Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. В День Перемоги по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники, і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих — незабутній. В Сосниці біля Меморіалу Слави теж відбувся мітинг-реквієм, хоч було зовсім не багатолюдно. На почесному місці для ветеранів були малоустенець Артем Душко та гостя Олександра Авраменко.
З привітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Федір Давиденко. Він нагадав, що в районі залишилось, на превеликий жаль, лише 19 учасників бойових дій. Він згадав про сьогоднішню неоголошену війну та побажав усім миру і злагоди.
Депутат обласної ради Дмитро Блауш, щиро вітаючи сосничан, висловив вдячність ветеранам за те, що ми нині є власниками своєї рідної землі, і побажав перемоги нашій країні в усьому.
Голова районної ради Організації ветеранів України Надія Кузьменко поіменно згадала воїнів, які одержали найвищі нагороди – звання Героя Радянського Союзу. Це наші земляки: Василь Вальков з с. Авдіївка, Іван Савченко з с. Матвіївна, Василь Петрюк з Соснині, Тимофій Хандога з Бондарівки та Микола Ірха із Шаболтасівки. А відважний розвідник Петро Сиворакша з с. Киріївка, снайпер старшина Григорій Мурай з с. Вільшане та Тихін Литовчик з Сосниці були повними кавалерами Ордена Слави. Уродженець с. Змітнів Микола Кузьменко – кавалер чотирьох медалей «За відвагу» і він прирівняний до Героя Радянського Союзу згідно чинного законодавства. Надія Яківна звернулась до молоді з тим, що наше теперішнє майбутнє за ними.
До Сосниці на запрошення ради ветеранів за 700 кілометрів прибула уродженка нашого селища, ветеран партизанського руху, зв’язкова Олександра Авраменко, яка нині проживає в Кам’янці-Подільському Хмельницької області. Їй 92 роки і вона добре пам’ятає як в перші дні окупації на В’юнищі було розстріляно 863 мирних жителів. «Дехто не витримував, коли до нього дійде автоматна черга, і падав з кручі разом з розстріляними, – говорить Олександра Романівна. – Тому три дні ворушилися трупи, бо серед мертвих були живі, які намагалися вибратися з яру. Загалом на території України в період війни загинуло 4,5 мільйони громадян. А разом з фронтовиками 8, 5 мільйонів. Ось які великі втрати!» – сказала партизанка.
Молодь Сосниччини гордо несе пам’ять про ветеранів. Про це у своєму виступі говорила студентка технікуму бухобліку Леся Рублевська.
А далі була хвилина мовчання. Під пісню «Степом» у виконанні Жанни Труби присутні поклали весняні квіти до пам’ятників скорботної матері, героям Небесної Сотні, загиблим героям АТО, ліквідатора аварії на ЧАЕС та героям афганської війни.
Після відбувся святковий концерт у районному будинку культури.
На подвір’ї польової каші та фронтові сто грамів спробували ветерани праці, діти війни та інші.