Новини Паски на сироватці

Паски на сироватці

-

Такі пече 73-річна сосничанка Віра Дроб’язко. Не було того року, щоб вона не випікала пасок, навіть коли залишилась одна (чоловік помер, а діток Бог не дав).

– Я печу паски із 15 років. Спробувала багато рецептів. Перший раз пекла за порадами мами. А потім читала багато рецептів у газетах, щось застосовувала. І прийшла до висновку, що найкраща випічка на сироватці. А ще раджу класти багато яєць. Приміром на 2 л сироватки 15 штук.

– Щоб паски вдалися, треба свіжі дріжджі і не жаліти їх. Я кладу на 2 л 200 грамів. Крім цього додаю сметану, а ось масла не кладу. А маргарин взагалі ніколи ні в що не використовую. І цукру чимало додаю, щоб були солодкі. Не солодких я не люблю. За годиться додаю ванілін, ізюм. Опари не роблю. Тісто замішую відразу. Тут головне, щоб воно не було тугим, краще хай буде не круте. І зійде швидше, і паски будуть пухкіші. Форми для пасок у мене старинні, глиняні. Коли тісто заповнить форму, ставлю випікатися у духовку. Змолоду, та вже коли вийшла заміж, завжди Віра Петрівна пекла паски у печі. Бувало, що в грубці пекла і паски, і хліб. Після того, як провели газ, пристосувалася до газової духовки.

– Як би не було важко, постійно випічка в мене на столі, – каже Віра Дроб’язко. Ще коли жили з чоловіком, то здоба не вибувала. Він любив все: і булки, і пиріжки, і коржики, і млинці. Мабуть, щодня доводилось пекти. Бувало, я спішу на роботу, а він просить, щоб наколотила млинців, а сам вже пік. А доклад був. Яйця, молочне – це завжди є. Борошно і цукор купували мішечками, був період, коли давали на пай. А ми обоє працювали в колгоспі, матерки наші теж.

Віра Дроб’язко має 40 років колгоспного стажу. А ще починала нянею, рік робила на засолці. 3 15 років працювала на фермі дояркою. Відразу дівчині довірили групу корів з 15 голів. Сім років довелось доїть вручну.

– Було таке, що рук не відчувала. Але треба було робити. Корівок любила й дотепер люблю. А ось на свиноферму, що була поряд 8 селі (родом жінка з Масалаївки), йти не хотіла. Ферма знаходилася у Загребеллі, – пригадала Віра Петрівна.

За життя жінка спробувала працювати і по наряду, і в колгоспній їдальні.

– Було, сезон варю, а взимку по наряду. Працювала підмінною у М.Усті. Зате пенсія нічим не відрізняється від тих, у кого нема і половини мого стажу. Дві тисячі було. Всім робили надбавки до 2 тисяч, а мені нема нічого. А ось таки прибавили 600 грн. Вистачить, аби здоровилося.

Віра Петрівна не уявляє свого обійстя без корівки. Незабаром 8 років, як поховала чоловіка, та корівку утримує, звикла. Це їй додає сил. Часто можна почути від сільських людей, що людина без роботи ще більше хворіє. За роботою менше помічаєш як десь болить. Так і Віра Петрівна – тримає корівку, курочок, город обробляє. І готується пекти паски. Бажає, щоб у всіх вони вдалися смачними. Щоб ніхто не хворів і був мир в Україні!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Святковий концерт до 8 Березня

https://www.youtube.com/watch?v=y-KDt8Ph3kY Міжнародний жіночий день 8 березня – свято весни, любові та краси, свято, яке відзначають жінки у всьому світі. Це...

Знайомство зі старостами: Північний старостинський округ

4 березня відбулася робоча поїздка до населених пунктів громади, що увійшли до складу Північного старостинського округу. В ході зустрічей з...

Привітали зі святом весни матерів полеглих в зоні АТО героїв

Нелегкі часи спіткали нашу країну. Щодня невтомно за її свободу і волю борються наші українські захисники. Доля не готувала...

Знайомство зі старостами: Західний старостинський округ

2 березня відбулася робоча поїздка по населених пунктах громади, що входять до складу Західного старостинського округу. В ході зустрічей з...

Год быка уже наступил (китайский гороскоп) чего ждать от транспортной компании Rins

Как сообщает https://www.rins.com.ua/ год быка, он же золотой или белый металлический бык по китайскому лунному календарю, который пройдёт с...

В Харькове уже более десяти лет обеспечением необходимым программным продуктом фирм занимается организация «LOPAN group»

В наше время уникальных технологий упрощена работа многих специальностей, в том числе и бухгалтерия. Созданные программные обеспечения для ведения...

Зараз читають

Сільські проблеми

Кожному свідомому українцю, а тим паче тим, хто виріс...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано