додому Новини Паски на сироватці

Паски на сироватці

Такі пече 73-річна сосничанка Віра Дроб’язко. Не було того року, щоб вона не випікала пасок, навіть коли залишилась одна (чоловік помер, а діток Бог не дав).

– Я печу паски із 15 років. Спробувала багато рецептів. Перший раз пекла за порадами мами. А потім читала багато рецептів у газетах, щось застосовувала. І прийшла до висновку, що найкраща випічка на сироватці. А ще раджу класти багато яєць. Приміром на 2 л сироватки 15 штук.

– Щоб паски вдалися, треба свіжі дріжджі і не жаліти їх. Я кладу на 2 л 200 грамів. Крім цього додаю сметану, а ось масла не кладу. А маргарин взагалі ніколи ні в що не використовую. І цукру чимало додаю, щоб були солодкі. Не солодких я не люблю. За годиться додаю ванілін, ізюм. Опари не роблю. Тісто замішую відразу. Тут головне, щоб воно не було тугим, краще хай буде не круте. І зійде швидше, і паски будуть пухкіші. Форми для пасок у мене старинні, глиняні. Коли тісто заповнить форму, ставлю випікатися у духовку. Змолоду, та вже коли вийшла заміж, завжди Віра Петрівна пекла паски у печі. Бувало, що в грубці пекла і паски, і хліб. Після того, як провели газ, пристосувалася до газової духовки.

– Як би не було важко, постійно випічка в мене на столі, – каже Віра Дроб’язко. Ще коли жили з чоловіком, то здоба не вибувала. Він любив все: і булки, і пиріжки, і коржики, і млинці. Мабуть, щодня доводилось пекти. Бувало, я спішу на роботу, а він просить, щоб наколотила млинців, а сам вже пік. А доклад був. Яйця, молочне – це завжди є. Борошно і цукор купували мішечками, був період, коли давали на пай. А ми обоє працювали в колгоспі, матерки наші теж.

Віра Дроб’язко має 40 років колгоспного стажу. А ще починала нянею, рік робила на засолці. 3 15 років працювала на фермі дояркою. Відразу дівчині довірили групу корів з 15 голів. Сім років довелось доїть вручну.

– Було таке, що рук не відчувала. Але треба було робити. Корівок любила й дотепер люблю. А ось на свиноферму, що була поряд 8 селі (родом жінка з Масалаївки), йти не хотіла. Ферма знаходилася у Загребеллі, – пригадала Віра Петрівна.

За життя жінка спробувала працювати і по наряду, і в колгоспній їдальні.

– Було, сезон варю, а взимку по наряду. Працювала підмінною у М.Усті. Зате пенсія нічим не відрізняється від тих, у кого нема і половини мого стажу. Дві тисячі було. Всім робили надбавки до 2 тисяч, а мені нема нічого. А ось таки прибавили 600 грн. Вистачить, аби здоровилося.

Віра Петрівна не уявляє свого обійстя без корівки. Незабаром 8 років, як поховала чоловіка, та корівку утримує, звикла. Це їй додає сил. Часто можна почути від сільських людей, що людина без роботи ще більше хворіє. За роботою менше помічаєш як десь болить. Так і Віра Петрівна – тримає корівку, курочок, город обробляє. І готується пекти паски. Бажає, щоб у всіх вони вдалися смачними. Щоб ніхто не хворів і був мир в Україні!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Як згуртуємось сьогодні так будемо жити завтра

«Дорога в нікуди», під таким заголовком в районній газеті «Вісті Сосниччини» від 23 травня 2020 року вийшла стаття, в якій голова Авдіївської...

Побиття в березні, лідерство «Динамо», перша поразка «Волинки»

ФК «Кудрівка» завдала березенському «Поліссю» найболючішої поразки у цьому сезоні, «Динамо» знову перемогло й продовжило одноосібно лідирувати, «Волинка» зазнала першої поразки в...

Гольова феєрія у Волинці, скандал у Макошині, лідерство «Динамо»

Черговий тур подарував любителям футболу Сосниччини перемоги всіх команд, що виступають у вищій лізі. У поєдинку «Волинка», як і в минулому турі,...

«Волинка» бере верх в перестрілці з «Поліссям»

«Полісся» (Березна) 4:5 «Волинка» (3:2)Забитий гол: Портний Андрій, Кравець Володимир - 2, Подрез Владислав, Биховець Олег. Перший виїзний матч...

Краєзнавчому музею 100 років

Першого липня У Сосницькому краєзнавчому музеї відбулася знакова, справедливо можна сказати, вікопомна подія - 100-річчя з дня заснування цього історичного закладу Ю....