Перші сторінки опису з історії розвитку фізичної культури і спорту рідного краю

Сьогодні в газеті друкуються перші сторінки опису з історії розвитку фізичної культури і спорту рідного краю під редакцією місцевого краєзнавця Бориса Миколайовича Нечипоренка. В основу оповіді покладені хронологічні дописи в місцевій пресі (1965-2018 років), розповіді учасників спортивно-масового руху та особисті спогади автора про роботу на керівних посадах спортивних організацій району.

Зокрема, оповідь присвячена учасникам, які творили славну історію розвитку фізичного виховання, також тим. хто продовжує розбудовувати спортивне життя довженківського краю. Адже на Сосниччині розпочинали спортивну кар’єру та вдосконалювали свою майстерність ціла плеяда знакових постатей, які внесли вагомий вклад у розвиток фізичної культури і спорту Чернігівщини Серед них: Терентій Савич Корінь – чемпіон світу з боротьби (1916 рік), Роман Адаменко – чемпіон світу з панкратіону (боєве мистецтво – 2015 рік), Валентина Іванівна Славянска (Тишина) – чемпіонка України з штовхання ядра (1955 рік), майстер спорту СРСР з гирьового спорту Юрій Шрейтер – чемпіон України з гирьового спорту (1969 рік), Валерій Кравчинський – майстер спорту СРСР з футболу (капітан команди Чернігівського футбольного клубу «Десна”), Андрій Костянтинович Єфименко – КМС СРСР з лижних гонок, чемпіон України з літнього та зимового багатоборства ГПО(1973-1983 років), Микола Сергійович Мельников КМС спорту СРСР з вільної боротьби – бронзовий призер чемпіонату України з вільної боротьби (1974рік), Сергій Олександрович Мовчановський – кандидат у майстри спорту СРСР з важкої атлетики, Марія Герасименко – чемпіонка України з літнього багатоборства ГПО серед сільських школярів (1979рік), Юрій Таранов – майстер спорту з важкої атлетики. В’ячеслав Песік – срібний призер Всеукраїнських змагань з легкої атлетики серед школярів з стрибків у висоту, Віктор Іванович Журавель-бронзовий призер Чемпіонату України з лижних гонок (1976 рік) та неперевершений організатор спортивно-масової роботи Сіверського краю наш земляк Микола Євдокимович Нак – голова Чернігівського обласного комітету фізичної культури та спорту (1980-1990 роки). Автор звертається до читачів з проханням, хто має додаткову інформацію по даній темі, повідомити редакцію газети, або особисто його. Матеріал буде врахований при видавництві збірки. До збірки увійдуть види спорту: боротьба, баскетбол, важка атлетика та гирьовий спорт, легка атлетика, волейбол, хокей, біатлон, лижний спорт, футбол, настільний теніс, шахмати, шахи.

Присвячується ювілейній даті 50-річчю відкриття районного стадіону у Сосниці. Сосницький районний стадіон займає особливе місце у нашому селищі. Його історія – це частина життя довженківського краю, адже за 50 років існування на його майданчиках пройшли сотні спортивних змагань, багато різних святкових та масових заходів. Тут вдосконалювало спортивну майстерність і фізично загартовувалась не одне покоління молоді. Деякий час, точніше більше семи років, і мені довелось працювати на його теренах. Спочатку я був головою районної ради ДСТ «Колос» (1976-1981), згодом спільником районного спорткомітету (1981 -1983). Окрім того, я брав безпосередню участь у будівництві трибун для глядачів (1967р.) У зв’язку з визначною датою є нагода на сторінках газети разом із свідками та творцями розбудови фізкультурно-спортивного життя району викласти спогади тих. хто творив спортивну славу нашого поліського краю та згадати лицарів, які звитяжно сприяли розвитку фізичної культури та спорту. За Багатовікову історію Сосниці (перша згадка про Сосницю – 1234 рік за іпатїївським літописом) функціювало два районні стадіони. Перший – до 1968 року знаходився біля сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку. Нині на його земельній ділянці знаходиться дитячий садок «Калинка» та прокурату

ра. В якому році він був облаштований -питання риторичне. Як раніше стверджував Володимир Михайлович Чухно (1927-2018), до війни на тому місці знаходився баштан місцевого колгоспу. Також є припущення, що на ньому були дослідні ділянки с-г технікуму, адже до 1945 року навчальний заклад готував агрономів. То, мабуть, стадіон почав діяти у кінці 40-х, або на початку 50-х років минулого століття. На ньому, окрім футбольного поля, розміщувались бігові доріжки і сектори для стрибків та метань. Але стадіон не відповідав вимогам часу. На футбольному полі не були витримані нормативні стандарти та відсутні місця для глядачів, крім декількох лав (для фанзони). Траплялися випадки, коли м’яч залітав у сусідні городи. У повоєнні роки завдяки ентузіазму вчителів фізичного виховання Левчука С.К., Степаненка Є.В., Косяненка В.Т. та великого бажання молоді до фізичного вдосконалення фізкультура і спорт розвивалась на належному рівні. Цьому є підтвердження – досягнення наших земляків: Тишини В.І. (Слов’янської), Слов’янського П.В., Дятловського П.М., Єфименка А.К., Авраменка В.А., Савченка К.Т., Косяненка В.В., Довженка Л.Я на обласних та республіканських змаганнях. Далі потрібно зробити невеликий відступ і надати хронологію існування нашого району. Варто нагадати, що Сосницький район був утворений у березні 1923 року (до цього більше 100 років існував Сосницький повіт), а з 1932 року Сосниця входить до Менського району. У 1935 році знову утворюється наш район, який проіснував до 1962 року включно. Надалі його територія знову була підпорядкована Менському району. І нарешті завдяки тому, що наше містечко – батьківщина знаменитого кінорежисера О. П. Довженка у 1965 році, Сосниця знову стає районним центром. На той час першим секретарем райкому КПУ призначають І. П. Трейтяка. Іван Пилипович був людиною розумною, мудрою, прагматичною, наполегливою, гарним керівником і організатором. Сосничани старшого покоління і сьогодні з великою вдячністю згадують неперевершеного партійного і господарського керівника, який завжди дотримував свого слова. Будучи спільником відновленого району (1965 по 1971 рік), він приклав багато зусиль для того, щоб наше рідне містечко було одним із найкрасивіших районних центрів Чернігівщини. Стиль його роботи був простим, але зрозумілим та результативним, він майже кожного ранку пішки обходив центральні вулиці і будівельні майданчики, потім робив необхідні доручення, вказівки, висновки. Крім того, партійний лідер району був палким прихильником футболу. Він належно оцінив майстерність та досягнення місцевих футболістів. Побачивши жалюгідний стан існуючого стадіону, Іван Пилипович вніс важливу і сміливу пропозицію про будівництво нової спортивної споруди на західній околиці Сосниці.

Зараз читають

Гімназія отримала сучасні посудомийні та картоплеочисні машини, жарову шафу та конвекційну піч

Саме таким обладнанням оновився харчоблок Сосницької гімназії ім. О.П....

Увесь світ очах твоїх

Її світ - це всього лише її кімната. Вона...

Звучить вкраїнська пісня і сьогодні, як гімн життю

10 лютого у Сосницькому будинку культури відбувся концерт народного...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано