Пам’ять народна жива

Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. В День Перемоги по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники, і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих — незабутній. В Сосниці біля Меморіалу Слави теж відбувся мітинг-реквієм, хоч було зовсім не багатолюдно. На почесному місці для ветеранів були малоустенець Артем Душко та гостя Олександра Авраменко.

З привітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Федір Давиденко. Він нагадав, що в районі залишилось, на превеликий жаль, лише 19 учасників бойових дій. Він згадав про сьогоднішню неоголошену війну та побажав усім миру і злагоди.

Депутат обласної ради Дмитро Блауш, щиро вітаючи сосничан, висловив вдячність ветеранам за те, що ми нині є власниками своєї рідної землі, і побажав перемоги нашій країні в усьому.

Голова районної ради Організації ветеранів України Надія Кузьменко поіменно згадала воїнів, які одержали найвищі нагороди – звання Героя Радянського Союзу. Це наші земляки: Василь Вальков з с. Авдіївка, Іван Савченко з с. Матвіївна, Василь Петрюк з Соснині, Тимофій Хандога з Бондарівки та Микола Ірха із Шаболтасівки. А відважний розвідник Петро Сиворакша з с. Киріївка, снайпер старшина Григорій Мурай з с. Вільшане та Тихін Литовчик з Сосниці були повними кавалерами Ордена Слави. Уродженець с. Змітнів Микола Кузьменко – кавалер чотирьох медалей «За відвагу» і він прирівняний до Героя Радянського Союзу згідно чинного законодавства. Надія Яківна звернулась до молоді з тим, що наше теперішнє майбутнє за ними.

До Сосниці на запрошення ради ветеранів за 700 кілометрів прибула уродженка нашого селища, ветеран партизанського руху, зв’язкова Олександра Авраменко, яка нині проживає в Кам’янці-Подільському Хмельницької області. Їй 92 роки і вона добре пам’ятає як в перші дні окупації на В’юнищі було розстріляно 863 мирних жителів. «Дехто не витримував, коли до нього дійде автоматна черга, і падав з кручі разом з розстріляними, – говорить Олександра Романівна. – Тому три дні ворушилися трупи, бо серед мертвих були живі, які намагалися вибратися з яру. Загалом на території України в період війни загинуло 4,5 мільйони громадян. А разом з фронтовиками 8, 5 мільйонів. Ось які великі втрати!» – сказала партизанка.

Молодь Сосниччини гордо несе пам’ять про ветеранів. Про це у своєму виступі говорила студентка технікуму бухобліку Леся Рублевська.

А далі була хвилина мовчання. Під пісню «Степом» у виконанні Жанни Труби присутні поклали весняні квіти до пам’ятників скорботної матері, героям Небесної Сотні, загиблим героям АТО, ліквідатора аварії на ЧАЕС та героям афганської війни.

Після відбувся святковий концерт у районному будинку культури.

На подвір’ї польової каші та фронтові сто грамів спробували ветерани праці, діти війни та інші.

Зараз читають

На сесії селищної ради

12 дітей, вилучених із сімей за час карантину, опинилися...

Черговий розгром від ФК «Кудрівка», безгольові нічиї «Волинки» та «Динамо»

На минулих вихідних, крім традиційних ігор першості Менського та...

На що Сосницька селищна рада гроші витрачала

Сосницька селищна рада як орган місцевого самоврядування об’єднаної територіальної...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано