Побували у 26 країнах Європи і Азії

Сім’я Коропців Андрія та Ірини і їхньої доньки Софії із Сосниці подорожує загалом із 2005 року, а за кордон вперше поїхали у 2008 році. За минулий рік вони тричі подорожували: весною – Тур дія, влітку – Європа, взимку – Єгипет. До Єгипту сім’я літає щозими. І радять всім відпочити. «Якщо хочеться суто відпочинку на релакс, то це Єгипет – найдешевше і найкраще. Якщо ж хочеться емоцій, переїзду – то це Європа», – радить Ірина.

Всі дні народження – на відпочинку

– У день народження до тебе особлива увага персоналу, – розповідає Ірина. – Ми, поїхавши перший раз до Єгипту, не знали таких сюрпризів. Заходимо до італійського ресторану, за столом починаємо вітати Андрюшу (з нами була і моя рідна сестра) і відчуваємо, що нас помітили. Тільки уявити, у величезному ресторані вимикається світло, персонал, чоловік двадцять, в національному одязі з бубнами танцюють, співають, торт зі свічами подають. Приємно. Але з тих пір ми дні народження святкуємо в номері. Так само до тебе підвищена увага, торт чи фрукти, пляшка вина, серветки – все святково і урочисто, але тільки для тебе, без публіки.

Традиція відзначати свята у сімейному колі у Коропців з’явилася сама по собі. Вже від початку реєстрації шлюбу.

– В ЗАГС ми пішли удвох, жодного гостя. Але церемонія проходила так само урочисто, навіть реєстратор за розробленим сценарієм звернулась до гостей, щоб привітали молодят. Ми один на одного подивилися, адже крім нас, в залі не було нікого, і посміхнулись. Вдома було шампанське, бутерброди з ікрою. Крім білих троянд і золотих обручок – ніяких витрат.

Так повелося в сім’ї Коропців, що на дні народження вони один одному не дарують подарунків. Ну, скажімо, телефон, плаття чи іншу якусь річ.

– Ми даруємо подорожі, настрій, емоції, – у захваті розповідає Ірина. – Ось цього літа на день народження Софійки ми спитали у неї що вона хоче. А дівчинка відповіла образно: «Я хотіла б застібнуть блискавку на чобітку”. «Так, зрозумів, – відповів тато, – нам потрібно вирушати до Італії». (Саме ця країна має форму чобітка, омитого морями – авт.). І ми власним автомобілем відправились у подорож.

14 днів по Європі

Відразу хочеться зазначити, що всі переговори щодо бронювання місць в готелях вела Софійка. Вона добре знає англійську. Перед поїздкою купує розмовник країни, в яку їхатимуть, і вивчає загальноприйняті фрази.

За кордоном є таке поняття, як віньєтка (страховка), платна дорога. Тобто ти маєш оплачувати гроші за те, що будеш їхати їхніми дорогами. А також потрібно купити страховку на всіх та на автомобіль, українська не підходить.

І так літня поїздка Європою. Розповідає Ірина.

– Близько 16-ої ми виїхали з Сосниці. О 12-ій ночі уже пересікли таможню між Україною і Польщею у Львові. А зранку були в Кракові. Поснідали і поїхали в Чехію. І дотягни майже до Австрії, вже була 21-ша.

Далі шлях пролягав крізь столицю Австрії – Вену, потім Венецію (Італія), де 12 липня падав град і Коропці вирішили не гаяти часу. І поїхали далі. Мета була Ріміні, бо тут 16-кілометро-вий пляж. Місце для ночівлі довелося пошукати, оскільки в трьох готелях номери були зайняті. Нарешті, знайшли. За стоянку автомобіля тут потрібно було заплатити 10 євро, а можна не ставити на стоянку.

– Увесь день ми купалися в морі, а на вечір пішли до ресторану. Наступного дня знову було море, екскурсії. Ми не думали від’їжджати, проте побачили Сан Марино — найменша і най древніша республіка у світі, здали номер і поїхали. Звідси був Рим. Теж екскурсії. До речі, якщо ввечері припиняються екскурсії, то побувати у всіх приміщеннях можна безкоштовно. А вже була 16-та. Звідси ми поїхали в місто Ф’юмічино. Тут зупинились на ночівлю, були на морі. Далі через Флоренцію вирушили в Ніццу, дуже хотілось побачити Пізанську вежу. Звідси в Геную, тут розміщується порт, звідки виходять круїзні лайнери. Потім на Сан Ремо, побували на Лігурійському морі. Ночувать прибули у Ордігери. Всі пляжі тут безкоштовні. Покривало і парасольки в нас свої, тому безтурботно відпочивали. Аж доки не помітили, що видніється Монтекарло. А Монако за 11 кілометрів. Звідти за 12 кілометрів Франція і англійська набережна. Ніч тут коштує 200 євро. Це дорого. Тому ми пішли в супермаркет. Купили йогурт, круасани, а сало, огірки і помідори були з дому і увесь день провели на пляжу. Французи теж на покривалах їдять і відпочивають. Увесь день провели на пляжу в Ніцці. Море тут бірюзове, тепле. Вечором поїхали в Мілан. Тут зупинились на ночівлю. Готель був біля міланського собору. Вранці побували екскурсійно. І поїхали на шопінг, скупитись. У Мілані все дешевше.

Далі їдемо і бачимо красиве озеро. Зупиняємось. Це Швейцарія. Тут красиві водоспади. У горах ми зняли готель. Склянка молока тут коштує З євро, тобто приблизно 100 грн.

Коли вирішили їхали в Німеччину, випадково з правого боку побачили Ліхтенштейн (князівство в Центральній Європі, одне із найменших держав на Землі, столиця Вадуц). Це містечко таке, ніби Сосни ця. Дорогою так вийшло, що ми опинились в Австрії. Але це і добре. Бо в Швейцарії дороговизна. А так в Австрії ми знову скупилися. Набір свердел тут коштував 20 євро (приблизно 540 грн, в Україні такий коштує 2-3 тисячі гривень. А наприклад, лляне плаття коштує всього 4 євро (108 гривень), футболки по 3 євро. Тут пообідали і поїхали таки в Німеччину. Це країна аграрна. Тут всі поля засіяні, підписані. Зупинились в селі, біля красивого озера. Хотілось дізнатись, як живуть люди в селі. Об’їхали всі магазини, але вони були закриті. Чому в суботу закриті магазини? Виявляється всі жителі були на площі. Напевно, якесь було свято, бо всі танцювали.

Залишалось ще одне не виконане бажання Софійки. Вона хотіла погратися з простором, тобто пограти на фортепіано в незвичайному місці. Тому поїхали до Праги, адже з путівників знали, що саме тут в багатьох місцях є фортепіано. Насправді не так просто було його знайти. Довелося обійти всі парки, церкви. І тільки на вокзалі вдалося таки пограти. Бажання здійснено. Тому ми повернулися в Чехію. Тут теж все дешево. Тому купили джинси, сорочку, туфлі та інший одяг. З Праги (столиця Чехії) знову повернулись у Краків і заїхали у Трускавець. Тут був також прекрасний відпочинок зі сп а процедурами. Загалом умови не поступаються європейським. Але дорогі. В жодній країні Європи не було вищих цін.

Найдорожчий Трускавець

Деякі поради, хто вперше вирушає за кордон.

Краще брати звичайну зарплатну чи будь-яку карточку. Нею легко розраховуватись, гроші відразу знімаються у тій валюті, яка потрібна для певної країни. Наприклад, у Чехії – крони, у Швейцарії – франки, у Польщі – злоті, у Болгарії – леви. У курортній зоні не так просто обміняти гроші, а шукати банки нема часу. Якщо сказати коротко, то їдучи до Єгипту можна взяти карточку і долари. В європейських країнах долари не беруть, тому краще брати з собою карточку і євро.

Найдорожча із європейських країн Швейцарія. Але якщо порівнювати, то все одно дешевше, ніж український Трускавець. Якщо в середньому у Європі перебування трьох чоловік в готелі одну ніч і сніданок коштує 40-70 євро (в переводі це від 1000 грн.), то в Трускавці в готелі за одну ніч і сніданок потрібно віддати 2400 грн.

Якщо брати ціну на бензин, то в Греції, наприклад, літр коштує 2 євро, в інших країнах буває і 1,3 євро. Якщо порівнювати з Україною, то дорожче, але витрата його набагато менша, ніж в Україні.

Як все починалось

Кажуть, що коли подружжя дихає одним повітрям, а це і про Коропців, тоді легко працюється, з радістю відпочивається, та й взагалі життя наповнене неймовірним змістом. Але ж кожна сім’я будує своє життя на власний розсуд. У Ірини та Андрія все починалось, як і у всіх.

Познайомились на день молоді, що припадає, як ми знаємо, на кінець червня. А вже у серпні, ще до офіційного шлюбу, поїхали на море до Криму. Близьких стосунків не було. У знайомого із Н. Сіверського, з яким познайомились на відпочинку, частенько запитували про друзів, мовляв, а де це брат із сестрою. Ось таке враження склалося про Андрія і Ірину.

На той час він працював у лісгоспі, а вечорами лід заробляв – клав плитку. А вона працювала головним бухгалтером, одночасно вела бухгалтерські справи на чотирьох підприємствах. Коли офіційно одружились, ніколи не відчували безгрошів’я, завжди була, як то кажуть, «свіжа копійка». До того ж обоє в плані розкошів не максималісти. «Нам нічого не хочеться, коли ми подорожуємо, – каже Ірина. – Інші скуповують сувеніри. Ми в подарунок від подорожі привозимо додому те, чим славиться та чи інша країна. Наприклад, сири, вино. І гроші ми витрачаємо обдумано”.

Коли з’явилася Софійка, подружжя не припинило подорожей. Вже у 1,3 роки донечка разом з батьками полетіла у Туреччину. А коли їй було 2,5 роки перший раз побувала у Єгипті.

З народженням доньки у сім’ї з’явилась власна справа. І тут подружжя розуміє один одного. У власному домі Коропців тепло і затишно. Господар створює умови, комфорт, а справжня господиня із задоволенням готує смачні наїдки, тримає будинок в чистоті. Софійка радує батьків своїми успіхами і в навчанні, і в творчості. Така сімейна ідилія.

Зараз читають

Експеримент на сосничанах, або що робити, коли нічого не робиться

Експеримент - це спосіб перевірки певної гіпотези, буває лише...

Дебют і призові місця

Уже традицією стало щороку представляти кращих учнів класу духових...

Свято весни в школі, де навчається восьмеро учнів

Пригріло сонечко... І як завжди кожної весни наша жіноча...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано