Новини По інший бік життя

По інший бік життя

-

Життя людини – найбільша цінність. А яке вже воно випаде на нашу долю – невідомо. Хтось радіє сонцю, хтось нарікає на сьогодення, а є серед нас люди, чиє життя перекреслила страшна хвороба онкологія. В багатьох випадках це звучить, як вирок, бо вилікуватися від неї надзвичайно важко і дуже часто, на жаль, неможливо.

Щорічно в світі рак діагностується у близько шести мільйонів людей, а більш як чотири мільйони помирають від цієї хвороби (що становить близько 10% від загальної кількості смертей).

Лікування надзвичайно дороге, та люди хапаються за життя навіть за соломинку, віддаючи все, що мають. Не зважаючи на лікування, в більшості випадків, хворі страждають від сильного болю. Настає час, що аналгін, кетанол, дексалгін та інші знеболювальні ненаркотичного спектра вже не діють. І тут починає діяти закон у поміч хворому. Це постанова Кабміну України від 13.05.32013 р. №333, наказ МОЗ України №494 від 2015 р, наказ МОЗ №360 зі змінами. Ця постанова дозволяє лікуючому лікарю самостійно, без комісії, призначати знеболювальні наркотичного спектру. Закон є і має бути виконаний. Так і було. Але до певного часу.

Спільно з лікарнею і райдержадміністрацією розроблена Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на 2017-2021 роки у Сосницькому районі і затверджена вона 12.04.2017 р. Згідно цього документа, РДА перераховує кошти для онкохворих. Але…

Але, як виявилося, хворі певний час купують ліки за власні кошти. На даний час 10 ампул розчину морфіну коштують більш ніж 800 грн. Чому склалась така ситуація?

Дану коментую завідуюча центральної районної аптеки Тетяна Михаліченко.

– Раніше КНП «Сосницька ЦРЛ» підписувала з нами договір про відпуск знеболюючих наркотичних засобів по рецепту для онкохворих і перераховувала кошти. Але з січня даний договір не був підписаний і у нас нема підстав для видачі цих медикаментів безкоштовно. Ми і надалі відпускаємо наркотичні засоби по рецепту, але за кошти хворого.

Чому не підписаний договір і нема фінансування? З цим запитанням ми звернулись до генерального директора КНП «Сосницька ЦРЛ» Галини Яковець.

– На початку року згідно розробленої програми по боротьбі з онкологічними захворюваннями ми надсилаємо лист до РДА стосовно хворих. Це і є підставою для виділення коштів. Ці кошти мають йти аптеці для відшкодування за медикаменти.

Сесія пройшла у березні, депутати нашого району проголосували за дане рішення. У 2019 році на 1 жовтня було використано по цій програмі 9400 грн, а в 2018 році – 41400 грн. А вже у 2020 році було прийняте рішення про виділення 10 000 грн. Цих коштів недостатньо, тому до наступної сесії ми підготували прохання про виділення додаткових коштів для даної категорії пацієнтів.

Прокоментувати дану ситуацію ми звернулись до голови Сосницької ОТГ Андрія Портного: чи можливе фінансування хворих з їхнього боку, адже 7 хворих проживають на території ОТГ.

– В нас нема ніякої інформації стосовно даної ситуації і ми не можемо фінансувати таку програму, бо органу місцевого самоврядування не були делеговані державою такі повноваження. Але ми не відвертаємося від людей і кожному, хто звернеться до нас з відповідними документами, ми надаємо фінансову одноразову допомогу в розмірі 1000 грн.

Прокоментувати дану ситуацію ми також попросили в РДА. Інтерв’ю відразу не дали, посилаючись на офіційне звернення від редакції. Але уважно вислухали про ситуацію, яка склалась. А вже наступного дня нам повідомили люди, що медикаменти наркотичної дії їм видали в аптеці безкоштовно.

За коментарем ми вдруге звернулись до генерального директора КНП «Сосницька ЦРЛ» Галини Яковець і вона повідомила, що РДА відразу відреагувала на дану ситуацію і спільно вдалося домовитися про вирішення наболілої проблеми.

Маємо надію, що в майбутньому така ситуація більше не повториться. Люди, які готові віддати останню сорочку, щоб позбутися пекельного болю, більше не залишаться по той бік життя сам на сам з проблемою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Автовыкуп: что это такое и как работает?

В современном мире практически невозможно встретить человека, который бы не имел собственного автомобильного транспорта. Ведь это избавляет от стояния в...

Лицеистка, которая прошла «Мужское / Женское» и «МастерШеф»

Таня Герман – выпускница Черниговского областного педагогического лицея 2015 года. Училась на гуманитарном профиле. Здесь она раскрывала себя, как...

Основные преимущества покупки медицинских товаров в нашем интернет-магазине «МЕДСТОР»

Говоря за уровень медицины, то он действительно сейчас вырос и в Украине вы можете заметить, как открываются новые медицинские...

Средства для защиты древесины — несколько популярных составов и разнообразный ассортимент на сайте «Bionic House»

Деревообрабатывающие составы, на сегодняшний день, представлены многочисленными компаниями. Несмотря на то, что данная категория товаров является достаточно популярной и...

У Сосниці відкрили безкоштовний велопрокат

Як виглядає прокат велосипедів, напевно, знає багато: в найбільш відвідуваних публікою місцях стоять велосипеди, а у якості застави за...

3 совета от интернет-магазина «Arctic», которые помогут вам выбрать аксессуары для ребенка

Покупая детскую шапку, крайне важно выбрать модель, которая соответствует сезону, а также предпочтениям и вкусам ребёнка. На самом деле,...

Зараз читають

Гольова феєрія у Волинці, скандал у Макошині, лідерство «Динамо»

Черговий тур подарував любителям футболу Сосниччини перемоги всіх команд,...

Права дітей. Що треба знати?

Які права має кожна дитина? Основним міжнародним документом, в якому...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано