуговування фізичних осіб. Погодилася. А з лютого 2007 року вже стала керуючою цим відділенням, де пропрацювала по грудень 2018 року. Паралельно роботі у 2004 році вступила на навчання до Чернігівського інституту економіки і управління і вже у 2007 році мала вищу освіту. Пропрацювавши багато років у Приватбанку мінялося керівництво над ними і умови праці стали не з легких. Бачила Олена Анатоліївна, що нема можливостей індивідуального росту і вирішила піти з роботи. Та й тут доля не залишила її напризволяще. Написала Олена Анатоліївна заяву на звільнення за власним бажанням в електронному вигляді і тільки нажала на кнопку відправити за візами, як в цей момент відкрилися двері і до її кабінету зайшов знайомий. Це був Клименко Олександр Андрійович. Жартома спитав: «Іще працюєш?». «Вже ні, – відповіла жінка, – щойно відправила заяву на звільнення». «Тоді в мене до тебе є пропозиція», – і запропонував їй посаду. З нового року ОТГ створювали відділи, куди потрібні були кваліфіковані працівники і Олександр Андрійович запросив її на посаду начальника відділу. Погодилася. До нового року був місяць. Тому стала на облік у центр зайнятості. Відпочити місяць не вдалося. Їй через два тижні після звільнення зателефонував Сергій Борисович Черевик, який був начальником обласного управління Ощадбанку і запросив на посаду керуючої відділенням Сосницького Ощадбанку. Олена Анатоліївна відмовилася навідріз. Адже не хотіла більше працювати з банками. Була вже налаштована на кардинальні зміни. Та Сергій Борисович знав про її величезний досвід у банківській справі й що вона висококваліфікований спеціаліст і здаватися не хотів. Телефонував і вдруге. І вдруге вона відмовила. Був і третій дзвінок, під час якого він вмовляв її зайняти певну посаду. Олена Анатоліївна все ж погодилася. І вже з 1 лютого 2019 року приступила до обов’язків керуючої Ощадбанком.

Недарма Сергій Борисович хотів бачити її на цій посаді. Бо коли прийшла туди, то Сосницьке відділення займало останні позиції по області. Та з перших місяців її керування стало лідирувати і тепер її відділення завжди в десятці перших. Колектив дуже дружний і хороший. За свої високі здобутки Олена Анатоліївна має дипломи. В тому році за сумлінну працю і тримання перших позицій була нагороджена поїздкою до Польщі на 5 днів.

Свині з Полтавщини

З самого ранку і до пізнього вечора дружина на роботі. Та не хвилюється вона, що там дома. Адже дома її надійна опора Олександр Михайлович і опора ще й яка, хоча і працює в ліцеї майстром виробничого навчання вже багато років – лад дає у всьому. Колись давно, як перейшли жити в будинок до чоловіка, розпочали ремонт. Дуже хотів чоловік піч – любив страви з неї. У будинку можливостей побудувати її не було. Та не біда. І господар задумав змайструвати літню кухню. І вже там розмістити піч. Як задумав, так і зробив. Кухня вийшла добротна. Олександр Михайлович взагалі є господарем з великої букви. Мав трактора і обробляв ним 2 гектари картоплі. Тримають господарство. Є кролі, кури, були індокачки і звісно – свині, як без них. Одного разу знайомий похвалився, що купує собі щороку поросят породи велика біла на Полтавщині в одному племінному господарстві. Росте ця порода свиней швидко і дійсно великих розмірів. Зацікавилися. І знайомий наступного разу взяв господаря з собою. Купили декілька голів, виростили й були дуже задоволені. Вже 4 роки вирощують саме цю породу і по молодняк їдуть тільки на Полтавщину.

Замість печі – мультиварка

Зараз вже ремонт і будівництво завершилося. І гектарів картоплі вже більше не саджають. Залишили тільки 8 соток для себе. Трактора теж продали – зрозуміли, що життя швидко минає, треба жити для себе. Тепер при будь-якій вільній нагоді їдуть до Десни на відпочинок. Якщо є компанія, то відпочивають разом. А ще люблять походити по лісу. Ніколи не сумують, якщо не назбирали грибів. Головне, це подихати лісовим повітрям і просто походити по ньому. Олена дуже любить готувати. Коли зробили піч, то топила її через кожні два дні й щосуботи пекла по 8 буханок хліба. Рецепт передала свекруха і користується ним і досі. Гарячим з’їдали сім’єю по дві буханки відразу – дуже смачний. Син навчався, тож давала хліб і йому. Варіантів випічки хліба спробувала безліч: і з часником, і з цибулею, і з кунжутом, і з насінням льону та із сиром. Одного разу на день народження чоловік подарував дружині мультиварку-скороварку і тепер готує вже в ній. Чоловік частенько шукає рецепти в інтернеті й підкидає їх дружині. Молодший син теж любить готувати і завжди вишукує нові страви. В основному він є головний, ідейний натхненник. Вишукує рецепти в ютубі і те, що його зацікавить, показує мамі. І взагалі Юра – гурман. Любить красиву подачу страв, прикрасити блюдо – це особисто його справа і він це не довірить нікому. Зараз Олена розуміє, що недарма носила його 9 місяців під серцем і вважала його донькою, бо він є, як донька.

Зараз осінь і Олена Анатоліївна частенько варить гарбузовий суп, але робить його на вершках, а не на олії. Готували свинячу рульку в цибулинні. Ця страва прижилася і тепер готують її частенько. Діти люблять курник, картоплю по-французьки, м’ясні страви. Сальтисон тепер стали готувати по-новому і за цим рецептом в цієї страви дуже красива подача.

Хобі

А ще господиня готує різні торти. І «Муравейник», і «Медовий», і «Наполеон», і бісквітний. Та найбільше їй подобається їх гарно прикрашати. Колись на базарі один чоловік продавав насадки, щоб робити різні прикраси з крему. Майстерно це демонстрував на картопляному пюре. Придивилась і купила. Вдома три рази поспіль варила пюре і вчилася, поки стало виходити, як треба. Колись свекруха її навчила варити крем для тортів – використовує його донині.

А ще в неї є правило: йдучи на дні народження до родичів, друзів, кумів обов’язково в якості гостинця готує сама торт.

Та з усіх страв чоловік найбільше любить червоний борщ, та не тільки з м’ясом, а й з сушеними грибами. І до картоплі теж додають сушені гриби – виходить смачно. Та перед тим гриби обов’язково треба замочити.

Має Олена ще одне хобі. Це в’язання. Вміє це ще зі школи. А навчила її Ярмуш Марія Никифорівна. Після школи ходила до неї додому і жінка показувала дівчинці ази науки. Згодом почала плести гачком. І це нове захоплення теж визначив випадок. П’ять років тому їй видалили апендицит, і було ускладнення, тому вона місяць провела на лікарняному ліжку. Вільного часу вистачало і почала дивитись в інтернеті як в’язати крючком. Навчилася. Сподобалося набагато більше, ніж спицями. Речі виходять вишуканіші й більш ажурні, та й в’яжуться швидше. Олена Анатоліївна займається улюбленою справою і зараз. Нові ідеї-схеми черпає з інтернету.

Плани на рік і мрія про внучку

Ярослав вже одружився і живе в Конотопі. Там він навчався в КІПТ. Дома буває часто, разів два на місяць. Завжди старається мама приготувати щось незвичне до їхнього приїзду. Зараз невістка рецепти бере в свекрухи. Нічого дивного, адже в свій час Олену Анатоліївну багато чому навчила саме свекруха. Другий син навчається на лікаря-реабілітолога. Перед цим закінчив Чернігівський медколедж.

А ще сім’я традиційно в новорічну ніч планує свій майбутній рік і ставлять перед собою плани. Розбивають їх поквартально. І в кінці року підводять підсумки, що зробили, а що не вдалося. Та в основному все виходить.

Олена Анатоліївна мріє, що в майбутньому сини все ж подарують внучку. І період бантиків і рюшів в неї ще попереду.

Зараз читають

Через день після святого Валентина

Колись він послухав свого друга, а вона повірила в...

Варто задуматись: хліб з машини

Так переважна більшість сільських людей купує хліб і всі...

Прес-конференція селищного голови: коротко про те, що турбує жителів громади

26 січня селищний голова Андрій Портний провів робочу зустріч...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано