Перший приватний лікар в районі

Педіатра Людмилу Савчук, яка 9 років тому переїхала в Сосницю з Чернігова, знають всі мами району. Бо хоча б раз, та й зверталися до неї, коли хворіла дитина.

Віднедавна Людмила Миколаївна – ще й сімейний лікар. А з нового року жінка зважилась відкрити приватний кабінет.

– Я довго думала, сумнівалася, чи потягну таку відповідальність, – каже Людмила Миколаївна.

З нею ми зустрілись у її новому кабінеті. У ЦРЛ на З поверсі лікарці виділили під оренду кабінет. Там вона зробила ремонт, завезла все необхідне обладнання і почала прийом хворих.

– Щоб отримати ліцензію Міністерства охорони здоров’я, багато чого треба було купити. Є цілий список на кілька сторінок необхідного набору меблів, обладнання, препаратів. І холодильники для вакцини, і меблі, і ваги, й інструменти різноманітні, кушетки і багато всього іншого. Все я закупила за власні кошти. Одна з головних вимог – автомобіль. Я за кермом уже не перший рік.

Ви тепер підприємець?

– Так, ФОП відкрила ще з листопада. Плачу податки. Вартість прийому хворих я розрахувала так, щоб мені вистачало коштів на нормальне життя. Для дітей прийом коштує 50-100 гривень. Виїзд за межі Сосниці – дорожче. І тепер ні вихідних, ні свят у мене нема. Наприклад, 1 січня я була на роботі тут, і 7-го також.

Тобто тепер Вам важче стало працювати?

– Тепер мої обов’язки не обмежуються самою лише лікарською практикою. Я маю контролювати низку речей: починаючи від сплати податків і закінчуючи контролем медикаментів та прибиранням в кабінеті. Працювати на себе в принципі не легко. Коли працюєш на когось, то несеш колективну відповідальність. Але є і переваги: есе облаштовуєш так, як вважаєш за потрібне – від кабінету до організації робочого процесу. Я подивлюся згодом, який потік пацієнтів буде. І чи доцільним буде брати медсестру.

А як зі щепленнями?

– Тут буду робити. Вакцину я вже отримую. Ще залишилось довести до кінця процес всіх узгоджень по виписуванню мною лікарняних листків. Це треба узгоджувати з обласним управлінням охорони здоров’я. Також розпочинаю переведення всієї документації в цифру – тобто завожу в ноутбук всі карточки своїх пацієнтів. Процес виписки рецептів також незабаром буде в електронній формі. Тобто я виписую ліки людині, а вона просто йде за ними в аптеку. В аптеці бачать той рецепт у себе на комп’ютері.

Зараз читають

Голосуй за проекти Громадського бюджету 2018

3 25 квітня цього 2018 року стартував останній, найцікавіший...

Дроб’язко знімає свою кандидатуру на посаду старости. Хто займе його місце?

На сайті селищної ради з’явилось повідомлення, що до комісії...

Танцюють всі, хто забажає

Шістнадцята година. До Загребельського центру культури та дозвілля масово...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано